Światła, wycierczaki, brzeczyk

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RR1910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 04, 2015 22:02
Lokalizacja: Radom

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: RR1910 » sob mar 14, 2015 20:41

Dopiero co kupiłem VW Golfa V Plus i z obserwowałem kilka zachowań których nie miałem w innych autach, nie wiem czy to błąd czy tak ma być.

Światła mijania -kiedy zamykam auto z pilota raz się zaświecają na kilkanaście sekund światła a innym razem nie, tak samo przy otwieraniu auta.

Wycieraczki - na trybie pierwszym czyli czasówka, na tym samym ustawieniu pracują nie równo tzn z różną prędkością, zmiana ustawienia szybkości poprzez potencjometr nic nie wnosi.

Brzęczyk świateł przy otwartych drzwiach- działa tylko na niewyłączonych postojówkach, na światła mijania nie reaguje dźwiękiem, jednak światła mijania po zamknięciu auta gasną po kilkunastu sekundach.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: grg474 » sob mar 14, 2015 21:05

RR1910 pisze:Światła mijania -kiedy zamykam auto z pilota raz się zaświecają na kilkanaście sekund światła a innym razem nie, tak samo przy otwieraniu auta.
jak jest ciemno to się świecą a jak widno to nie? to się nazywa leaving home/coming home - jak Cię to wnerwia to można to wyłączyć
RR1910 pisze:Wycieraczki - na trybie pierwszym czyli czasówka, na tym samym ustawieniu pracują nie równo tzn z różną prędkością, zmiana ustawienia szybkości poprzez potencjometr nic nie wnosi.
pewnie masz czujnik deszczu i dlatego tak jest


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

RR1910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 04, 2015 22:02
Lokalizacja: Radom

Re: Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: RR1910 » sob mar 14, 2015 21:35

grg474 pisze:
RR1910 pisze:Światła mijania -kiedy zamykam auto z pilota raz się zaświecają na kilkanaście sekund światła a innym razem nie, tak samo przy otwieraniu auta.
jak jest ciemno to się świecą a jak widno to nie? to się nazywa leaving home/coming home - jak Cię to wnerwia to można to wyłączyć


W jaki sposób mogę to wyłączyć? czy tylko przez podpięcie przez kompa?



mm04
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 27, 2014 11:15

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: mm04 » wt mar 17, 2015 21:22

Nie, możesz to zrobić "manualnie" wchodzisz do listy tych wszystkich opcji no i musisz tego tam poszukać. Masz możliwość ustawienia czasu świecenia tych świateł jak i wyłączenia tej opcji.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: marmi m » wt mar 17, 2015 23:47

W momencie jak masz czujnik deszczu to potencjometr na manetce określa nie czas między przetarciami szyby a szybkość pojedyńczego przetarcia, na min wycieraczki przecierają na wolniejszym biegu na max na szybszym...

Brzęczyk wyje jak zostawisz pozycję bo ona świeci ciągłe, natomiast jak zostawisz włącznik na auto lub na mijania to komp automatycznie po wyjęciu kluczyka gasi wszystkie światła i ewentualnie włącza coming home.

Sterowanie włączeniem i wyłączeniem coming/leaving home oraz czas świecenia masz w mfa licznika.


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: Regirr » ndz kwie 19, 2015 11:47

Witam
Czytam właśnie posty różne o golfie V i jak już rozmowa o wycieraczkach to mam pytanie.
Mam go od ok. 2 tyg. i mnie zastanawia jedna rzecz. przy wyłączeniu auta i wyciągnięciu kluczyka wycieraczki robią
mały ruch,tak jak by podnosiły się a jak wkładam kluczyk i odpalam to chowają się o jakiś centymetr.
To jest normalne?
Bo w IV poprzedniej tego nie miałem. :grin:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: grg474 » ndz kwie 19, 2015 12:24

Regirr pisze:To jest normalne?
tak


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: Regirr » ndz kwie 19, 2015 12:32

Dzięki za odp. :grin:
Ino napisałem te pytanie i znalazłem podobny post gdzie piszą o tym,dokładnie to samo co u mnie.
Przyzwyczaić się do tego i żyć w zgodzie... :helm:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: grg474 » ndz kwie 19, 2015 12:45

Regirr pisze:Przyzwyczaić się do tego i żyć w zgodzie...
dla wyjasnienia jeszcze dodam że..
1. wycieraczki nie pracują jak jest otworzona maska.
2. jeśli jedziesz i masz włączone wycieraczki, to po zatrzymaniu się wycieraczki pracują o jeden poziom niżej ( inny zakres pracy)
3. po włączeniu funkcji mycia szyby i wycierania - obieg wewnetrzny zamyka się na 30 sekund
4. pióra wycieraczek wymienia się lub czyści tylko w położeniu wycieraczek w funkcji serwisowej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: Regirr » ndz kwie 19, 2015 13:04

Oooo..
Spoko info. Dzięki.
A co do punktu 3. mówimy o normalnym spryskaniu szyby spryskiem i automat kilka razy obróci wycieraczkami
czy jeszcze o innej funkcji czyszczenia szyb mowa w mk5?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: grg474 » ndz kwie 19, 2015 13:06

Regirr pisze:A co do punktu 3. mówimy o normalnym spryskaniu szyby spryskiem i automat kilka razy obróci wycieraczkami
tak


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Regirr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 29, 2012 11:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Światła, wycierczaki, brzeczyk

Post autor: Regirr » ndz kwie 19, 2015 13:36

Pytam bo mam golfa w prawie pełnym pakietem i już myślałem że jeszcze coś mnie zaskoczy.
Ogólnie jeszcze się zastanawiam co mnie jeszcze zaskoczy ale git.
Dzięki za wyczerpującą odp. :pub:
Pozdro dla wszystkich. :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości