Nie działa Prędkościomierz

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Devil05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 11, 2014 11:42

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: Devil05 » ndz cze 15, 2014 23:53

Witam nie dawno kupiłem golfika, po jakimś czasie przestał działać mi prędkościomierz. W tym samym czasie zaczął wariować wskaźnik paliwa. Przy skrętach w prawo lub lewo spada do rezerwy, a jak wyprostuje koła to pokazuje normalny stan paliwa. Ma on jeszcze coś takiego, że jak obroty są gdzieś tak w okolicach 900 to zaczyna nim tak dziwnie rzucać, tak jak by się dławił, ale wskaźnik stoi w miejscu. Co może być nie tak ? A i tak z ciekawości jakie jest normalnie spalanie paliwa 1.4 benzynka ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: Qto » pn cze 16, 2014 00:06

Sprawdź czy światła cofania działają...jak nie to wymień bezpiecznik nr7...jak tak to impulsator w skrzyni biegów to obadania (oraz jego wtyczka)
Devil05 pisze:A i tak z ciekawości jakie jest normalnie spalanie paliwa 1.4 benzynka ?
u mnie średnia około 10/100 po mieście...w trasie jak spokojnie to w 6,5 się zamknę...jak załadowany i autostrada (około złoty 40) to też 10 :D



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: grg474 » pn cze 16, 2014 19:44

Qto pisze:ak załadowany i autostrada (około złoty 40) to też 10
no to ja kiedyś jadąc długo z maksymalną miałem więcej
Devil05 pisze:po jakimś czasie przestał działać mi prędkościomierz. W tym samym czasie zaczął wariować wskaźnik paliwa.
ewidentnie sprawca impulsator tj albo jego zasilanie
Qto pisze:wymień bezpiecznik nr7.
albo wtyczka lub kabel
Qto pisze:(oraz jego wtyczka)
albo
Qto pisze:impulsator w skrzyni biegów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
ramona24x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 15, 2014 11:07
Lokalizacja: Lubelskie

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: ramona24x » ndz cze 22, 2014 22:48

Miałem to samo. Okazał się jakiś napęd w skrzyni. Koszt naprawy wyniósł mnie 250 zł.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: grg474 » wt cze 24, 2014 20:38

ramona24x pisze:Miałem to samo. Okazał się jakiś napęd w skrzyni. Koszt naprawy wyniósł mnie 250 zł.
dlatego zaczynamy od najtańszych rozwiązań


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Devil05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr cze 11, 2014 11:42

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: Devil05 » śr lip 02, 2014 08:55

Okazało się, że wtyczka od impulsatora nie łączyła :-) A wiecie coś może na temat tego Dlawienia?



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: maselek » czw lip 03, 2014 12:54

Witam, mam ten sam problem. Auto w warsztacie, mechanik mowi ze byl przetarty przewod od impulsatora, polutował i nadal predkosciomierz nie dziala. Jutro dowioze mu nowy impulsator i zobaczymy co dalej. Mowil ze jesli nie to, to moze zegary.... ale wątpie bo zrobil test zegarów i sa ok. Juz nie wiem co to moze byc...... Zrobilo sie tak z dnia na dzien, wskazowka predkosci wariowala a potem juz zadko kiedy sie podnosila. Moze ktos ma jakies cenne informacje to bede wdzieczny.



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: maselek » pn lip 07, 2014 05:39

Predkosciomierz juz sprawny, wymiana impulsatora plus polutowanie przetartego przewodu. Koszt 310 zł. :jezor:



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Nie działa Prędkościomierz

Post autor: Dam » sob lip 26, 2014 12:23

Podepnę się pod temat bo mam podobny problem.

Szwankował mi prędkościomierz, czasem nie działał czasem spadał do zera i wracał do wskazywania prędkości, drgał po parę mm albo spadał trochę gdy hamowałem biegami (do tego wskaźnik paliwa na zakrętach).

Dobrałem się do impulsatora w skrzyni. Był zaśniedziały, środkowy wtyk zielony, zrobił się jakby luźny.

Co zrobiłem:
- kupiłem inny impulsator (oryginalny używany)
- wyczyściłem wtyczkę od instalacji (wydrapałem i popryskałem Kontaktem)
- przejrzałem bezpieczniki w skrzynce, były zaśniedziałe, wyczyściłem i przejrzałem wszystkie skoro już się za to zabrałem
- zrobiłem test zegarów (wszystko działa)
- sprawdziłem napięcia we wtyczce od impulsatora po zdemontowaniu filtra powietrza ( 12V I 10V jak dobrze pamiętam) przy okazji ruszałem kablami pod akumulatorem z nadzieją że może coś zaniknie ale ok
- sprawdziłem błędy na Vagu (brak)

Po tych zabiegach prędkościomierz nie działa po odpaleniu z rana, jak trochę przejadę i złapie temperaturę to zaczyna działać i działa lepiej niż wcześniej tzn cały czas.

Pytanie co dalej?

Czy przy braku błędów pruć instalację?
Wymienić wtyczkę od impulsatora? (może nie łączy)

Chyba że kupiony impulsator też jest dziabnięty, ale z obserwacji wynika że coś potrzebuje się rozgrzać i wtedy zaczyna działac jak nalezy.

Proszę o sugestie



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Re: Nie działa Prędkościomierz

Post autor: artur_n » sob lip 26, 2014 14:25

Miałem tak samo w MK II na digifiz. Po rozgrzaniu zaczynał działać prędkościomierz a winowajcą okazał się impulsator.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: maselek » śr lip 30, 2014 10:03

Zaczął bym od kupna nowego impulsatora. Zamiennik 130 zł.



mykel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 26, 2014 16:58

Re: Nie działa Prędkościomierz

Post autor: mykel » śr lip 30, 2014 12:46

Mam to samo w moim golfie 1.4 mk4. Przestał działać prędkościomierz i przestało naliczać km, najpierw kupiłem na allegro impulsator okazało się ze inna wtyczka wiec kopiłem oryginalny 130zł ale co najgorsze prędkościomierz nadal nie działa czasem naliczy parę km . Sam nie wiem co z tym zrobić teraz. Zegary działają sprawdzony vagiem.



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Nie działa Prędkościomierz

Post autor: maselek » śr lip 30, 2014 19:19

No to wydaje sie ze musisz szukac jakiejs przerwy na przewodach. U mnie elektryk podlubal i znalazl przetarty kabelek jakies 15 cm. od wtyczki impulsatora. Polutowal i jest git.



Paweł Górak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 29, 2020 17:20

Post autor: Paweł Górak » pt maja 29, 2020 17:33

mykel pisze:
śr lip 30, 2014 12:46
Mam to samo w moim golfie 1.4 mk4. Przestał działać prędkościomierz i przestało naliczać km, najpierw kupiłem na allegro impulsator okazało się ze inna wtyczka wiec kopiłem oryginalny 130zł ale co najgorsze prędkościomierz nadal nie działa czasem naliczy parę km . Sam nie wiem co z tym zrobić teraz. Zegary działają sprawdzony vagiem.
grg474 pisze:
pn cze 16, 2014 19:44
Qto pisze:ak załadowany i autostrada (około złoty 40) to też 10
no to ja kiedyś jadąc długo z maksymalną miałem więcej
Devil05 pisze:po jakimś czasie przestał działać mi prędkościomierz. W tym samym czasie zaczął wariować wskaźnik paliwa.
ewidentnie sprawca impulsator tj albo jego zasilanie
Qto pisze:wymień bezpiecznik nr7.
albo wtyczka lub kabel
Qto pisze:(oraz jego wtyczka)
albo
Qto pisze:impulsator w skrzyni biegów
U mojej dziewczyny w takiej 4 1,4 też nie działał predkosciomierz wymieniłem impulsator skrzyni biegów kupiłem na szrocie drugi przewód z wtyczką do implsatora, wszystko złożyłem I fajnie działało. Pojechałem na myjnie I na powrocie do domu już nie dziala. O co chodzi 🤔🤷‍♂️



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 21 gości