Problem z pompą powietrza wtórnego (SAI)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

icecoollp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 27, 2017 18:12

Problem z pompą powietrza wtórnego (SAI)

Post autor: icecoollp » pt sty 27, 2017 18:35

Witam.
Chciałbym zapytać o poradę dotyczącą błędu : 17831 lub P1423-35-00 w zależności od systemu diagnostycznego, dotyczącego za małego przepływu powietrza układu wtórnego. Niestety pomimo wielu moich wysiłków nie udało mi się go usunąć. Pompa jest sprawna, a układ po odpięciu wtyczek ze sterownika i złączeniu odpowiednich pinów działa prawidłowo. Sama pompa działa bardzo wybiórczo, tzn raz na zimnym silniku się załączy a raz nie, a jej działanie wydaje się niezalgorytmizowane. Sprawdzone zostały następujące układy:
- pompa powietrza wtórnego
- cała instalacja elektryczna (bezpieczniki, wymieniony przekaźnik, masy wyczyszczone i sprawdzone)
- sprawdzone przewody podciśnieniowe oraz doprowadzające powietrze do zaworu.
Na chwilę obecną jedynie co przychodzi mi do głowy to sam zawór oraz ewentualnie sterownik. Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki jakie dalsze postępowanie należałoby podjąć w celu usunięcia usterki, ponieważ nie wiem, jak sprawdzić sprawność zaworu i sterownika.
Wszelkie wskazówki mile widziane.
Dziękuję.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z pompą powietrza wtórnego (SAI)

Post autor: marcin7x5 » sob sty 28, 2017 19:07

Przemierz ciągłość przewodów od sterownika silnika do tej pompy



icecoollp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 27, 2017 18:12

Problem z pompą powietrza wtórnego (SAI)

Post autor: icecoollp » ndz lut 05, 2017 12:19

Ciągłość całej instalacji elektrycznej została sprawdzona, pompa załącza się zawsze po przyłączeniu napięcia do odpowiedniego pinu we wtyczce ze sterownika.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8808
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z pompą powietrza wtórnego (SAI)

Post autor: marcin7x5 » ndz lut 05, 2017 14:07

To pozostaje albo sterownik albo czujnik mierzący faktyczny przepływ powietrza z tej pompy. Na mój to sterownik wysyła sygnał do pompy i potem sprawdza odczyt z czujnika jak ta pompa pracuje.



Bolu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 22, 2019 08:36

Re: Problem z pompą powietrza wtórnego (SAI)

Post autor: Bolu » czw sie 22, 2019 08:44

Witam mam ten sam problem co kolega ale nie mogę zanieść przekaźnika nie wiem który to jest chciałbym zacząć od niego. Dziękuję za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości