[inny] Rozrusznik po regeneracji robi zwarcie?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Davken
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 10, 2019 23:39

[inny] Rozrusznik po regeneracji robi zwarcie?

Post autor: Davken » pt paź 11, 2019 12:09

Witam,

Mam problem.
Przy przekręceniu kluczyka w ostatnią pozycję w stacyjce (zapłon) w aucie wszystko to co było załączone gaśnie do zera (światła, radio, wszystkie ikony na zegarach). Po wyciągnięciu kluczyka i ponownym jego włożeniu oraz przekręceniu w pozycję I (nie zapłon) ikony na zegarach nie świecą mocą w 100% i lekko przygasają tak samo światło kabiny też lekko przygaszone. Czasem widnieje ikonka ABS.

- Rozrusznik zregenerowany. Dostał nowy szczotko zamykacz i elektromagnes + smarowanie. Przed założeniem sprawdzony, bendiks wybija i kręci.
- Wszystkie przewody masy sprawdzone. Przeczyszczone. Przewód + idący z aku do rozrusznika sprawdzony i pewny.
- Akumulator naładowany. W spoczynku 12,8V, przy maks obciążeniu (światła długie, radio wszystkie światła w kabinie) 11,8V, klemy czyste. Prostownik
pokazuje że aku naładowany

Próbowałem jeszcze tak. Bieg jałowy, rozrusznik założony na aucie i na "krótko" odpalany (ręcznie podany plus zamiast kostki z stacyjki) i silnik nie kręci, rozrusznik tylko buczy i aku jakby się gotował.


Awaria przydarzyła się podczas długich deszczów. Samochód nie odpalił, godzinę prędzej odpalał normalnie. Próbowałem uruchomić go na kable ale przy zapłonie szedł z nich tylko dym. Auto odpaliłem na hol i dojechałem do domu przeszło 100km. Dodam że ostatnimi czasy rozrusznik przy uruchamianiu silnika przeciągał za długo rozruch i ciężko mu to szło.


Jak myślicie, rozrusznik na "sucho" przed montażem działał normalnie a po montażu i rozruchu pod obciążeniem może robić zwarcie?
Liczę na pomoc, dziękuję.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[inny] Re: Rozrusznik po regeneracji robi zwarcie?

Post autor: muszkatobiasz » pt paź 11, 2019 23:05

jeśli przez drugie ako podłączone idzie dym to rozrusznik możliwe że wirnik robi zwarcie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości