Ciężko odpala na zimnym

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Personalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: wt paź 11, 2016 13:30
Lokalizacja: DKL

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: Personalny » wt lis 15, 2016 10:44

Koledzy przyjaciele problem .
Pacjent Golf 3 1.8 90 km silnik ABS
Objawy ciężko odpala jak jest zimno zwłaszcza dzisiaj było nieco -5*C , kreci z 5 sekund i łapie ,odgłos taki jakby nie miał siły zakręcić .
Akumulator wymieniony na nowy w zeszłym roku , ładowanie jest , rozrusznik regenerowany na poczatku tego roku , wymienione kable i świece , gdzie szukać przyczyny ?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2824
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: bioly05011 » wt lis 15, 2016 14:19

odepnij kostkę z czujnika temperatury cieczy i sprawdź na zimnym jak odpali...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Personalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: wt paź 11, 2016 13:30
Lokalizacja: DKL

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: Personalny » pt lis 25, 2016 15:38

Odpiąłem i odpalił ,bez problemu ale obecnie jest ciepło poczekam do przymrozków ,sporadycznie czujnik temperatury wymieniłem :chytry:



Personalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: wt paź 11, 2016 13:30
Lokalizacja: DKL

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: Personalny » ndz sty 22, 2017 10:45

Koledzy problem dalej nie rozwiązany ,jak jest tak do -10*C to kreci i odpala ,ale dziś było -14*C i nie ma siły zakręcić jest takie tylko buu....buuuu i nie chce załapać , efekt tak jakby rozładowanego akumulatora ,ale aku naładowany ,sprawdzone wszystko przez elektryka mechanika ,rozrusznik po regeneracji, alternator 90, ładowanie idealne ,czujnik temperatury wymieniony ,świece i kable wymienione .

ps. próba odpalenia była dziś o 7:30 i nic,wyjąłem akumulator i zabrałem do domu na 1 godzinę nie ładując go ,po czym wsadziłem do auta i odpalił ,aku roczny na gwarancji ,czy to możliwe żeby elektrolit w aku zamarzł ?



mone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2016 13:53
Lokalizacja: /var/logs

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: mone » ndz sty 22, 2017 14:15

Nie, ma szans by elektrolit zamarzł,ale być może czas go oddać na gwarancję. Bo może któraś z cel padła i przy takiej temperaturze straciła pojemność. Gdy będzie taki mróz sprawdź napięcie na akumulatorze przed odpaleniem. A gdy próbujesz zakręcić nie resetuje Ci się zegar?

A i sprawdź jeszcze połączenia na klemach czy podczas rozruchu któraś z klem nie robi Ci się gorąca. Tylko Uważaj!



v.w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 23, 2017 10:47

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: v.w » pn sty 23, 2017 11:26

Proponuję zmianę akumulatora na jakiś o większej pojemności :)
Jakie parametry ma Twój akumulator ?


  1. Obrazek
  2. Obrazek

Personalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: wt paź 11, 2016 13:30
Lokalizacja: DKL

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: Personalny » pn sty 23, 2017 20:05

Akumulator to 55AH 570A . Problem został rozwiązany , winowajca to klemy , z racji tego ze mam w posiadaniu jeszcze Opla :chytry: , podpowiedziano mi na klubie Opla ,ze być może to wina klem . Dlatego że z czasem oryginalne klemy które są zaciśnięte na przewodach śniedzieją w środku i nie przewodzą odpowiednio prądu .Wiec wczoraj obciąłem klemy założyłem nowe i dziś rano przy -13*C odpalił od razu bez zająknięcia :grin:



mone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2016 13:53
Lokalizacja: /var/logs

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: mone » pn sty 23, 2017 22:08

Pisałem Ci o klemach czy nie robią Ci się ciepłe. A to dlatego że tworzy się z nich rezystor, a przy takim prądzie to już potrafi temperaturę podnieść.



Personalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: wt paź 11, 2016 13:30
Lokalizacja: DKL

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: Personalny » wt sty 24, 2017 20:36

Sprawdzałem klemy tak jak pisałeś , nie robiły się ciepłe .



Personalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: wt paź 11, 2016 13:30
Lokalizacja: DKL

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: Personalny » pt sty 27, 2017 17:39

Dziś zaś problem , znowu to samo :banghead: -12*C rano i zaś to samo już mi ręce opadają ,efekt dalej ten sam nie ma siły zakręcić :grrr: trzeba bramy szrotu otwierać i złomować bo już nie mam siły :banghead:



mone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2016 13:53
Lokalizacja: /var/logs

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: mone » pt sty 27, 2017 18:14

Sprawdzałeś ten akumulator? Spróbuj pokręć trochę i sprawdź napięcie na akumulatorze. Tylko nie odpalaj. A zegarki Ci się resetują, godzina i KM?



Personalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: wt paź 11, 2016 13:30
Lokalizacja: DKL

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: Personalny » sob sty 28, 2017 10:34

Więc sprawa wygląda tak obecnie -10 ,sprawdzam napięcie na akumulatorze nieco ponad 12vol , odpalam jest tylko takie buuu .... buuu napięcie na akumulatorze spada do nieco ponad 7 vol ,co do zegarków nic się nie resetuje , nieco przygasają kontrolki ale to norma .Chwila przerwy i ponowna próba odpalenia i dalej tak samo . Przy czwartej próbie odpalił .



mone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2016 13:53
Lokalizacja: /var/logs

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: mone » sob sty 28, 2017 15:17

To akumulator do kitu. Któraś z cel się samo rozładowuje. Akumulator masz obsługowy czy bez obsługowy? Jeśli obsługowy to wykręć go i sprawdź poziom elektrolitu. Fajnie by było gdybyś sprawdził gęstość. Nie zdarzyło Ci się może że rozładowałeś akumulator do 0 światłami? W ten sposób bardzo szybko uszkodzisz nawet nowy akumulator.
Napięcie akumulatora nie powinno spać później 10V wtedy komputer traci zasilanie. Dla bezpieczeństwa.

ps. widzę że akumulator Roczny to oddaj na gwarancję.



Personalny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: wt paź 11, 2016 13:30
Lokalizacja: DKL

Ciężko odpala na zimnym

Post autor: Personalny » sob sty 28, 2017 19:55

Aku dziś został oddany do reklamacji o dziwo dali zastępczy :grin: dwa tygodnie czas oczekiwania ,Aku bez obsługowy ,teraz jak odpaliłem to napiecie spadło tylko do 11,50 volta :chytry: czyli zastępczy na razie robi robotę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości