Najprawdopodobniej elektryka, nie mogę tego zdiagnozować!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

viktorion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 12:06

Najprawdopodobniej elektryka, nie mogę tego zdiagnozować!

Post autor: viktorion » śr lut 17, 2016 20:56

Witam!
Samochód dzisiaj odpalał normalnie, a pod wieczór zaczęły się dziać cuda. Nie odpalił, poczekałem aż przestało padać i odpalił, przejechałem się kawałek, wcisnąłem sprzęgło żeby zahamować do zera i samochód zgasł, nie chciał odpalać i zaczęły się problemy, po przekręceniu kluczyka wszystko zaczęło dziwnie cykać (najprawdopodobniej zegary), kontrolki zaczęły się palić i gasnąć naprzemian, wskazówka paliwa się podniosła i opadła.

Filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=1p54rK6 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


Na przekręconym kluczyku wskazówka paliwa opadła, wyłączyłem kluczyk i przekręciłem jeszcze raz - już się nie podniosła. Dopiero jak odczekam jakąś minutę to po przekręceniu znowu się podniesie i opadnie.

Czy możecie mi pomóc? Samochód był u mechanika tydzień temu na komputerze nie pokazał żadnych błędów.... :rozpacz:
Czy to może być kostka stacyjki?
Błagam, pomóżcie. :?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Najprawdopodobniej elektryka, nie mogę tego zdiagnozować!

Post autor: Qto » śr lut 17, 2016 21:36

viktorion pisze:Czy to może być kostka stacyjki?
może być...
gdzieś gubi prąd, jak nie na kostce to może aku się kończy...może klema nie dokręcona, masa upalona/zaśniedziała



viktorion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 12:06

Najprawdopodobniej elektryka, nie mogę tego zdiagnozować!

Post autor: viktorion » śr lut 17, 2016 21:42

Akumulator nowy, ma może 2 miesiące.. :(

Klemy sprawdzałem. Powiem mechanikowi żeby wymienił kostkę stacyjki i sprawdził przekaźniki oraz masę. Ale będę wdzięczny za dodatkowe rady :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości