Reflektory Vento

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mithgar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:19
Lokalizacja: Brójce / Łódź

Reflektory Vento

Post autor: Mithgar » czw gru 04, 2014 01:04

Witam,
W najbliższym czasie mam zamiar wymienić reflektory w moim Vento. Chciałbym żeby dobrze świeciły, dlatego od początku na pierwszym miejscu są lampy firmy hella.
Lecz ostatnio przeglądając alledrogo znalazłem różne lampy (linki poniżej) i teraz moje pytanie, czy któreś z tych lamp zapewnią mi taki sam, lub lepszy komfort jazdy jak przypadku lamp hella, czy te lampy tylko ładnie wyglądają, ale są do niczego w warunkach nocnych.
Proszę o odpowiedzi osób które już spotkały się z tymi lampami.
Pozdrawiam.
Mateusz

http://allegro.pl/lampy-vw-vento-black- ... 80374.html
http://allegro.pl/reflektory-lampy-vw-v ... 75974.html
http://allegro.pl/reflektory-lampy-vw-v ... 95026.html


Trochę techniki i człowiek się gubi
Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej nudnej banalności...
A Świstak siedzi, bo mu neostrada nie działa

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Reflektory Vento

Post autor: devill4 » czw gru 04, 2014 01:58

Oryginalne lampy wcale tak źle nie świecą pod warunkiem, że masz dobry odbłyśnik, odpowiednie napięcie na żarówkach, dobre żarówki oraz właściwie ustawione lampy. W pierwszym linku 2 zdjęcie - nie bez powodu w komplecie z lampami jest przekaźnik bo spadki napięcie w instalacji po tylu latach potrafią być spore, a to bezpośrednio przekłada się na ilość światła.

Co do lamp się nie wypowiem.



Awatar użytkownika
Mithgar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:19
Lokalizacja: Brójce / Łódź

Reflektory Vento

Post autor: Mithgar » czw gru 04, 2014 02:28

O przekaźnikach to wiem. Będę je montował razem z nowymi lampami.


Trochę techniki i człowiek się gubi
Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej nudnej banalności...
A Świstak siedzi, bo mu neostrada nie działa

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Reflektory Vento

Post autor: Mavrick » czw gru 04, 2014 02:30

Zanim wymienisz lampy to proponuje Ci zrobic patent z przekaznikami do lamp...zrobilem je u siebie i teraz nic tylko jezdzic w nocy:) (wczesniej swiatla dlugie swiecily tak jak mijania teraz) po pomiarach okazalo sie ze bez przekaznikow na lampie mialem ok 10v zamiast 12v...niestety wiekszosc mk3 cierpi na spadek powera na lampach i zastosowanie przekaznikow jest to jedyny sensowny sposob rozwiazania tego problemu.



Awatar użytkownika
Mithgar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 05, 2010 21:19
Lokalizacja: Brójce / Łódź

Reflektory Vento

Post autor: Mithgar » czw gru 04, 2014 02:45

Może to coś by dało, gdyby nie to że w prawej lampie, nie mam już prawie połowy odbłyśnika :grin:
Dlatego też chcę kupić nowe lampy.
I tu pojawia się pytanie, czy dostępne "tuningowe" lampy, przy takich samych parametrach napięcia, identycznych żarówkach, będą świecić tak samo dobrze jak nowe lampy hella, czy jednak gorzej.


Trochę techniki i człowiek się gubi
Lepiej skończyć w pięknym szaleństwie niż w szarej nudnej banalności...
A Świstak siedzi, bo mu neostrada nie działa

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Reflektory Vento

Post autor: Mavrick » czw gru 04, 2014 03:22

Akurat napiecie nie ma nic do tego jezeli chodzi o typ lampy...lampa to lampa...na Twoim miejscu albo bym wymienil na org hella i zastosowal przekazniki albo kupil sobie jakies bajeranckie soczewki+przekazniki ewentualnie projektory helli;)...bedziesz zadowolony;)...w ostatecznosci jezeli bedzie ciezko dostac cos do ventyla to zawsze mozesz zmienic mache gril i zalozyc bebechy od gofera:D...jezeli posiadasz multimetr to wez odpal autko zapal swiatla i zmierz napiecie jakie masz na wtyczkach w lampie (koniecznie z podlaczana zarowka)...obstawiam ze bedzie z 10-11V...a uwierz mi 1V robi duza roznice w swieceniu swieczek:).



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Reflektory Vento

Post autor: devill4 » czw gru 04, 2014 03:33

Mithgar pisze:Może to coś by dało, gdyby nie to że w prawej lampie, nie mam już prawie połowy odbłyśnika
Odbłyśniki do regeneracji i masz jak nowe, a przy okazji no jednak taniej niż nowe. Rozłożenie lamp banalnie proste.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Reflektory Vento

Post autor: Paweł Marek » czw gru 04, 2014 21:37

Mithgar, po pierwsze to musisz zdecydować czy chcesz miec tylko zwykłe dobrze świecące reflektory czy myślisz o tunigu optycznym poważnie. Bo w pierwszym przypadku starczą tanie zamienniki np Depo, sam takie mam już 12 lat i są ok. A a drugim przypadku sama zmiana reflektorów to mało, to będzie rodzynek na zwykłym chlebie. Co do jakosci świecenia zdania sa różne, w praktyce dopiero po założeniu się przekonasz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MuminekZG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 19, 2011 16:44
Lokalizacja: Zielona Góra

Reflektory Vento

Post autor: MuminekZG » wt lut 09, 2016 14:54

Podbijam temat- taki sam problem występuje w moim golfie. Jakie przekaźniki zastosować? Jak zamontować je do układu? Ktoś byłby taki dobry i narysował proty schemat chociażby w paincie :D ? będę wielce zobowiązany.



Awatar użytkownika
palio
_
_
Posty: 2897
Rejestracja: wt sty 26, 2010 22:44
Lokalizacja: Siedliska Drugie/Fajsławice
Auto: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Kontakt:

Reflektory Vento

Post autor: palio » wt lut 09, 2016 15:01

MuminekZG, czytałeś chociażby ten temat - viewtopic.php?t=64358" onclick="window.open(this.href);return false;



MuminekZG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 19, 2011 16:44
Lokalizacja: Zielona Góra

Reflektory Vento

Post autor: MuminekZG » wt lut 09, 2016 15:12

A widzisz... szukałem po elektryce i nie znalazłem a po wpisaniu "przekaźnik" w szukajke ten temat był najbliżej :blush: dzięki...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 50 gości