Jaki centralny zamek polecacie ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Xenerif » czw sty 30, 2014 14:26

Mój pierwszy post na forum,chciałbym wszystkich serdecznie powitać :).

Witam, w niedzielę nabyłem pięciodrzwiowego Golfa IV 1.9 TDI (110KM). Auta jest z 2001 po pierwszym właścicielu w dodatku znajomym (kupione w polsce).Niestety jest w bardzo słabej opcji. Brak elektrycznych szyb czy klimatyzacji mogę bez większego problemu przeżyć ale centralny zamek to jednak rzecz która bardzo umila życie. Chciałbym zrobić taką dokładkę. Jaki zestaw polecacie, a może wszystkie te dodatkowe centralki są bez sensu i wszystko szlag trafia. Czekam na wasze opinie :)



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Jarek_NS » czw sty 30, 2014 14:43

Najprościej będzie kupić jakiś uniwersalny zestaw, co do producenta to i tak większość jak nie wszystkie to chińczyki. Kup taki który będzie miał najsolidniejszego pilota siłowniki też mają kilka wersji wybierz te mocniejsze.

Sam dokładałem do Fabii kilka lat temu centralny zamek, wszystko działało fajnie ale po kilku latach siłowniki odmówiły posłuszeństwa, zestaw to była typówka z allegro.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Xenerif » czw sty 30, 2014 14:46

Widzę że średni koszt to około 100 zł. Więc raz na kilka lat można go wymienić, niestety wiąże się to z masą pracy ale chyba warto :)



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Jarek_NS » czw sty 30, 2014 15:15

Potem zmiana samych siłowników to pryszcz.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Re: Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Xenerif » czw sty 30, 2014 17:23

Powiedzmy że przykładowo interesuje mnie taki zamek http://allegro.pl/centralny-zamek-5d-ki ... 50634.html. Jest pokazany pilot w którym kluczyk chowany jest w scyzoryku. Jak zamontować tam mój kluczyk który posiadam teraz? http://foto.favore.pl/2011/3/21/11/2974 ... 2035_n.jpg



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Jarek_NS » czw sty 30, 2014 18:02

Przekładasz pestkę a grot dorabia ci ślusarz.
Ale jakość tych pilotów jest słaba .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: mass143 » czw sty 30, 2014 18:05

Co do tych pilotów to mam akurat taką obudowę i nie mogę narzekać, nie rozpada się, nie skrzypi, oryginalna była w opłakanym stanie, za tą zapłaciłem 25 zł.



Awatar użytkownika
bjks88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 22:15
Lokalizacja: Żywiec/Krk

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: bjks88 » czw sty 30, 2014 18:44

Mam u siebie taki zestaw jak podałeś z firmy Remotronix. Wszystko super, obsługa, instrukcja łopatologiczna itp, ale jakość obudowy pilota jest tragiczna. Grot jak się go rozłoży ma luzy góra dół rzędu pół centymetra. Obudowa nie trzeszczy i jest estetyczna no ale strasznie mnie ten luz drażni i może kiedyś przełożę cały środek do jakiegoś oryginalnego pilota razem z grotem. Czasem przy zapalaniu mam wrażenie ,że mi się cała obudowa złamie. Jak dorobisz centralny i grot do kluczyka czeka cię zakup pestki do immo jak chcesz mieć dodatkowy kluczyk i dodanie go do immo, nie jest to nic trudnego. Możesz przełożyć pestkę ze starego kluczyka no ale warto mieć ten komplet 3 kluczy. Dorobienie grotu to koszt 8 zł, pestka jakieś 14 zł więc nie są to kosmiczne kwoty ;) tutaj opisuję jak to zrobić : http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -od-A-do-Z" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Qto » czw sty 30, 2014 22:03

Większość centralek to jedno i to samo....różnią się pilotami i czasami są jakieś dodatkowe funkcje np domykanie szyb z pilota - co w Twoim przypadku nie ma znaczenia
Gdybym miał montować siłowniki w drzwiach...to raczej zdecydowałbym się na montaż oryginalnego centrala i przy okazji szybek oraz luster w prądzie - sam ori central to tyle samo roboty tylko mniej siana pochłonie...ale jak się bawić to się bawić. Możesz montować siłowniki i jakaś centralkę (roboty niewiele mniej)...takie centralki czasami działają bezproblemowo latami...a czasami sypią się po roku czasu...a jak połasisz się na fajnie wyglądające "scyzoryki" to po kilku miesiącach możesz zostać bez pilotów bo się posypią
NA Twoim miejscu labo bym zostawił jak jest albo poleciał z grubej rury... co innego gdybyś miał central a chciałbyś mieć pilota - wtedy jest niewiele roboty aby dołożyć samą centralkę



Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Xenerif » pt sty 31, 2014 00:01

Sądzę że założę centralkę ale bez pilota. Wydaje mi się że będzie najmniej problemów.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Qto » sob lut 01, 2014 02:32

no nie wiem...robota ta sama bo siłowniki i tak musisz założyć



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: krissMK4 » sob lut 01, 2014 11:11

W przypadku mk4 3D to nie jest taki straszny koszt by zrobić ori centralke lub pójść za ciosem i zrobić ele szyby i ele lustra , w 5d też nie jest najgorzej tylko odrobinę drożej


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Xenerif
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 27, 2014 13:05
Lokalizacja: Ostrzeszów/Poznań [Wlkp]

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Xenerif » pn mar 10, 2014 23:17

Odswieżam, centralny w 80 % zamontowany. Jest tylko problem jak podłączyć siłownik przy zamku klapy bagażnika. Jeśli ktoś mógłby mi na fotce zaznaczyć gdzie zachaczyć siłowni kto byłbym wdzięczny. I jeszcze drugie pytanie, gdzie podłączyć kierunki.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Jaki centralny zamek polecacie ?

Post autor: Eyk88 » wt mar 11, 2014 00:37

Żeby nie zakładać kolejnego tematu: mam w golfie IV centralny zamek na kluczyk z domykaniem szyb. Działa cacy. Założona jest też instalacja(dołożona i nieoryginalna) do pilota ale jedynego pilota zjadł pies.

Jak najprościej odzyskać pilota? Kupić kluczyki i sterownik, podłączyć go i tyle czy wystarczą same kluczyki i trzeba będzie je jakoś zakodować.
Zanim pilot przepadł wszystko śmigało łącznie z kierunkami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości