uszkodzony zamek zaplonu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koniorq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 28, 2017 20:04

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: koniorq » sob sty 28, 2017 20:17

Czesc :) Dzisiaj wyskoczyła mi w aucie informacja o "uszkodzonym zamku zapłonu". Możecie mi wyjaśnić w czym problem? Samochodu nie da sie wylaczyc przez normalne przekręcenie stacyjki, dopiero przez wyciagniecie kluczyka... Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu ew. jezeli ktos sie orientuje ile taka naprawa bd kosztowac.
Z gory dziękuje, pozdrawiam Michal.

Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: grg474 » ndz sty 29, 2017 09:14

uszkodzona stacyjka lub kostka stacyjki. Dlaczego stacyjka? Ano - wkładka stacyjki przesuwa wewnętrzny mechanizm, który przekazuje przekręcenie kluczyka na kostkę gdzie są styki. Jeden z tych elementów nie do końca rozsuwa wąsy w kostce stacyjki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

koniorq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 28, 2017 20:04

Re: uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: koniorq » ndz sty 29, 2017 11:58

Dzieki za odpowiedz. Dodaje drugie zdjecie


Obrazek



wojtas_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 12:45

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: wojtas_23 » czw lis 09, 2017 09:18

Panowie, odświeżam temat.

Mam taki problem jak kolega wyżej, tyle że ten komunikat pojawia się podczas jazdy na jakiś czas (30 sekund, minutę) i po chwili znika, i znów się pojawia.
Nie ma żadnego problemu z odpalaniem czy gaszeniem samochodu. Po prostu ten komunikat się pojawia.

Czy macie jakiś pomysł skąd to się bierze? Czy to może być coś poważnego?



wojtas_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 12:45

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: wojtas_23 » pt lis 10, 2017 09:18

Pany,

Nikt nie spotkał się z tym problemem?

Strasznie to irytujące że samochód zachowuje się normalnie, a błąd co chwila wyskakuje.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: grg474 » pt lis 10, 2017 21:59

Skoro pojawia się i znika błąd podczas jazdy to chyba logiczne, że są przerwy w dostawie prądu poprzez kostkę stacyjki i jest to odczytywane jako błąd. Wolałbyś żeby silnik zgasł np podczas wyprzedzani niż żeby zapaliła się kontrolka?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

wojtas_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 12:45

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: wojtas_23 » ndz lis 12, 2017 09:43

Oczywistym jest że bym tego nie chciał.

Moje pytania mogą wydawać się wam idiotyczne, ale nie znam się jakoś dobrze na samochodach, powiedziałbym że znam się nawet słabo.

Waszym zdaniem to coś poważnego i jak najszybciej coś z tym zrobić, czy np można poczekać i przy okazji coś z tym zrobić?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: grg474 » pn lis 13, 2017 00:32

wojtas_23, błąd to zgłoszenie, kasujesz i obserwujesz. Jak ponownie się pojawia to szukasz przyczyny i rozwiązujesz. Dlaczego piszę, kasujesz i obserwujesz, bo czasem np z powodu spadku napięcia czasem pojawiają się błędy i dlatego należy potwierdzić ponawianie się usterki
wojtas_23 pisze:Waszym zdaniem to coś poważnego i jak najszybciej coś z tym zrobić, czy np można poczekać i przy okazji coś z tym zrobić?
jeśli błąd pojawił się więcej jak 2 razy to usunąć usterkę dopóki samochód jeździ.
EDIT. to nie podlega gwarancji?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

wojtas_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 12:45

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: wojtas_23 » pn lis 13, 2017 10:59

Samochód sprowadzony, gwarancja już nie obowiązuje.

Ok, rozumiem.

Błędu/ informacji nie muszę kasować, bo ona sama się kasuje. Najdziwniejsze jest to że jeżdżę np dwa dni i komunikat w ogóle się nie pojawia, i nagle po tych kilku dniach wraca i komunikat podczas jazdy pojawia się kilkukrotnie na kilka sekund. Np dziś rano odpaliłem przejechałem kawałek i nic się nie pojawiło, po kilku kilometrach komunikat pojawił się z 10 razy i znikał, po czym znów przestał się pojawiać...



wojtas_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 12:45

uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: wojtas_23 » pt lis 17, 2017 12:29

Byłem dzisiaj z tym problemem w serwisie, ale oczywiście błąd jak na złość się nie palił.

Odczytali przez komputer, po sterownikach że to jakiś błąd z przepustnicą niby. Powiedzieli że adaptacja przepustnicy powinna wystarczyć, więc ją zrobili. Co o tym myślicie?



maciej111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 15, 2019 12:39

Re: uszkodzony zamek zaplonu

Post autor: maciej111 » pn sie 05, 2019 15:51

Mam taki sam problem , napisz czy udało ci się go rozwiązać i co było uszkodzone - dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości