[mk4] Nie działa zapłon

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fake
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob paź 12, 2013 16:51

[mk4] Nie działa zapłon

Post autor: Fake » śr cze 17, 2020 08:51

Witam,

Panowie, taki problem:

Samochód stał nieużywany przez kilka miesięcy, akumulator się całkiem rozładował i nie było szans żeby odpalić. Podjechaliśmy więc ze znajomym i próbowaliśmy odpalić od jego kabli. Zrobiliśmy wszystko zgodnie z procedurą, ale gdzieś coś poszło nie tak: przy próbie odpalenia mojego golfa, najpierw pojawiły się lampki kontrolne, ale gdy przekręciłem aby odpalić silnik, zegar z godziną i kilometrami zaczął wariować i wszystko zgasło. Spróbowałem ponownie po chwili, i podobnie, najpierw kontrolki ok, potem wariowanie zegarów i wszystko zgasło, kompletna cisza. Za trzecim razem nie zapaliły się nawet kontrolki, jedynie na chwilę cyfry na zegarze ale potem zgasły.

Zabrałem akumulator do domu, podładowałem jak trzeba przetestowałem i generalnie jeszcze działa.

Podłączyłem go do samochodu, po podłączeniu nie pojawiły się jednak cyfry na zegarze. Przekręcam klucz do zapłonu i absolutna cisza, żadnych lampek kontrolnych, nic, jakby nie dochodził prąd. Przy wyłączonym zapłonie akumulator wskazuje na multimetrze ~12.5, światła mijania działają, ale awaryjne już nie. Co jest też ciekawe, jak włączyłem światła mijania, to zadziałały też zegary z czasem i kilometrami. Po wyłączeniu świateł zegary też zgasły.

Sprawdzałem też bezpieczniki i wszystkie wskazują albo 0.0 albo ~1.5 (NIE 12.5).
Sprawdziłem też 3 zielone bezpieczniki przy akumulatorze, nie wyglądają na nadtopione albo uszkodzone ale przy wyjętym kluczyku wszystkie wszystkie wskazują 0.

Macie pomysł co mogło paść?



Awatar użytkownika
GrzechuPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt gru 27, 2019 18:45
Auto: Golf IV 1.6 SR
Silnik: AKL

[mk4] Re: Nie działa zapłon

Post autor: GrzechuPL » pt cze 19, 2020 17:36

Wymień akumulator na inny lub podłącz prostownik bezpośrednio jak akumulator jest podpięty do auta, odczekaj parę minut i sprawdź czy zegary zaskoczą jak tak to aku do wymiany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości