Passat b4 problem z sprężarka klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

patryk098
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 04, 2015 20:30

Passat b4 problem z sprężarka klimatyzacji

Post autor: patryk098 » sob lip 04, 2015 20:44

Witam od 2 lat posiadam passata b4 1994r 2.0 gaz w zeszłym roku zająłem się naprawą climatronic okazało się że zepsuta była sprężarka klimatyzacji wymieniłem więc ja na używana sprawna z rozbitego auta od znajomego nabiłem klimatyzacje lecz nie uruchamiała się odrazy tylko musiałem przejechać kilka metrów i dopiero sprężarka zaczynała pracować i z nawiewów zaczynało lecieć zimne powietrze. zimą nie używałem klimatyzacji zaczęły się upały pojechałem do mechanika nabić klimatyzacje. nie dużo ale trochę czynnika weszło w porównaniu z ubiegłym rokiem nawet nie połowa lecz sprężarka się nie uruchamiała. zawsze jeżdżę na gazie ostatnio przełączyłem na benzynę i po ok. kilometrze sprężarka się uruchomiła i zaczęła chłodzić później jeszcze z 2/3 razy się włączyła a teraz nic do sprężarki nie dochodzi zasilanie gdy podłącze ja na (krótko) działa. pomóżcie bo w pogodzie zapowiadają jeszcze większe upały.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Passat b4 problem z sprężarka klimatyzacji

Post autor: grg474 » ndz lip 05, 2015 08:40

hmm - możliwości jest kilka - po pierwsze - steruje tym sterownik wentylatorów, do sterownika wentylatorów przychodzą sygnały z czujnika temp na silniku, z czujnika ciśnienia klimatyzacji. Trzeba wziać schemat i posprawdzać czy są przejścia oraz czy czujnik temp na silniku czasem nie jest sprawcą


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

patryk098
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 04, 2015 20:30

Passat b4 problem z sprężarka klimatyzacji

Post autor: patryk098 » ndz lip 05, 2015 09:38

A można podłączyć ja na krótko z przełącznikiem zawsze pamiętać o wyłączeniu wyłączeniu czy nie da rady na dłuższy czas z takimi takim czymś ?? Szczerze powiem to nie zależy mi za bardzo na dziadku dziadku i nie chce męczyć się z kosztownym męczyć naprawami ??



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Passat b4 problem z sprężarka klimatyzacji

Post autor: miś fazi » pn lip 06, 2015 17:29

no to otwórz okna , kup sobie loda i po sprawie



patryk098
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 04, 2015 20:30

Passat b4 problem z sprężarka klimatyzacji

Post autor: patryk098 » pn lip 06, 2015 21:38

Zapytałem normalnie czy jeżeli przeciagne kabel założę przełącznik to będzie to działać czy po tygodniu padnie sprężarka oczywiście włączam sprezarke po włączeniu klimatronika i odpaleniu samochodu i wyłącza ja przed zgaszeniem auta i proszę o normalna odpowiedź



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Passat b4 problem z sprężarka klimatyzacji

Post autor: Qto » wt lip 07, 2015 00:30

w zależności co jest przyczyną tego, że klima nie działa...albo podziała albo nie, nikt gwarancji na druciarstwo nie da
patryk098 pisze:Zapytałem normalnie
to jeszcze raz przeczytaj swój poprzedni post, na trzeźwo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 42 gości