Dodatkowe oswietlenie wnetrza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Dodatkowe oswietlenie wnetrza

Post autor: bszosa » czw gru 04, 2014 11:06

Witam, szybkie pytanie, może ktoś montował i wie, bądź po prostu wie. Mianowicie dołożyłem u siebie lampki z mk4 nad tylną kanapą, podpiąłem pod dwa środkowe kable z lampki przedniej (stały +, sterujący z drzwi) i wszystko niby działa. Lampki zapalają się przy otwartych drzwiach, przy zamkniętych tył gaśnie od razu, przód świeci czasowo.
Czy da się gdzieś podpiąć tymi lampkami, żeby świeciły również przy zapaleniu lampki przedniej włącznikiem? Teraz świecą tylko przy otwartych drzwiach..


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Dodatkowe oswietlenie wnetrza

Post autor: kaczor4011 » czw gru 04, 2014 19:41

Jedynie to pod styki zarowki w przedniej lampki. Nie wiem tylko czy nie bedzie to zbyt duze obciazenie dla modulu wygaszania lampki... Ew mozna wlozyc ledy zamiast zarowek i bedzie ok :bigok:


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Dodatkowe oswietlenie wnetrza

Post autor: bszosa » czw gru 04, 2014 21:25

Teraz mam właśnie ledy włożone. Czyli jak dobrze rozumiem to wystarczy plus dać pod żarówkę zamiast pod stały plus idący do kostki?


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Dodatkowe oswietlenie wnetrza

Post autor: Paweł Marek » czw gru 04, 2014 21:29

Tak ale skoro już tak modernizujesz auto to rób lepiej. żeby pasażer z tyłu sam sobie mógł zaświecić. np z Vento są zapalane przez naciśniecie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Dodatkowe oswietlenie wnetrza

Post autor: bszosa » czw gru 04, 2014 23:20

Wiem wiem, sam rozważałem lampki z mk4 bądź passata z taka opcja, ale stwierdziłem że wole takie :bigok: Rzadko kogoś wożę z tyłu, ale nie chciałbym żeby ktoś z tyłu siedział i się tym bawił.. jakieś takie dziwne skrzywienie mam już :helm:

W takim razie dzięki za podpowiedź :kufel:


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Re: Dodatkowe oswietlenie wnetrza

Post autor: bszosa » pt sty 30, 2015 23:43

Odkopie temat, gdyż ostatnio pojawił się problem.
Zrobiłem wszystko jak tu omowilismy, wszystko fajnie świeciło na ledach, lecz ostatnio lampki zamiast się wyłączyć wciąż się zarza.. Czytałem ze po wstawieniu ledow takie cyrki się dzieją, ale tu wszystko jest spięte pod jedna żarówkę, i do tej pory działało.
Po wymianie głównego modułu na taki z większą ilością diod, sytuacja zmieniła się w taki sposób, ze zarza się tylko przy włączonym silniku, przy zgaszonym wszystko działa..
Czym to może być spowodowane?


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości