Nie działa prędkościomierz

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Aldii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2018 19:35

Nie działa prędkościomierz

Post autor: Aldii » sob lut 17, 2018 19:45

Witam

W moim Golfie 3 1.9 nie działa prędkościomierz i licznik km też stoi. W pewnym momencie, wskazówka zaczęła opadać i potem znowu zaczęła pokazywać, aż w końcu licznik umarł.Impulsator sprawdzałem miernikiem i był w innym golfie założony i działa. Po podaniu masy na kabel sygnałowy (biało-niebieski) podskakuje wskazówka, masa jest. nie wiem tylko ile powinno wynosić napięcie na czarnym kablu (+).

Po stacyjce na plusie mam 1.5V, a na sygnale 8,5v



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

Re: Nie działa prędkościomierz

Post autor: indigo1975 » pt lut 23, 2018 21:19

Mialem podobnie i urwany byl kabel masy co masz taka duza okragłą wtyczke przy silniku i tam jeden czarny kabelek wychodzi z tej wtyczki i jest przykrecony z boku glowicy pod czujnikiem oleju .sprawdz go u siebie bo objawy wskazuja wlasnie na brak masy licznika.


indigo1975

Aldii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2018 19:35

Re: Nie działa prędkościomierz

Post autor: Aldii » pn lut 26, 2018 22:10

Hmmm owszem jest tam taki kabelek z tego co pamiętam to właśnie masa z tego czujnika... Jest tam przejście...



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

Re: Nie działa prędkościomierz

Post autor: indigo1975 » pn lut 26, 2018 22:55

Sa dwa kable od swiec zarowych, dwa od czujnikow oleju jeden w glowicy drugi w podstawie filtra oleju i jeden czarny masa przy glowicy co idzie do okraglej wtyczki i do licznika .U mnie najpierw wariowal licznik tzn jak swiecilo podswietlenie i dzialal obrotomierz to nie dzialaly wyswietlacze zegar i licznik kilometrow potem wcale licznik nie dzialal a na samym koncu swiece przestaly dzialac i kontrolka swiec tez. Ta masa jest polaczona z licznikiem na 100% sprawdz ja . Z jakiego roku masz auto? Masz pompe wtrysk. z 5 kabelkami ? Wedlug mnie albo masz cos z masa albo zimny lut w liczniku bo jak by to byla kostka stacyjki to bys mial problemy z odpaleniem auta.Mialem to kiedys. To bedzie jakas *#cenzura#* ,te auta maja pancerna budowe i rzadko cos powaznego sie psuje.
Poszukaj na necie pinout licznika tam bedzie opis pod jakim co jest podlaczone i zrob prowizoryczna mase pod licznik -przejedz sie i bedziesz mial rozeznanie czy to masa czy co innego.


indigo1975

Aldii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2018 19:35

Re: Nie działa prędkościomierz

Post autor: Aldii » pt mar 02, 2018 21:54

Chwilowo chory było i nie wychodziłem z domy... sprawdzę to masę w sobotę. Coś się dowiem to dam znać. Co do świec żarowych to pada mi przekaźnik powoli. Rok 98, ile kabli to nie wiem ale oznaczenie silnika ALE. Zimne luty odpadają bo założyłem inny licznik i to samo, w planie mam jeszcze rozkopać skrzynkę bezpieczników i popatrzeć jak to tam wygląda. no nic jutro będę wiedział coś więcej o ile nie zamarznę przy tym :)



Awatar użytkownika
indigo1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: czw lut 04, 2010 22:46
Auto: vw golf 3 gtd/vw scirocco

Re: Nie działa prędkościomierz

Post autor: indigo1975 » sob mar 03, 2018 21:43

Z tego co kojarze to nie ma silnika o takim kodzie jak masz 1.9D to albo 1Y albo AEF chyba ze SDI to AEY
Albo TDI to tam jest jeszcze inaczej.


indigo1975

Aldii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2018 19:35

Re: Nie działa prędkościomierz

Post autor: Aldii » pn mar 05, 2018 13:11

1.9tdi były 1Z, AHU i ALE 66kW a potem AFN 81kW. Przepraszam mój błąd bo na początku nie napisałem, że to TDI.



Aldii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 17, 2018 19:35

Re: Nie działa prędkościomierz

Post autor: Aldii » pt mar 09, 2018 12:12

Ogólnie w liczniku wszystko działa poza prędkościomierzem i licznikiem kilometrów. byłoby miło jeżeli ktoś dałby rade sprawdzić jakie napięcie jest na zasilaniu impulsatora i czy na przewodzie sygnałowym ma nie być nic czy co?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości