GOLF IV Świece żarowe, problem z odpaleniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mankos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lis 24, 2011 18:58

GOLF IV Świece żarowe, problem z odpaleniem

Post autor: mankos » sob lis 18, 2017 20:40

Witam ponowie temat - jak rozwiązaliście problem bo mam to samo ?



mario.mariaczi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 01, 2019 08:20

Re: GOLF IV Świece żarowe, problem z odpaleniem

Post autor: mario.mariaczi » sob cze 01, 2019 08:32

irocket pisze:
czw sie 31, 2017 15:57
Czyli to nie wina przekaźnika, włóż z powrotem. Na pompie od strony silnika masz zaworek odcinający paliwo (nakręcony tak z góry przewód), sprawdź czy na zapłonie masz napięcie. Jeśli nie, to podaj + z aku i spróbuj odpalić
Witam,

Panowie mam identyczny problem jak w temacie.
Nie sprawdzałem jeszcze napięć na pinach, ale wymieniałem przekaźnik (sprawdzałem na dwóch - jeden nowy, drugi działający u znajomego). Niestety nic się nie zmieniło. tzn, kontrolka od świec żarowych się w ogóle nie zapala, auto kręci "na sucho" - nie podaje paliwa.

Po podaniu + na pompę tak jak wyżej w cytacie, auto odpala bez problemu, (mam jedynie wrażenie, że nie ma pełnej mocy, jakby turbina nie działała?), ALE plus musi być podpięty do pompy cały czas, aby silnik nie zgasł

Zaznaczam, że czasem zdarzy się zafunkcjonować normalnie. Tzn odpali bez podawania + na pompę, wszystko śmiga bez problemu, ale zdarza się, że zgaśnie w czasie jazdy i wtedy trzeba mu podać + na pompę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: GOLF IV Świece żarowe, problem z odpaleniem

Post autor: wesol » sob cze 01, 2019 08:38

No to co pozostaje? Sprawdzenie instalacji. Nie zawsze musi być winny przekaźnik 109. Do niego i od niego też sporo kabli idzie. Nikt za ciebie tego nie wykona.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości