Wymiana licznika na pełny FIS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lucas_GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 01, 2013 18:53
Lokalizacja: Kraków

Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: Lucas_GTI » wt lut 18, 2014 14:14

Witajcie, mam taki problem

W moim liczniku zaczyna padać wyświetlacz fis. Zdecydowałem się na nowy z pełnym fisem ale żaden ze znajomych elektrykow nie jest w stanie mi pomóc.

Mój licznik to dokładnie ten model:

http://allegro.pl/licznik-europejski-vw ... 34812.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jego numer dostałem w stacji VW

Zastanawiam się nad zakupem tego egzemplarza:

http://allegro.pl/licznik-vw-golf-iv-bo ... 94245.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć czy ten licznik u mnie zadziała i będzie wszystko ok? Bo elektrycy mi mówią że nie wiedzą czy wszystko będzie działać bo podobno do danego auta jest jakaś grupa liczników które współpracują...
Pomóżcie, prośba szczególnie do tych którzy już mieli przygodę z taką wymianą...


Mój golfik ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=516131" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: kamil1555 » wt lut 18, 2014 17:30

Jeśli masz dokładnie ten model co podałeś to nowy licznik na pewno zadziała. Kwestia zakodowania immo3 w tym przypadku. Jeśli znasz pin to bardzo łatwo będzie nowy zakodować, jeśli nie to trzeba odczytać pin, a to już trochę więcej zabawy. Na forum jest już trochę tego typu tematów.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Lucas_GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 01, 2013 18:53
Lokalizacja: Kraków

Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: Lucas_GTI » wt lut 18, 2014 17:34

Bedzie mi to montowal elektryk który sie moim golfem na codzien zajmuje :)


Mój golfik ;)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=516131" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MariuszPrusia
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2486
Rejestracja: śr lis 07, 2012 22:31
Lokalizacja: Leszno nisko ;)
Auto: OOOO A6 3.0TDI Quattro
Silnik: BMK

Re: Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: MariuszPrusia » wt lut 18, 2014 17:37

Zden problem zczytać pin z licznika. VAG tacho i jazda tam z zegarami można cuda robić :-)

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka


Gulf IV ASZ+ TipTronic Variant V6 look :hmm: :dol: klik
Obrazek

Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: kamil1555 » wt lut 18, 2014 17:43

MariuszPrusia pisze:Zden problem zczytać pin z licznika. VAG tacho i jazda tam z zegarami można cuda robić :-)
Dokładnie. Jedyne na co jeszcze możesz zwrócić uwagę to firma licznika. Najlepiej VDO, bo są bezproblemowe jeśli chodzi o edycję eepromu, gdybyś chciał coś zmieniać w przyszłości(podświetlenie,rkm,welcome).


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Arasimek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 30, 2015 21:07

Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: Arasimek » ndz lut 01, 2015 15:50

Witam, a ja mam problem taki że za licznikiem nie ma napięcia do gniazda diagnostycznego, elektryk powiedział ze muszę szukać o tym samym numerze. Bora 2.3, 98 rok. I teraz pytanie czy mogę szukać innego np z innej firmy i czy da się zakodować immo?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: Haki » ndz lut 01, 2015 16:19

:bylo: wszystko o zegarach w MKIV/BORA === szukajcie bo wywalę temat


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: grg474 » ndz lut 01, 2015 17:51

Arasimek,
Arasimek pisze: a ja mam problem taki że za licznikiem nie ma napięcia do gniazda diagnostycznego
bo może ktoś odciął linię K za licznikiem.. testował ktoś licznik poza samochodem?
Haki, nie wywalaj tematu - jak Arasimek, da odpowiedź czy licznik testowany lub też ktoś sprawdził ciągłość przewodów od wtyczki diagnostycznej do wtyczki licznika to potem usunę zbędne posty


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Arasimek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 30, 2015 21:07

Wymiana licznika na pełny FIS

Post autor: Arasimek » pn lut 02, 2015 13:18

Licznik testowany, do licznika dochodzi a za licznik już nie tzn jest ale małe.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości