Centralny zamek wariuje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FredPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 16:01
Lokalizacja: Rzeszów / Przemyśl

Centralny zamek wariuje

Post autor: FredPL » wt wrz 16, 2014 10:58

Hey,

od jakiegoś czasu mam problem z centralnym zamkiem w samochodzie.

Jak siedzę w aucie i zamykam go od środka z panelu, to zamyka mi przeważnie wszystkie drzwi (czasem nie zamyka drzwi kierowcy),
natomiast jak chcę zamknąć od zewnątrz z klucza to zależy jaki ma humor, czasem zamknie wszystkie drzwi, czasem tylko drzwi kierowcy, a czasem wszystkie poza drzwiami kierowcy (kołek się chowa i wyskakuje na powrót)
zauważyłem też, że przestało mi świecić światełko w drzwiach kierowcy gdy są otwarte drzwi (światło w podsufitce się zapala)

aha, jak ostatnio otworzyłem samochód od strony pasażera, to się chyba otworzył cały (nie zwróciłem uwagi czy tył się otworzył) ale jak zamknąłem to drzwi od kierowcy dalej były otwarte (kołek wyskoczył z powrotem)

Czytałem, że to może być awaria mikrostyku w zamku drzwi przednich, ale wolę się jeszcze zapytać tutaj czy to faktycznie to, czy może brać się za coś innego ?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Centralny zamek wariuje

Post autor: jameess » wt wrz 16, 2014 14:14

A cóż innego mogło by to być wg ciebie?

Na forum problem zamków masz wyłożony łopatologicznie, u mnie np. 3 zamki musiałem poprawić, w każdym były zimne luty, w 2 dodatkowo wymieniłem mikrostyk.

A jaki to mikrostyk i gdzie go zakupić tez podałem, poszukaj i działaj ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości