[mk7] Kamera cofania emblemat VW GOLF VII 2017

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mikies
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 11, 2021 12:51

[mk7] Kamera cofania emblemat VW GOLF VII 2017

Post autor: Mikies » czw lut 11, 2021 15:02

Witam,
Posiadam Golfa VII Variant Comfortline z 05.2017 1.6tdi 85kw z takimi oznaczeniami :BV537V, VACDDYAX0.
Przyznaje się bez bicia, że tak powierzchownie przejrzałem FORUM w swojej sprawie i nie znalazłem odpowiedzi. Jedynie link, który został zablokowany przez antyWira.


Pytanie dotyczy kamerki cofanie w emblemacie VW.
Chciałbym zakupić przykładowo taki :

https://allegro.pl/oferta/kamera-cofani ... 8880072812

Pytanie :
1) Czy mój Golf posiada wiązkę pod kamerę i wystarczy zakupić i podłączyć ? (Czytałem jeszcze o kalibracji i aktywacji przez komputer). Czy były w ogóle wypuszczane wersje golfów z wiązka pod kamerkę jeśli nie była fabrycznie montowana ?

2) Czy ktoś już przerabiał taki temat ?
3) Zauwżyłem na aukcjach, że kamery te mają różnie numery OE. Skąd mam wiedzieć, który będzie pasował do mojego ?

Radio posiada GPS. Bardzo byłbym wdzięczny za wszelakie podpowiedzi lub namiary na osoby, które już mają temat za sobą lub zajmują się takimi tematami.

Dziękuję
Pozdrawiam



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk7] Re: Kamera cofania emblemat VW GOLF VII 2017

Post autor: Tygrysq » czw lut 11, 2021 19:43

Gotowej wiązki w swoim samochodzie nie znajdziesz vw nie robi gratisów. Podłączenie jest proste plus minus sygnał wstecznego i ta okrągła wtyczka tam są 2 kable w oplocie koncentryku do obrazu podłączane pod jednostkę radia 6 i 12 piny niebieskiej wtyczki. Kalibracja potrzebna jest tylko w przypadku fabrycznie nowej kamery i oczywiście aktywacja w jednostce



Mikies
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 11, 2021 12:51

[mk7] Re: Kamera cofania emblemat VW GOLF VII 2017

Post autor: Mikies » pt lut 12, 2021 09:57

Witam,


Filmik chyba wyczerpuje wszystkie pytania. Jedynie można jeszcze doczytać, że są dwa rodzaj kamer LOW & High. Różnica między nimi to linie statyczne lub dynamiczne. Nie jestem pewien czy High można podłączyć pod każdy rodzaj radia z GPS czy nie. Druga sprawa na allegro są oferty z montażem takiej kamery 1200pln LOW i 1500pln HIGH. Czy wg. Was jest to dużo za kompletną usługę ? Czy warto grzebać samemu ? Przerabiał już to ktoś ?
Czy użytkownicy kamery LOW & HIGH są w stanie się wypowiedzieć, czy warto dopłacać te 300pln do wersji HIGH ?
Za wszystkie podpowiedzi, odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
M.M



Tygrysq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn paź 19, 2015 15:24
Lokalizacja: Bytów
Auto: Golf mk4
Silnik: ALH
Kontakt:

[mk7] Re: Kamera cofania emblemat VW GOLF VII 2017

Post autor: Tygrysq » pt lut 12, 2021 11:30

Jesteśmy z pomorza i oferujemy usługi doposażenia we wszystko co samochód mógł mieć fabrycznie. TopCars



chu_mac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 22, 2022 12:07

[mk7] Re: Kamera cofania emblemat VW GOLF VII 2017

Post autor: chu_mac » wt lut 22, 2022 12:21

Cześć, przymierzam się do dołożenia kamery cofania w wersji High do mojego auta. Może mi ktoś, kto siedzi w temacie, sprawdzić jaka kamera będzie współpracować z moim infotainment system? W internecie jest pełno kamer z różnymi oznaczeniami typu 5G9054634B itd.. Szukam i szukam, pisałem już do wielu sklepów z zapytaniem, ale dostawałem tylko wybiórcze informacje.

Golf 7 Variant 2018, MIB2 Discover Media z Navi, 3Q0035846B
VIN WVWZZZAUZJP585426



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości