Wymiana reflektorów na nowe. Jakie wybrać?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hajduk92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 21:44

Wymiana reflektorów na nowe. Jakie wybrać?

Post autor: hajduk92 » ndz lis 10, 2013 00:22

Witam. Ostatnio myślałem nad zmianą reflektorów w Golfie IV Variant 1.9tdi, jednak na necie jest pełno zamienników różnych firm i nie bardzo wiadomo co wybrać. Po pierwsze zależy mi na tym, aby to były zamienniki oryginału, nie jakieś angel eyes, soczewki czy inne tuningi bo to wiocha jest moim zdaniem. Chodzi mi o to, aby był w miarę trwały, dobry odbłyśnik przede wszystkim, przeciwmgielne no i żeby silniczki pasowały ze starych reflektorów. Cena do ok. 400zł za sztukę, bo nie będę inwestował w 13 letnie auto nie wiadomo ile szmalu, bo to bez sensu.



Awatar użytkownika
research1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pt lis 04, 2005 23:37
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

Wymiana reflektorów na nowe. Jakie wybrać?

Post autor: research1 » pn lis 11, 2013 01:01

oryginalne Valeo (bez halogenów) kupisz już za około 280zł za sztukę na allegro.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wymiana reflektorów na nowe. Jakie wybrać?

Post autor: Skrzak » pn lis 11, 2013 01:35

Też tak myślę, najlepiej ori Valeo z halogenem, widziałem nowe na aledrogo po jakieś 350-400. Nie ma idealnego rozwiązania bo Hella są rozbieralne do ewentualnej renowacji w przyszłości ale nigdy nie widziałem z halogenami, za to Valeo są wersje z halogenem ale bardzo ciężko je rozebrać. Wszyscy radzą, żeby kupować ori części i coś w tym jest.



Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: Odp: Wymiana reflektorów na nowe. Jakie wybrać?

Post autor: silver » pn lis 11, 2013 09:38

Można trafić ori ciemne hella z halogenem, ja takie miałem.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wymiana reflektorów na nowe. Jakie wybrać?

Post autor: Skrzak » pn lis 11, 2013 10:31

Od jakiegoś czasu wiszą na alegrogo cimne hella z halogenem ale niestety też z ringami (wiocha) i to w dodatku jeden ring nie działa. 500pln za sztukę to trochę drogo jak za uszkodzone używki.

Zbieraj na ori xenony ;) ja zbieram.



hajduk92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 21:44

Wymiana reflektorów na nowe. Jakie wybrać?

Post autor: hajduk92 » czw lis 28, 2013 22:09

Właśnie chodzi mi o to aby miały wygląd standardowych. Nie lubię udziwnień w Golfach zwłaszcza od mk3 wzwyż. Wiadomo "jedynka" i "dwójka" to co innego :chytry: .

A tak w ogóle co to jest za różnica z halogenem czy bez halogenu, bo ja mam aktualnie tylko od świateł mijania H1, drogowe H7, kierunek pomarańcz, przeciwmgłowe i pozycyjna. Jest tam jakaś soczewka ale nic tam nie świeci. Powinno? Nie chce mi się tam zaglądać bo wymiana żarówki "w tedeiku" to masakra jakaś. Takie udane auto a o tak ważnym elemencie jak wymiana żarówek nie pomyśleli.



Awatar użytkownika
Peter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 290
Rejestracja: pn mar 18, 2013 21:24
Lokalizacja: Pyrlandia
Kontakt:

Wymiana reflektorów na nowe. Jakie wybrać?

Post autor: Peter » pt lis 29, 2013 22:42

soczewka to inaczej przeciwmgielne, ustaw wl swiatel w pozycji przeciwmgielnych i zobacz czy soczewka daje światło :) Halogen to też określenie soczewki. Wychodzą z nimi i bez soczewki z "lustrzaną" plastikową zaślepką.


kupie xenon
sprzedam bre na maske MK4 założoną 1 raz

mój BLACK GENERATION http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533148

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości