Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darekrei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 06, 2012 19:39

Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: darekrei » śr sie 30, 2017 18:19

Witam, Pacjent golf IV 2001r. HB 1,9 TDI PD.
Od dawna nie działa mi centralny zamek klapy bagażnika. Zagłębiłem się dość mocno w auto i tak:
kluczyk nie zamyka zamka klapy z pilota, natomiast jeśli zamknę klapę wkładając kluczyk w zamek, po czym otworzę pilotem to zadziała. Więc zamykanie z pilota nie działa, otwieranie działa.
Idąc tym tropem, w kostce wchodzącej do siłownika zamka, prąd przychodzi tylko na otwieranie, na zamykanie już nie.
Kable sprawdzone, przejście między kostką siłownika, modułem komfortu jest.
Założony inny moduł komfortu o tych samych numerach - i dalej to samo, brak prądu do siłownika podczas zamykania, a podczas otwierania już jest.
Pytanie, czy trzeba może to wszystko jakoś zakodować, zgrać czy jaki h*j, bo powoli mi już ręce odpadają.
A i jeszcze sprawdziłem prąd przy samym module komfortu i jest tak jak pisałem prędzej, plus wychodzi na otwieranie, na zamykanie już nie.
Pomóżcie, bo auto rozkręcone a ja stoję i nie wiem za co się brać.

MODUŁ KOMFORTU NR - 1C0 959 799B



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: muszkatobiasz » śr sie 30, 2017 21:41

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=354213" onclick="window.open(this.href);return false;



darekrei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 06, 2012 19:39

Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: darekrei » śr sie 30, 2017 23:15

Klapę tylna mam rozebrana w mak bo aktualnie się lakieruje, więc wszystkie wtyczki wiszą luzem. Mimo to czy mikrowlaczniki są podłączone czy nie, prąd do słownika dochodzi tylko na otwieranie, na zamykanie już nie. Poza tym lampka w bagażniku reaguje na otwarcie klapy, tak samo jak napis na liczniku wyświetla się przy otwarciu. Moduł komfortu mam już inny o tych samych numerach. Czego się przyczepić, wkładki ( bębenka) w która wkłada się klucz?



darekrei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 06, 2012 19:39

Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: darekrei » pn wrz 04, 2017 21:37

Może ktoś z Was miał podobny przypadek?



darekrei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 06, 2012 19:39

Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: darekrei » wt wrz 19, 2017 21:34

Dziś ponownie zaglebilem się w temat centralnego zamka klapy, rozebralem moduł komfortu, kontrolka (probowka) w rękę, podłączona do masy i sprawdzałem luty na płytce drukowanej. Znalazłem dwa, które po przylozeniu do masy otwierają/zamykają. Więc wiązka, silniczek, mikrostyki w zamku odpadają. Bawiąc się kluczykiem ( zamykając i otwierając centralny zamek brak impulsu plusa na zamykanie, na otwieranie przychodzi.
Zauważyłem też że po aktywowaniu Vcdsem kierunków i klaksonu, działają one tylko na otwieranie, na zamykanie już nie.
Podłączyłem drugi moduł który już zakupiłem i sprawdzam po kolei to samo. Generalnie bez zmian oprócz tego że kierunki migaja na zamykanie i na otwieranie, natomiast klakson nie działa w ogóle. Jest opcja ze mój moduł i ten który zakupiłem są uwalone identycznie, czy są one raczej nie psujace się? Nie wiem za co się brać, czy kupować kolejny moduł, a to zaś wydatek czy co zrobić?



darekrei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 06, 2012 19:39

Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: darekrei » czw wrz 21, 2017 19:41

Witam, problem rozwiązany. Winien był moduł komfortu, kupione 3sztuki o takich samych numerach i każdy uszkodzony, w końcu 4 kupowany i montowany przy sprzedawcy zadziałał.
Co ciekawe każdy z modułów które miałem uszkodzone miał inne problemy Oprócz zamykania, klapy, albo kierunki nie mrugaly, albo klakson nie działal czy otwieraniu.



Geod_8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 21, 2021 23:49

Re: Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: Geod_8 » śr sie 25, 2021 13:10

Witam. Podepnę się pod temat bo nie udało mi się znaleźć podobnego tematu. Posiadam Golfa 4 Kombi 1,9TDI. Też wymieniłem 1CO 959 799 na 799B żeby mieć pilota. Nawet działa ale!!! W momencie zamknięcia drzwi otwiera mi bagażnik. Co może być tego przyczyną? Moduł pochodzi z wersji 3 drzwiowej. Poproszę o pomoc



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: grg474 » wt wrz 14, 2021 21:48

zmienić dane w epromie sterownika komfortu (masz ustawiony na hb a nie na variant)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Geod_8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 21, 2021 23:49

Re: Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: Geod_8 » śr wrz 15, 2021 16:29

Czy mógł byś przybliżyć mi jak to zrobić? Domyślam się, że potrzebny jest program,który po OBD sczyta i zmieni. Tylko jaki program będzie najlepszy i które komórki w epromie zmienić?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Centralny zamek klapy bagażnika nie zamyka lecz otwiera.

Post autor: grg474 » czw wrz 16, 2021 22:11

co by inni poczytali. Ja używam programu VDC z kablem KKL po rs232 od Viakena ale można też czeskim programem z kablem usb do VAG, bo masz komfort 1C0 więc da radę. Problem jest w 3 komórkach gdzie masz wpisane wartości dla HB zamiast dla varianta - programem VDC sprawdzam te wartości i zmieniam na prawidłowe dla varianta z opcją dodatkową domykania szyb z pilota. Komórki to 04361; 04362; 04363


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 47 gości