Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mateusz golf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 16:45
Lokalizacja: Krasnystaw

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mateusz golf4 » pn gru 28, 2015 15:30

Witam. W moim golfie 4 pojawił się problem z oświetleniem wnętrza auto nie reaguje na zamknięcie drzwi nie gasnie światło w środku nie mam pojęcia czym to może być spowodowane sprawdziłem bezpieczniki wszystko ok. Proszę o pomoc. Krótko i na temat. Pozdrawiam PS. stało się to po wymianie żarówki w drzwiach.



Awatar użytkownika
Mengog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:01
Lokalizacja: J. GÓRA

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mengog » pn gru 28, 2015 15:55

witaj sprawdź czy nie ma jakiegoś zwarcia lub wyciągnij zarówkę i zobacz co bedzie wtedy czy nadal sie świeci czy nie


Live to Ride .... Ride to Live !

Mateusz golf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 16:45
Lokalizacja: Krasnystaw

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mateusz golf4 » pn gru 28, 2015 16:11

wyciągnąłem żarówkę jest nadal to samo auto widzi tak jakby drzwi były cały czas otwarte.odpinałem akumulator zresetowałem. problem pozostał. Jak to naprawić??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Qto » pn gru 28, 2015 16:29

Sprawdź które drzwi robią problem i napraw w nich zamek. Poradę odnośnie zamka znajdziesz w FAQ.



Mateusz golf4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr wrz 02, 2015 16:45
Lokalizacja: Krasnystaw

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mateusz golf4 » pn gru 28, 2015 16:43

Dzięki Qto bardzo mi pomogłeś tylko wiem które drzwi robią problem a nie wiem jak go rozwiązać czytałem coś o diodach mogła by paść>??? lub mikrowłącznik w zamku od zmiany żarówki takie problemy??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Qto » pn gru 28, 2015 19:06

do wymiany pewnie nic nie jest...jest szansa że wystarczy przeczyścić zamek.
Na pewno trzeba zamek rozebrać, mając zamek na wierzchu poprawić luty (nie tylko zobaczyć że są ok - wziąć lutownicę i poprawić) i sprawdzić działanie mikrostyku oraz elementów mechanicznych zamka, zwłaszcza tych odpowiedzialnych za mikrostyk. Ogólnie w dwóch tematach w FAQ przewija się trochę informacji...poczytaj, w razie wątpliwości pytaj.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: jan1966 » pn gru 28, 2015 20:39

MATEUSZ jeżeli nie masz cierpliwosci do naprawy drobnicy itroche zdolnosci zegarmistrza to lepiej zaraz zainwestuj w nowy zamek zamiennik ok 70zł po co ma stac auto unieruchomione przez trzy dni z powodu rozebranych drzwi



Awatar użytkownika
de.pe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw paź 29, 2015 15:28

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: de.pe » sob sty 02, 2016 16:58

a czy przelaczyles oświetlenie wnętrza na gasniecie po zamknięciu?. chodzi mi o włączenie oświetlenie wlaxzane pod podsufitka.tam masz bodajże 3 mozliwosci



djluki4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 25, 2011 21:08
Lokalizacja: Radlin

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: djluki4 » ndz sty 17, 2016 22:15

Witam koledzy mam problem z podswietlaniem wnetrza w golfie 4? nie dziala oswietlenie wnetrza po otwarciu drzwi nawet jak lampke przestawi sie zeby caly czas swiecila to tez nie dziala, ani ta przednia ani te tylne nie reaguja na nic jedynie na kompie pokladowym pokazuje mi gdy otworzy sie drzwi z prawej strony a z lewej na nic nie reaguje, brzeczyk swietel nie daje zadnych dzwiekow ale chyba z tego powodu ze swiatla ktos przerobil zeby sie automatycznie zalanczaly.jest to golf IV 1900sdi 2003rok z elektrycznymi szybami,elektrycznymi lusterkami, z centralnym zamkiem, komputerem pokladowym i orginalna nawigacja prosze o pomoc?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=483150" onclick="window.open(this.href);return false;

grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: grotof » pn sty 18, 2016 09:51

Jedyne co może się popsuć to mikrostyk w zamku albo przewody na przejściu drzwi/słupek.
Jeżeli przewody to na 99% załączanie lampki nie będzie działało wogóle, w drugim przypadku efekt będzie taki, że albo załączy się (zablokuje) na stałe (świecenie cały czas) albo styki nie będą zwarte więc lampki nie zaświecą.
Rozbierz poszycie wewnętrzne drzwi (tapicerka + blacha z podnośnikiem szyb). Zanim wymontujesz zamek dla sprawdzenia wyciągnij wtyk z zamka i złącz np. kawałkiem cienkiego drutu dwa przewody we wtyku który idzie do zamka. Jak nie masz zacięcia zegarmistrzowsko manualnego to kup nowy zamek i po sprawie. Mikrostyk można przeszczepić lub wstawić inny podobny, ale to uciążliwa rzeźba.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Qto » pn sty 18, 2016 10:06

Skoro lampki nie da się ręcznie włączyc to przyczyną nie jest w zamku ani w kablach. Więc oprócz braku sygnału otwarcia drzwi kierowcy jest jeszcze jedna usterka np problem z przekaźnikiem w komforcie lub zimne luty.



grotof
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:33
Lokalizacja: dolnośląskie

Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: grotof » pn sty 18, 2016 14:04

Tak zgadza się - nie doczytałem do końca opisu usterki.
Chociaż mogło się nałożyć: mikrostyk (brak reakcji na otwarcie lewych drzwi) plus to co opisałeś powyżej.



djluki4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 25, 2011 21:08
Lokalizacja: Radlin

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: djluki4 » pn sty 18, 2016 23:41

Qto pisze:Skoro lampki nie da się ręcznie włączyc to przyczyną nie jest w zamku ani w kablach. Więc oprócz braku sygnału otwarcia drzwi kierowcy jest jeszcze jedna usterka np problem z przekaźnikiem w komforcie lub zimne luty.
a jak sprawdzic ten modul komfortu bez podmiany jest na to jakis sposob ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=483150" onclick="window.open(this.href);return false;

Mareccki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 10, 2019 09:10

Re: Problem z oświetleniem wnętrza golf 4

Post autor: Mareccki » ndz gru 08, 2019 19:12

Witam. Kupiłem jakiś czas temu golfa 4 kombi z centralnym zamkiem, el szybami przód i tył, el. Lusterka itp.. Odkąd go kupiłem nie działało oświetlenie wewnątrz, a środkowa lampka była połamana. Lampkę wymieniłem, przewertowałem forum i zacząłem naprawiać wszystko po kolei. Zamki naprawiłem, bo miały zimne luty, mikrostyki wyglądały dobrze, diody w lampkach drzwi sprawdziłem. Znalazłem w końcu jak mi się wydawało winowajace, tzn. instalacja od oświetlenia była spalona, wymieniłem spaloną część instalacji, podłączyłem wszystkie przełączniki, lampki, panel climatronika itp.(oprócz radia i kierownicy z poduchą) żeby sprawdzić, i oświetlenie dalej nie działa. Po sprawdzeniu miernikiem napięcie do lampek nie dochodzi, jedynie do lampek w drzwiach przy otwarciu drzwi pokazuje napięcie -12V, po zamknięciu drzwi 0V. Błędy jakie vag pokazuje to:

953 Przekroczenie czasu włączenia oświetlenia wnętrza
nieznane ustawienie przełączników
Przełącznik odryglowania tylnej klapy bagażnika (E165)

Pytanie mam do was gdzie dalej szukać, czy faktycznie ostatecznie moduł komfortu może być winien czy co może jeszcze za to odpowiadać? A drugie pytanie, co do błędu przełącznika odryglowania tylnej klapy, kontrolka na desce świeci się cały czas, że klapa jest otwarta, zamek wymieniłem na sprawny ale dalej jest błąd i świeci się kontrolka. Sprawdziłem przewody w tym gumowym wężyku co prowadzi je między klapą, a budą i wszystkie są ok. Co można jeszcze z tym zrobić? Słyszałem że po odpieciu kostki podobno kontrolka otwartej klapy znika, ale u mnie się tak nie dzieje

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości