[mk4] Żarówka led świeci tylko kilkanaście sekund w bagazniku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Żarówka led świeci tylko kilkanaście sekund w bagazniku

Post autor: locarno » czw mar 19, 2020 18:23

Wymieniłem żarówkę na leda w5w philipsa w bagażniku w Golfie IV. Problem polega na tym że led po około 20 sekundach zaczyna migać i ledwo ale to ledwo co świeci. Ponowne otwarcie i zamknięcie klapy nic nie daje. Natomiast zwykła żarówka tylko raz mignie po kilkunastu sekundach i świeci normalnie. W czym problem ?



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

[mk4] Re: Żarówka led świeci tylko kilkanaście sekund w bagazniku

Post autor: Bora2005 » ndz kwie 12, 2020 13:23

Problemem jest to, że moduł komfortu BSI nie toleruje żarówek LED - inna rezystancja. Firma Philips produkuje moduł, który rozwiązuje problem braku współpracy komputerów z żarówkami LED. Ten moduł nazywa się: Philips Canbus LED control CEA5W.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Żarówka led świeci tylko kilkanaście sekund w bagazniku

Post autor: mat06 » ndz kwie 12, 2020 13:53

Wymień LEDy na porządne i sprawdzone. Polecam Tomnika, dużo osób z tego forum na nich jeździ. Ja również mam je zamontowane - zero problemów, świecą już u mnie prawie 2 lata.
https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f ... 0&start=98
tomnik pisze:
sob wrz 10, 2011 12:27
Zamiast miernej jakości zarówek ledowych, propnuję zwrócić uwagę na Dedykowane Moduly Ledowe.
Projekt wykonałem z przeznaczeniem do aut grupy Vag.Płytki między innymi pasuja do Golfa IV.
Znajdziecie:moduły do lampki przedniej podsufitowej glównej(równiez od wersji W8 Passata),tylnych bocznych,bagażnika,oświetlenia tablicy rejestracyjnej i naprawdę bardzo dobre postojówki ładnie wspólgrające ze światlami xsenonowymi.
Nie ma tu mowy o mrugającym,przepalającym się oświetleniu led-odpowiednio dobrane elementy,pełnowartościowe ledy, dobrego, niechinskiego producenta.
Sam montaż modulów jest prosty, "plug&play" czyli niewymagający dodatkowych narzędzi,wszystkie czynności z tym związane są takie same jak przy wymianie zwykłej żarówki.
Przedstawiają znacznie lepszy poziom estetyczny i oświetleniowy niż inne rozwiązania.
Zdjęcia wykonalem u siebie w passacie,gdy będzie taka potrzeba zrobię je również w Golfie IV.Niestety nie są one dobrej jakości-komórka 5Mg pixel.
"Na co dzien" jestem użytkownikiem Forum Passata i tam też swój projekt przedstawilem http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104264" onclick="window.open(this.href);return false; (nie wiem czy wolno mi wklejać link do innego Forum-proszę administrację o ewentualną uwage na ten temat).Tam też znajdziecie opinie o produkcie.
Zapraszam do dyskusji.W razie zainteresowania projektem, zamierzam ofertę komercyjną umiescić w odpowiednim dziale stosując się do regulaminu tegoż. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Zamówienia i info:
prolumo@yahoo.com


Obrazek

locarno
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 07, 2019 13:45

[mk4] Re: Żarówka led świeci tylko kilkanaście sekund w bagazniku

Post autor: locarno » pn kwie 13, 2020 19:21

Dzięki za info ale problem udało się rozwiązać podpinając żarówkę na kabelku do lampki. W lampce jest led a na kabelkach dalej jest schowana żarówka.
Za to w podsufitce był taki problem że ledy się zarzyly delikatnie. I tez musiałem dołożyc żarówkę.



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1049
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

[mk4] Re: Żarówka led świeci tylko kilkanaście sekund w bagazniku

Post autor: mat06 » pn kwie 13, 2020 20:27

locarno pisze:
pn kwie 13, 2020 19:21
Dzięki za info ale problem udało się rozwiązać podpinając żarówkę na kabelku do lampki. W lampce jest led a na kabelkach dalej jest schowana żarówka.
Za to w podsufitce był taki problem że ledy się zarzyly delikatnie. I tez musiałem dołożyc żarówkę.
Zamiast kombinować można było kupić porządne LEDy, no ale jak wolisz :panna:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości