Światła włączają zapłon.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MaciekRNR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 30, 2015 23:39

Światła włączają zapłon.

Post autor: MaciekRNR » czw sty 14, 2016 01:10

Witam Wszystkich to mój pierwszy post .
Mam nietypowy problem w moim golfie . A mianowicie jeśli na zgaszonym silniku włączę światła to włącza mi się zapłon(świecą kontrolki). Przy próbie zgaszenia silnika wyciągam kluczyk i samochód nie gaśnie dopóki nie zgaszę świateł :( Nie działa również regulacja podświetlenia deski przy włączonym zapłonie (przez kluczyk) , zaś jeżeli włączę zapłon poprzez włącznik świateł regulacja działa ale zapalają się świece żarowe i ze skrzynki bezpieczników wydobywa się dziwny dźwięk...
Z góry dziękuję za pomoc ;)



rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Światła włączają zapłon.

Post autor: rafcio908 » czw sty 14, 2016 01:23

Witaj.

Na pierwszy rzut oka problemem wydaje się być sam włącznik świateł,
spróbuj go podmienić na inny od znajomego bądź drugi np. ze szrotu i wtedy sprawdzić czy problem nadal występuje.



MaciekRNR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 30, 2015 23:39

Światła włączają zapłon.

Post autor: MaciekRNR » czw sty 14, 2016 01:29

Sprawdzałem na 4 włącznikach i na wszystkich to samo .



rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Światła włączają zapłon.

Post autor: rafcio908 » czw sty 14, 2016 01:34

No to gra się zaczęła na dobre.
Na start trzeba przejrzeć wiązkę włącznika świateł od włącznika do skrzynki bezpieczników i wiązkę od stacyjki do skrzynki czy gdzieś nie ma zwory po drodze bądź przetartych lub zaśniedziałych przewodów.
Wypadałoby tez przejrzeć przekaźniki czy nie maja zimnych lutów lub nie są zespawane.

A ten "dziwny dźwięk" jakbyś dokładniej opisał?



MaciekRNR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 30, 2015 23:39

Światła włączają zapłon.

Post autor: MaciekRNR » sob sty 16, 2016 16:43

Uuu tego sie obawiałem :( chyba będzie trzeba przełożyć to aż będzie cieplej . Ten dźwięk hmmm bzyczy coś z tym stylu w przekazniku ale przekaźnik przekładałem od innego golfa i to samo



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Światła włączają zapłon.

Post autor: ciarek15 » pn sty 18, 2016 15:23

Nie daję sobie głowy uciąć ... ale wydaje mi się że kiedyś w poprzednim autku podczas podłączania radia, na kabel (nazwę go remote) który uruchamia radio po przekręceniu zapłonu podałem + z akumulatora i wtedy zaświecił zapłon bez przekręcania kluczyka... Możliwe to? jeśli tak to może on zwiera gdzieś ze światłami. To są tylko moje przypuszczenia, ale było to dawno więc mogę się wygłupić tą wypowiedzią.



Awatar użytkownika
Emciu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt cze 23, 2015 12:40
Lokalizacja: GA

Światła włączają zapłon.

Post autor: Emciu » pn sty 18, 2016 18:08

ja również sprawdziłbym czy jakiś przewód od stacyjki i włącznika świateł nie jest gdzieś przetarty/zaśniedziały/uszkodzony. Miałem kiedyś podobny problem który odkryłem przez przypadek po tym jak okleiłem halogeny dalekosiężne żółtą folią, chciałem sprawdzić jak świecą więc na zgaszonym silniku mignąłem nimi sobie a tu nagle radio się włącza :rotfl:

to był właśnie przetarty przewód :bigok:



Awatar użytkownika
gregory7458
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 19, 2011 23:35
Lokalizacja: MAZURY

Światła włączają zapłon.

Post autor: gregory7458 » pn sty 18, 2016 21:32

Problemem jest poprzedni właściciel który pomodził coś w instalacji. Zrobił patenta żeby nagrzać auto jak siedzi w pracy odpala silnik włącza światła wyciąga kluczyk ze stacyjki i zamyka auto. Już kiedyś widziałem taki patent w golfie. Najprościej będzie sprawdzić kabel od kostki stacyjki tzw. + po zapłonie (powinien być żółto-czarny pewnie w niego jest wpięty kabel z wiązki włącznika świateł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości