Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kwiat6192
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 29, 2017 19:02

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: kwiat6192 » pt gru 29, 2017 19:28

Witam wszystkich i dziękuję na wstępie za zainteresowanie tematem.

Posiadam Golfa 4, 2.0 AQY, 2000r. i dziś rano zaczął pojawiać się problem z oświetleniem, alarmem oraz lusterkami.
Oświetlenie wewnątrz auta w trybie "otwartych drzwi" nie gaśnie, zarówno z przodu jak i z tyłu nad drzwiami mimo, że wszystkie drzwi, maska i klapa bagażnika są zamknięte.
Jeżeli wyłączę całkowicie na tzw. "0" i zamknę auto to po krótkiej chwili włącza się fabryczny alarm, czyli migają awaryjne i wyje syrena.
Dodam również, że podświetlenie drzwi(lampka ostrzegawcza) na dole działa tylko od strony pasażera, czyli gdy otworzę świeci się, gdy zamknę gaśnie. Od kierowcy nie działa. Sprawdziłem żarówki, przełożyłem całą lampkę ostrzegawczą i na drzwiach pasażera wszystko działa. Dodam również, że brzęczenie, które pojawia się gdy któreś drzwi są niedomknięte działa sporadycznie, około 1 na 30 razy.
Zauważyłem również problem z lusterkami tzn. kiedy podejdę bliżej słyszę brzęczenie. Coś na zasadzie jakby było zwarcie-ciężko mi to opisać. I dźwięk ten pojawia się jeżeli pokrętło od ustawiania lusterek mam ustawione na "Lewe" lusterko i w pozycji "neutralnej". Jeżeli przekręcę na "prawe", powyższy dźwięk znika.

Ponad rok temu wszystkie żarówki wewnątrz auta wymieniłem na ledowe. Był problem, bo czasem świeciły czasem nie, czasem tylko dawały delikatne oświetlenie praktycznie z 1/10 całkowitej mocy.
Dziś wróciłem do oryginalnych żarówek z nadzieją, że wszystko wróci do normy ale bezskutecznie.

Czytałem na forach, że może to być:
1. Dioda
2. Mikrowyłącznik
...ale tam z reguły oświetlenie wnętrza całkowicie nie działało, a u mnie wszystko świeci.

Dodam również, że 2 dni temu byłem na myjce. Fakt auto garażuję ale dziś odkręciłem wycieraczki i zdjąłem ten czarny plastik pod szybą i wiązka kabli była mokra + tak jakby błoto wokół wiązki. Wszystko wyczyściłem, nie składałem jutro to zrobię i zobaczymy, choć szczerze wątpię.

Jeżeli ktoś miał podobny problem lub chociażby jakiś pomysł to z góry dziękuję.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: Qto » pt gru 29, 2017 22:41

napraw zamki
kwiat6192 pisze:...ale tam z reguły oświetlenie wnętrza całkowicie nie działało, a u mnie wszystko świeci.
no świeci ...ale przez cały czas, także któryś zamek podaje sygnał że drzwi są otwarte - to jest też przyczyna alarmu.



kwiat6192
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 29, 2017 19:02

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: kwiat6192 » sob gru 30, 2017 17:02

Chciałbym dodać jeszcze, że padł mi centralny zamek z pilota oraz domykanie szyb z pilota.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: Qto » sob gru 30, 2017 17:49

To ja dodam, że jak są otwarte drzwi kierowcy, to centralny zamek nie działa...domykanie szyb powinno pod warunkiem, że mowa o oryginalnym pilocie działającym z oryginalnym modułem komfortu...w przypadku chińskiej centralki domykanie szyb pewnie też nie będzie działało.



kwiat6192
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 29, 2017 19:02

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: kwiat6192 » pn sty 01, 2018 20:48

Samochód stał w garażu pare dni i dziś samo z siebie wszystko wróciło do normy prócz jednej rzeczy: Wcześniej centralny zamek i domykanie szyb z klucza działało oś strony kierowcy. Teraz działa tylko od strony pasażera



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: Qto » pn sty 01, 2018 20:54

Napraw zamek w drzwiach kierowcy!!!



kwiat6192
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt gru 29, 2017 19:02

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: kwiat6192 » pn sty 08, 2018 17:42

Problem rozwiązany. Okazało się, ze przyczyną jest przełącznik regulacji lusterek który robił zwarcie i przez to szalał moduł komfort. Także dzięki znawco od 5 boleści za podpowiedzi o zamkach.



Awatar użytkownika
drunkmaster
Grupa Małopolska
Grupa Małopolska
Posty: 204
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 23:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: drunkmaster » wt sty 09, 2018 10:02

Dostajesz odpowiedź na najczęstszą usterkę trapiącą mk IV. Nikt tu nie wywróży z fusów czy ci sie zwarł kabelek przy lusterku czy lampie :glupek:



Awatar użytkownika
Jaro1808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 23, 2009 20:49
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

Podświetlenie wnętrza nie gaśnie, Włącza się alarm.

Post autor: Jaro1808 » ndz sty 28, 2018 09:36

Witam.
Mam podobny problem oświetlenie nie gaśnie i załącza się alarm. Po podłączeniu pod kompa pokazało błąd silownika zamka tylne lewe drzwi. Wymieniłem zamek i po podpieciu kostki bez składania zamka wszystko działało ale po zamontowaniu zamka już nie i na dodatek wywala ten sam błąd.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 20 gości