[inny] swieci sie kontrola symbolu kierownicy, włącza sie sygnał dźwiękowy.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

[inny] swieci sie kontrola symbolu kierownicy, włącza sie sygnał dźwiękowy.

Post autor: zwirzyk » pt kwie 24, 2020 13:51

Dzień dobry. W poprzednim moim poście pisałem o usterce j. w temacie. Usterka polegała na tym ,że w momencie uruchomienia zapłonu oprócz tego ,że nie gasła kontrolka kierownicy włączał się samoczynnie na ok. 3-4 sek. sygnał dźwiękowy. Natomiast nie było sygnału podczas pracy silnika.Zgodnie z sugestią udałem się do elektryka samochodowego, który posiadał komputerowy system wykrywający usterki. Elektryk wymienił panel elektroniczny znajdujący sie pod kołem kierownicy i ta czynność pomogła o tyle, że w momencie uruchomienia silnika sygnał nie trąbi. Natomiast przy tych czynnościach wyłączyło się wspomaganie kierownicy. Różne próby wprowadzenia kodu do układu wspomagania i jazdy próbne nie przyniosły rezultatu. W tej chwili układ kierowniczy jest bez wspomagania, a Pan elektryk powiedział, że w takich przypadkach bywa tak, że po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów system wspomagania się zresetuje i będzie działał poprawnie.
Zatem do specjalistów posiadających wiedzę fachową z forum mam prośbę.Opiszcie proszę czy jest to możliwe, aby system wspomagania sam się zresetował i powrócił do sprawnego działania. Jakie są konsekwencje jazdy bez wspomagania ( oprócz utrudnień przy kręceniu kierownicą) w aucie posiadającym elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: swieci sie kontrola symbolu kierownicy, włącza sie sygnał dźwiękowy.

Post autor: grg474 » wt kwie 28, 2020 22:54

ten elektryk to jakiś słaby. Zacznijmy od początku - jak dobrze zrozumiałem poprzednie Twoje posty to masz Caddy. Wymieniono ci moduł pod kierownicą - miałeś nr... a masz nr.. Pomiędzy modułem a taśmą kierownicy jest czujnik skrętu. Czy został założony? Czy prawidłowo zakodowano moduł kierownicy? Po zakodowaniu konieczne jest wejść w airbag, wpisać login do adaptacji, a potem zaadaptować G85.
Załóżmy że jest wszystko dobrze poskładane, a nie masz dostępu do VCDS to odpal auto - przekręć na maxa kierownicę w lewo, potem wprawo na maxa, itd. - powinna zapalić się żółta kontrolka kierownicy. Jeśli się nie uda - bez VCDS tego nie zrobisz bo może być źle złożone.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

[inny] Re: swieci sie kontrola symbolu kierownicy, włącza sie sygnał dźwiękowy.

Post autor: zwirzyk » śr kwie 29, 2020 09:33

Żółta kontrolka kierownicy świeciła się przed ingerencją elektryka, tylko wtedy było wspomaganie, ale przy włączeniu zapłonu włączał się na ok 4 sek sygnał i p tym okresie przestawał. Dziwna to była sprawa bo przy włączonym silniku nie było sygnału od przycisku w kierownicy. Po ingerencji elektryka i wymianie modułu,sygnał się nie włącza, ale jest na przycisku kierownicy , ale brak jest wspomagania i kontrolka dalej świeci się na żółto. Elektryk oświadczył, że jeżeli kod kierownicy się nie uaktywni po kilkudziesięciu kilometrach należy do niego podjechać. Nie wiem tylko czy jazda bez wspomagania nie odbije się negatywnie na układzie kierownicy i o to mnie głownie w chwil obecnej " boli". Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[inny] Re: swieci sie kontrola symbolu kierownicy, włącza sie sygnał dźwiękowy.

Post autor: grg474 » czw kwie 30, 2020 22:20

sorry ale elektryk nie ma pojęcia o czym mówi. Nie powinien wypuścić auta jak nie zrobił. Tak naprawdę usługa nie wykonana - bo nie naprawione. poszukaj kogoś w okolicy z dostępem do VCDS


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

[inny] Re: swieci sie kontrola symbolu kierownicy, włącza sie sygnał dźwiękowy.

Post autor: zwirzyk » sob maja 02, 2020 12:39

Dziękuje , tak zrobię. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości