podgrzewane fotele, prawya szyba przód

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

podgrzewane fotele, prawya szyba przód

Post autor: memberofhs » śr wrz 21, 2016 14:16

Witam kolegów. Sprawa dotyczy elektryki w Passacie b4 96 rok, 1.9 tdi 1z, choć pewno to to samo co golf 3. Prosiłbym o wyjaśnienie pewnej głupoty:

1. podgrzewane fotele. Prawy fotel pasażera działa bez zastrzeżeń. Lewy kierowcy działa... jak chce. Nie działał, poruszałem przekaźnikiem, zadziałał, zagrzał, przestał działać. Sprawdzałem napięcia z włącznika - dochodzą. Na jednym jest stały plus, na drugim napięcie maleje z 12- 9 v w zależności od kręcenia pokrętłem mocy grzania 0-5. Potem już ruszając przekaźnikiem nic się nie dzieje. Zamiana przekaźników miejscami - to samo. Sprawdzałem matę w fotelu i oparcie i siedzisko - przejście na mierniku jest. Gdy zewrzę ręcznie (śrubokręcikiem) blaszkę przy cewce w przekaźniku - działa, grzeje. Fotel tak jakby nie potrafił się załączyć, wzbudzić. Co w tym gów**e niemieckim jest nie tak? Zauważyłem że w podstawie przekaźnika są zaśniedziałe delikatnie styki - czyściłem kontaktem w spreju, drapałem nożykiem ile dało się podejść - wciąż to samo.

2. przednia prawa szyba elektryczna. Mam wszystkie 4 szyby elektryczne. Gdy kupiłem auto nie działała przednia szyba od pasażera. W przelotce ugnił gruby stały plus. Zrobiłem - zadziałało. Problem jest taki: odpalam auto/przekręcam na zapłon - szyba działa. Po przejechaniu kilku km czy tam po jakimś czasie szyba raz działa a raz nie - nie reaguje ani przycisk z prawych drzwi, ani z lewych. Jedyne co zauważyłem to gdy zgaszę silnik, wyjmę kluczyk i na nogo włączę zapłon/odpalę samochód - szyba znów działa przez jakiś czas. I tak do zesrania.. Kostka stacyjki? Zimne luty na płytce przy silniczku w drzwiach? Taka zależność: tylnej szyby prawej też nie można otworzyć od razu. Trzeba zamkniętą już szybę "zamknąć" przyciskiem na sekundę, by potem ją otworzyć. Naciśnięcie przycisku od razu w dół nie aktywuje szyby.

Pomoże ktoś? Tak mam dość tego szajsu gebelskiego.. Proszę o pomoc, inaczej wyrzucam tego klamora na złom.



mtd13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 10:21
Kontakt:

podgrzewane fotele, prawya szyba przód

Post autor: mtd13 » wt wrz 27, 2016 09:18

1. rozbierz pokrętło regulacji grzania fotela. U mnie pomogło i to było przyczyną (przeczyść).
2. Może kable te co widać po otwarciu drzwi się gdzieś przetarły. Zdjąć osłonę i posprawdzać.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

podgrzewane fotele, prawya szyba przód

Post autor: memberofhs » wt wrz 27, 2016 10:14

1. Pokrętło rozebrane, potencjometr przemierzony-wszystko sprawne.
2. W prawych drzwiach przerwany był biało-czerwony główny plus. Załatałem sprawę, przejście jest. I nadal problemy są.

Nie wiem już co robić z tym szajsem..



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

podgrzewane fotele, prawya szyba przód

Post autor: memberofhs » wt paź 11, 2016 00:16

Nikt nie potrafi pomóc? Nikt nie wie co jest?



vwmaniac19911991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 16:13

podgrzewane fotele, prawya szyba przód

Post autor: vwmaniac19911991 » wt paź 11, 2016 17:51

jedz do elektryka byle jakiegos na wsi zeby nie wykasowal



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

podgrzewane fotele, prawya szyba przód

Post autor: memberofhs » śr paź 12, 2016 00:46

Niewiele to pomaga. Nadal nie wiem co jest, czy to może iść od kostki stacyjki? Zaśniedziałe styki w silniczku w drzwiach?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości