Świece okopcone na porcelanie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Farin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: pn maja 05, 2008 21:35
Lokalizacja: brak
Kontakt:

Świece okopcone na porcelanie

Post autor: Farin » czw wrz 04, 2014 08:46

Witam - dzisiaj dolewałem oleju - i odruchowo sprawdziłem mocowanie przewodów WN - okazało się, że na świecach - na porcelanowej części są porobione czarne pierścienie...
Co to za przyczyna? Świece były wymieniane 6 miesięcy temu -to jest - jakieś 10tyś. km temu.

Jak pisałem w innym poście - mam problem z jazdą na benzynie, bo po odpaleniu pracuje jakby chodził na 2-3 garach. Czuć niedopaloną benzynę i szarpie... Po przełączeniu na gaz - jeździ jak trzeba. Obroty lekko falują - i na Pb i na LPG - ale ten typ tak miał.


Obrazek
<a href=http://zapodaj.net/82ecdf7dd912 ... 04.jpg</a>


Dzięki za odpowiedź


przyjemność z bezpiecznej jazdy - bezcenne.

Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

Świece okopcone na porcelanie

Post autor: Sebus_500 » pt wrz 05, 2014 17:55

Pierścienie na świecach? może te twoje kable siedzą za luźno na świecach bądź są wypalone??powiem Ci,że też kiedyś zmieniłem kable ale one były dostosowane do takich świec,które mają nakrętki na samym czubku a ja przez przypadek nie zauważyłem,że w sklepie dali mi bez nakrętek...a może być po prostu tak że guma od kabla się rozwulkanizowała :bajer: masz silnik 1,8 Rp tak? jeśli słabo chodzi na benzynie to odkręć pokrywę od filtra powietrza i niech ktoś ci włączy zapłon-obserwuj czy nie pokapują z wtrysku w tym momencie kropelki benzyny,może to świadczyć o rozszczelnieniu wtrysku.Jeśli to sprawdzisz to napisz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości