Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Skurczybyk.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: ndz lis 22, 2015 19:56
Lokalizacja: Środa Wlkp
Auto: Bora Wariant Special
Silnik: ASZ

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: Skurczybyk. » śr lis 16, 2016 19:37

Kolego Matislo dokładnie opisałeś tak jak trzeba,miałem tez to opisać ale mnie uprzedziłeś:) przyczyną zapalającej się kontrolki otwarcia klapy(nawet przez otwarte drzwi kierowcy czy pasażera) jest uszkodzony mikro styk w klapie co za tym również idzie brak oświetlenia bagaznika.Ale jak ktoś woli wymieniac moduł komfortu to jego sprawa :bigok:


Moja Bora Black Edition > viewtopic.php?f=89&t=623479

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: Qto » śr lis 16, 2016 20:08

Ludzie...przeczytajcie na czym polega problem i później podpowiadajcie. W tym przypadku problem leży z module komfortu a nie w mikrostyku, w kablach od klapy też nie.



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: michal656 » śr lis 16, 2016 20:59

Ponawiam swoje pytanie Czyli można założyć inny komfort? Są jakieś kryteria doboru modulu? Czy to musi być dokładnie taki sam jak mam założony? Co się stanie jeśli założę inny ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: Qto » śr lis 16, 2016 21:22

niestety nie jest tak hop...

Jeśli w aucie nie było dłubane (np hobbystycznie, jak to wiele osób na forach robi) i jest fabryczna elektryka szyb to masz komfort rozpoczynający się od znaków 1J0 na jedną wtyczkę (jeśli nie ma fabrycznie obsługi pilota) lub dwie (z obsługą pilota) - jeśli jest komfort z jedną wtyczką, to nic nie stoi na przeszkodzie aby włożyć taki z dwiema - odwrotnie stracisz obsługę pilota.

Jeśli w aucie nie masz fabrycznie elektryki szyb to będziesz miał tylko sterownik centralnego zamka, którego numer zaczyna się od znaków 1C0 962 - nie mylić z modułem komfortu montowanym w autach poliftowych (1C0 959 799...). W tym przypadku będą dwie wtyczki lub trzy (z obsługą pilota) - wymiana zamiennie wygląda tak samo jak w przypadku komfortu.

Z nowszych, poliftowych aut komfort nie podjedzie P&P.
Zakładając, że zmienisz komfort na taki o identycznych numerach...to jeszcze pozostaje problem czy nie będzie on z auta o innym nadwoziu (sedan i variant mają klamkę bagażnika elektryczną...hatchback ma mechaniczną) i czy nie będzie z anglika - aby po takiej zmianie pozbyć się niedogodności trzeba mieć kompa z portem COM, kabel i program VDC



Matislo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 16, 2016 17:54

Re: Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: Matislo » śr lis 16, 2016 22:38

Koledzy,
Ja tylko przedstawiłem moją sytuację. Proponuję tylko aby jery21 i michal656 sprawdzili czy mikro styk jest okryty patyną (niebieskawa) od miedzi i czy się kruszy. Sprawdzenie nie zaszkodzi.



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: michal656 » śr lis 16, 2016 23:30

Mój mikro jest spoko. Rozbieralem go kilka razy i nic niepokojącego nie zauważyłem. Tylko kolego Matislo zauważ że u nas dodatkowo problemem jest brak oświetlenia we wnętrzu auta jak i drzwiach. Czasem wystarczy przejechać kilkaset metrów i problem ustępuje. Natomiast zauważyłem ze odryglowanie i zaryglowanie zamków od środka niekiedy przyspiesza naprawę tego problemu.



Matislo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 16, 2016 17:54

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: Matislo » czw lis 17, 2016 08:35

Ja również miałem problem z oświetleniem. Nie miałem go u pasażerów na tyle samochodu i w bagażniku. Jak wymieniłem to było ok. Skoro z Twoim mikro stykiem jest wszystko ok to spróbuj innej metody.



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: michal656 » sob gru 31, 2016 14:53

Witam ponownie. Udało mi się zakupić komfort o takich samych oznaczeniach. Po założeniu nowego komfortu nie dziala mi centralny z kluczyka. Jeśli macie jakieś doświadczenia z wymianą komfortu to byłbym wdzięczny za radę.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: Qto » sob gru 31, 2016 15:13

michal656 pisze:nie dziala mi centralny z kluczyka
jakoś inaczej działa?



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: michal656 » sob gru 31, 2016 15:19

Wcale nie działa.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: Qto » sob gru 31, 2016 15:41

sprawdź bezpieczniki...
przydałoby się sprawdzić błędy w module



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: michal656 » sob gru 31, 2016 16:03

Na starym module wszystko jest ok. Po podpięcia nowego nie ma centralki wiec czemu bezpieczniki?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: Qto » sob gru 31, 2016 16:13

nie wiem czemu... jak opiszesz problem od początku do końca to może się coś wymyśli.
Wcześniej nie pisałeś że próbowałeś wrócić do starego komfortu i było ok...tak samo jak nie napisałeś, że centralny w ogóle nie działa.



michal656
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 21:45

Zapalająca się kontrolka otwarcia tylnej klapy bagażnika

Post autor: michal656 » sob gru 31, 2016 16:25

Opisane jest wszystko we wcześniejszych postach. Na starym module czasem zapalala się kontrolka bagażnika I nie było oświetlenia w kabinie. Wszystko inne oprócz tego działało. Po założeniu nowego nie ma centralnego zamka. I tu pytanie czy po założeniu innego komfortu o tych samych oznaczeniach trzeba go jakoś adaptowac do auta ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości