[mk4] Climatronic

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kuki000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 27, 2014 20:38

[mk4] Climatronic

Post autor: kuki000 » czw kwie 15, 2021 13:04

Witam,

Wpadłem jakiś czas temu na pomysł żeby włożyć silnik ASZ za pompkach AL do poczciwego t4 z 95r. (wcześniej siedział tam 1X) łącząc go ze skrzynią z t4 EWB, jednomas z 1Z, sprzęgło z vr6, ssący AJM, wydechowy ABL+custom rura+ Gt22v z MB ML (top mount), IC Sprinter. Ogólnie odradzam mocno temat, bo przeróbek pierdółek jest masę i babram się z tym strasznie.
Po tym wstępie chciałbym zapytać o kabelki.
Mianowicie, aby wykonać powyższe zabawy zakupiłem golfa mk4 tdi z silnikiem ASZ w wersji angielskiej. Wyjąłem z auta wszytkie kable (wszytkie) i ogoliłem wiązkę tak by została silnikowa.
Po tym "goleniu" zostało mi kilka kabelków, których nie do końca przeznaczenie znam.
Dodam jeszcze że auto miało CLIMATRONIC a ja chcę klimę zrobić na przycisk taki choćby od lampki nocnej, no wiecie o co chodzi, (zupełnie manual)

Z kostki T10 (pomarańczowa w podszybiu) mam luźne:
- PIN 7 (zielony) - (znalazłem że to ma iść do kostki przekaźnika J293, T14 na pin 3 czy to jest dobrze? )
- PIN 8 (niebieski/czerwony) - (znalazłem że to ma iść na PIN 8 kostki T16 przekaźnika J293, czy to ma być spięte z moim wyłącznikiem z lamki nocnej?)
- PIN 9 (zielony/brązowy) - (znalazłem że to niby do licznika na niebieską kostkę T32 pod PIN 11)
- PIN 10 (czarny/niebieski) - (znalazłem że to pin 2 wyłącznika wstecznego, czyli jakby trzeba podpiąc światła cofania pod to)

Z kostki T10e (czarna w podszybiu) mam luźne:
- PIN 4 (czerwony/czarny) - (znalazłem że na ten pin ma iść sygnał po wciśnięciu pedału hamulca, tylko podajemy tam +12v?)

Z kostki przekaźnika J293 mam luźne
- PIN 8 (brązowy/niebieski) - tutaj niby ma iść ten sygnał z kostki T10 PIN 8 i chyba w szeregu z wyłącznikiem klimy, chyba że z wyłacznikiem wentylatora też ? _
- PIN 12 - (biały/czarny) - znalazłem że niby wędruje do kostki T 16b na pin 2 climatronika, ale gdzie to ma być jak klimatronika nie ma? )

Bardzo prosiłbym o pomoc w powyższym, bo nie potrafię sam rozwikłać tej zagadki, a już babram się z tym autem zdecydowanie za długo.

Jeżeli możecie też polecić kogoś z Małopolski lub śląska (mieszkam między Krakowem a Katowicami w połowie drogi) na zrobienie programu pod mój setup (i chciałbym multimap bo nie tylko ja tym jeżdżę)
to będę bardzo wdzięczny.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Climatronic

Post autor: grg474 » sob kwie 17, 2021 20:29

Dobra - zacznijmy od tego, czy chcesz zrobić tak jak było w golfie tj przekaźnik wentylatorów, wentylatory, kompresor, czujnik ciśnienia (presostat) i tu ilu pinowy masz z wtyczką 3 czy 4.

PIn 7 zielony idzie do sterownika silnika i do pinu 3 wtyczki T14 przekaźnika
Pin 8 niebiesko/czerwony idzie do tego twojego włącznika z lampki nocnej oraz to sterownika wentylatorów (przekaźnika) pin 8 oraz do sterownika silnika (sygnał załączenia klimy - podniesienie obrotów)


Z kostki przekaźnika pin 12 biało/czarny szedł do panelu climatronica (tu nie ma to nie dajesz) i do czujnika ciśnienia klimy pin 2


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kuki000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 27, 2014 20:38

[mk4] Re: Climatronic

Post autor: kuki000 » ndz kwie 18, 2021 11:04

Dzięki grg474 za odpowiedź,

Tak, wszytko mam od golfa, przekaźnik wentylatorów, presostat (3 PINowy),kompresor też golf, wentylatory mam niestety wąskie SPALe jednobiegowe , bo nic innego tam się nie mieści, bo mam t4 z krótkim przodem, i tam jest tak ciasno że komos

rozumiem, że:
- pin 7 podpinam pod pin 3 wtyczkiT14 przekaźnika j293 (nie mam pinu 3 we wtyczce T14 do j293, mam dorobić?)
- pin 8 podpinam pod pin 8 wtyczki T14 przekaźnika j293, do ECU,na który PIN? i czy z mojego wyłacznika lampki nocnej ma iść na to +12v z aku(po włączeniu wentylatora, żeby klima chodziła tylko wtedy jak chodzi wentylator wnętrza), czy to chodzi o to, że ten wyłącznik ma być w szeregu?i zamykać obwód?
- pin 12 kostki T14 przekaźnika j293 ma iść na pin2 presostatu jeśli mam czujnik G65 (3pinowy) ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Climatronic

Post autor: grg474 » ndz kwie 18, 2021 16:31

daj fotkę co masz we wtyczce od przekaźnika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kuki000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 27, 2014 20:38

[mk4] Re: Climatronic

Post autor: kuki000 » ndz kwie 18, 2021 18:45

teraz juz nie jestem przy aucie, kurde padł mi bendix a dzis miala byc inauguracja odpalania asz w budzie t4, no katastrofa goni katastrofe,
co do wtyczki T14 przy j293 to tylko 3go pinu brakowało, dorobiłem ten 3ci pin i juz mam, bo nie było we wtyczce
numer przekaznika to J10 919 506 Q

Tak więc pokonałem bestię i mogę powiedzieć że żaden z kabelków:
"Z kostki T10 (pomarańczowa w podszybiu) mam luźne:
- PIN 7 (zielony) - (znalazłem że to ma iść do kostki przekaźnika J293, T14 na pin 3 czy to jest dobrze? )
- PIN 8 (niebieski/czerwony) - (znalazłem że to ma iść na PIN 8 kostki T16 przekaźnika J293, czy to ma być spięte z moim wyłącznikiem z lamki nocnej?)
- PIN 9 (zielony/brązowy) - (znalazłem że to niby do licznika na niebieską kostkę T32 pod PIN 11)"

Nie był potrzebny do uruchomienia klimy.
Dorobiłem pin 3 w kostce T14 przy przekazniku j293 ale też niepotrzebnie, gdyż pin 3 w tym przekazniku działa tak samo jak pin 8
Tak więc wystarczy podać +12v na pin 8 lub pin 3 kostki t14 przy j293 i załącza się kompresor klimatyzacji oraz wentylator chłodnicy.

Może się komuś przyda.

Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości