Nie da się zakodować kluczyków

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Seerq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr mar 25, 2015 20:09
Lokalizacja: Pomorskie

Nie da się zakodować kluczyków

Post autor: Seerq » ndz maja 29, 2016 10:30

Witam, mam problem z zakodowaniem kluczy po wymianie licznika. Mianowicie kontrolka IMMO mruga, i wyświetla się komunikat na fisie, auto odpala i da się nim jeździć, ale chce zakodować kluczyk żeby mi to nie piszczało i nie mrugało, lecz z tym jest problem. Wchodzę w INSTRUMENTS, loguje się, adaptacja kanał 21, zmieniam aktualną wartość "3" na jakąkolwiek inną np. 1 albo 4 i pupa wyświetla się ERROR, za każdym razem to samo, w czym leży problem? Wcześniej miałem zegary IMMO2 teraz IMMO3, osobiście nigdy nie kodowałem tych kluczy do IMMO3 więc powinny podejść. Pytanie czy można wyłączyć jakoś całkowicie immo(żeby nie mrugało i nie piszczało) na czas np. zakupu nowych transponderów(skąd je kupić?)

Problem z errorem zniknął teraz jest inny. Klucze nie chcą się programować.
Próbowałem kodować klucz takim sposobem: Podłączam VAGA, wchodzę w instruments, wpisuję pin, adaptacja kanał 21, wpisuje 1 klikam test, wszystko na zielono, klikam save, i nic, czekam czekam a kontrolka immo nie gaśnie. Może to wina transponderów?


90km->120->160->???

Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Nie da się zakodować kluczyków

Post autor: ankonian7 » ndz maja 29, 2016 12:50

Transpondery kupisz na portalu aukcyjnym (Crypto 48) za 13 zł.

Adaptacje 00 instrumentów przeprowadziłeś przed kodowaniem kluczyków? Sprobuj najpierw wykasować aktualnie przypisane kluczyki wpisując 0, a pozniej przypisz swoje :kac:

Znowu, jeżeli samochod odpala i jezdzi to chyba masz wylaczony immo w ECU ?! stąd też problem z adaptacją kluczy :kac:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

Awatar użytkownika
Seerq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr mar 25, 2015 20:09
Lokalizacja: Pomorskie

Nie da się zakodować kluczyków

Post autor: Seerq » ndz maja 29, 2016 12:59

Wpisywałem zero przed adaptacją dalej nic. Immo było OFF dlatego był problem z ERROR, jak biorę immo ON to auto nie odpala. Aktualnie wyłączyłem do czasu kupna nowych transponderów.


90km->120->160->???

Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Nie da się zakodować kluczyków

Post autor: ankonian7 » ndz maja 29, 2016 15:36

ale przy przesiadce z immo 2 na immo 3, mozesz pigułke przypisa. Więc immo włącz i przypisz kluczyk :bajer:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie da się zakodować kluczyków

Post autor: grg474 » ndz maja 29, 2016 15:43

Seerq, włącz immo. Potem wejdź w licznik - login, adaptacja, kanał 00 - wartość 00 test i save. Wyłącz stacyjki i włącz. Wejdź w licznik. Login, potem adaptacja, kanał 21 i kodujesz klucze


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Seerq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr mar 25, 2015 20:09
Lokalizacja: Pomorskie

Nie da się zakodować kluczyków

Post autor: Seerq » ndz maja 29, 2016 20:23

Tak robiłem, i nic. Może jeszcze jutro z tym powalcze jak nic nie wymysle kupię transpondery.


90km->120->160->???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości