[B5 AEB] brak impulsu na cewki i pompę paliwa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

[B5 AEB] brak impulsu na cewki i pompę paliwa

Post autor: michao » wt gru 13, 2016 11:09

Witam serdecznie, wracam po długim czasie z problemem z którym sobie nie radzę.
Pacjent - Passat B5 1.8t AEB 97r

Dwa tygodnie temu mój silnik skończył żywot więc była decyzja o zmianie silnika. Silnik został zmieniony na taki sam o takim samym oznaczeniu (goły słupek).
Przy próbie odpalenia samochód nawet nie myśli zaskoczyć, spokojny przegląd sytuacji i wniosek jest prosty - nie ma ani iskry na cewkach, nie startuje również pompa paliwa.
- wszystkie kable podłączone tak jak powinny być
- po podłączeniu Vaga nie ma błędów silnikowych
- sprawdzone przekaźniki, bezpieczniki, czujnik położenia wału, sonda, moduł zapłonu
- pompa paliwa po "ominięciu" impulsu działa i podaje paliwo
- rozrząd ustawiony poprawnie

Wszelka pomoc mile widziana, Panowie już nie wiem czego się czepić... Mógł paść sterownik silnika (komputer) z samego stania ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[B5 AEB] brak impulsu na cewki i pompę paliwa

Post autor: grg474 » wt gru 13, 2016 12:41

wniosek jest jeden, którejś wtyczki nie spiąłeś
wg mnie - pomarańczowej T10


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [B5 AEB] brak impulsu na cewki i pompę paliwa

Post autor: michao » wt gru 13, 2016 13:50

A gdzie znajduje się ta wtyczka ? Przy sterowniku silnika ?
Nadmienię że jedyne wtyczki które były odłączane to te przy komorze silnika oczywiście przy wyciągniętym aku.
Żadne inne tj przy sterowniku silnika, przy bezpiecznikach i przekaźnikach, na podszybiu nie były ruszane



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[B5 AEB] brak impulsu na cewki i pompę paliwa

Post autor: grg474 » wt gru 13, 2016 16:19

no to ciekawie, bo ze sterownika silnika sygnały do obu urzadzeń przechodzą przez wtyczkę obok sterownika silnika a Ty tam nic nie ruszałeś


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

[B5 AEB] brak impulsu na cewki i pompę paliwa

Post autor: michao » wt gru 13, 2016 16:45

Nie robię prac nad samochodem sam, dlatego żeby nie być gołosłownym oczywiście sprawdzę to o czym mówimy i dam znać, siądę trochę też nad schematami i posprawdzam czy przy wkładaniu silnika nie uwaliliśmy jakiegoś kabla w wiązce przez przypadek.
W między czasie za wszelkie podpowiedzi i sugestię które naprowadzą mnie na cel z góry dziękuję



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[B5 AEB] brak impulsu na cewki i pompę paliwa

Post autor: grg474 » wt gru 13, 2016 20:12

michao, wyjmując silnik wypinano wiązkę, więc jest duża szansa, że akurat i tą wtyczkę - ja nie twierdzę że na 100% to tu przyczyna, tylko, że brak zasilania wskazuje na nią


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

[B5 AEB] brak impulsu na cewki i pompę paliwa

Post autor: michao » śr gru 14, 2016 21:50

Problem rozwiązany !
Winowajcą okazał się jednak czujnik położenia wału, dopiero po wymianie na trzeci samochód odpalił, dziwne to bo wydawało mi się że Vag coś chociaż powiadomi o usterce a tu nic.
W każdym bądź razie temat do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości