Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DrahMaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 17, 2015 00:02

Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Post autor: DrahMaster » wt gru 08, 2015 23:33

Witam mam problem z golfem mk3 vr6 . W zimę chciałem odpalić go lecz padł aku i chciałem odpalić go prostownikiem na rozruch . Włączyłem rozruch przekręciłem kluczykiem zakręcił lecz nie odpalił brak iskry i zasilania na pompce paliwa, sprawdzało go 7 mechaników i nikt nie wie co jest . Pomożecie ? Prawie rok stoji :banghead: A no i zapomniałem dodać nie można połączyć się z komputerem .



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Post autor: jasza88 » śr gru 09, 2015 00:09

Witaj, może napisz coś więcej co się dzieje, czy auto normalnie kręci, czy były sprawdzane takie rzeczy jak bezpieczniki,przekażniki (przekaźnik główny), czujnik położenia wału. jeżeli brać by pod uwagę sytuację w której Ci się to zdarzyło mógł nawet paść sterownik silnika, aczkolwiek nie jestem aż tak biegły w tym temacie, może ktoś z bardziej obeznanych kolegów miałby jeszcze jakieś pomysły.



Awatar użytkownika
DrahMaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 17, 2015 00:02

Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Post autor: DrahMaster » śr gru 09, 2015 10:22

Tak auto normalnie kręci , bezpieczniki,przekaźniki , czujnik położenia wału sprawdzony jest okey.



jasza88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: ndz gru 06, 2015 01:58

Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Post autor: jasza88 » śr gru 09, 2015 19:10

Słuchaj ja bym jeszcze sprawdził pompę paliwa na krótko, jak masz możliwość podmienić cewkę na inną i sprawdzić czy jest iskra, jeśli znajdziesz taką w okolicy czy ktoś Ci taką pożyczy na spr. Ale kolego jeżeli tak jak pisałeś wcześniej stało się to podczas odpalania na prostowniku to mogło nastąpić przepięcie i zjarać jakiś układ elektryczny, tym bardziej że napisałeś że nie można połączyć się z komputerem, a jeśli wcześniej było to możliwe i łączył normalnie to obstawiam sterownik silnika. czy któryś z tych mechaników nie wspomniał że może być taka mozliwość?



Awatar użytkownika
DrahMaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 17, 2015 00:02

Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Post autor: DrahMaster » śr gru 09, 2015 19:59

Pompka paliwa na krótko działa , sterownik sprawdzę jeszcze .



Awatar użytkownika
DrahMaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 17, 2015 00:02

Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Post autor: DrahMaster » pt gru 11, 2015 14:07

A od spalonego sterownika nie było by też kontrolek żadnych i silnik by nie kręcił ? A i kierunki szyberdach i drzwi elektryczne nie działają /



Awatar użytkownika
gregory7458
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt sie 19, 2011 23:35
Lokalizacja: MAZURY

Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Post autor: gregory7458 » pt gru 11, 2015 21:08

Sprawdź masę z akumulatora na karoserię bo może nie łączyć. jeśli się nie mylę to komputer bierze masę z karoserii a nie z akumy .



Awatar użytkownika
DrahMaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 17, 2015 00:02

Vr6 brak iskry i zasilania na pompce paliwa

Post autor: DrahMaster » sob gru 12, 2015 01:40

Znalazłem chyba winowajce , popalony jest sterownik centralnego zamka . I teraz pytanie jak kupię inny sterownik o tych samych numerach to trzeba jakoś go zaprogramować czy coś ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 21 gości