światła dzienne zamiast długich - regulator

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: Jaworess » ndz lis 10, 2013 12:54

Antonioo pisze: wracajac do świateł stopu to niektóre auta mają taki mocny stop że oślepiają w cholere szczególnie te LED'y i co on ma homologacje to może oślepiać
Słuszna uwaga, jadąc po ciemku w korku to można ocipieć po paru km. jak ci walą wszyscy dookoła takimi stopami. Tak mocne światła stop to dla ślepych ludzi są, podobnie z obowiązkiem jazdy na światłach cały rok, teraz jeszcze grzebią przy obowiązku zakładania opon zimowych, ciekawe co jeszcze wymyślą. Skąd oni biorą te pomysły...
Kiedyś człowiek włączał światła kiedy uznał to za niezbędne, teraz ludziki latają na dziennych no bo jest dzień a jednak lepiej by było normalne odpalić. Opony też zakładało się wtedy kiedy była potrzeba a tak wpierniczą obowiązek od 1 listopada i będzie +15 a my za zimówkach będziemy się kulgać.
Moje zdanie jest takie że każdy obowiązek, każde prawo powoduje to iż człowiek przestaje myśleć no bo przecież ustawodawca "pomyślał" za niego. Intelektualna kastracja a wesol, jesteś niemalże u źródła a może lepiej pasuje u ujścia :hmm: więc pewnie sam stwierdzisz że nasze "prawo" to kpina ze zdrowego rozsądku. Peace brothers.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: wesol » ndz lis 10, 2013 13:38

tyle ze teraz ludzie nie potrafią ocenic kiedy trzeba wlaczyc swiatla a kiedy nie. Takich ludzi na ulicach widuje co kilka dni jak jedzie na ledach o 6 rano jak jade do pracy lub poznym popołudniem. Co do swiatel stopu to juz mam swoje lat ai pamietam te czasy. Tylko ze wtedy nie bylo dostepnych lampek diodowych i nie bylo allegro ze mozna bylo sobie zakupic taki cos z jakiegos golfa 3 czy cos w tym stylu. Ludzie zakladali talie lampy np od przeciwmgielnego tylnego z malucha tu pod tylna szybe od środka. Za takie montaze zabierano dowody przede wszystkim. To ze oslepiaj swiatla w autach nowych czy tam innych ale oryginalnie to moz ei prawda ale maja homologacje wiec jesteś czysty w tym momencie. Jelsi wykryje ktos ze majstrowales to masz pozamiatane.
Tez wczesniej zakladalem w swoich autkach zarowki kombinowane wlasnorecznie np zarowki 21 watowe zastepowalem zarowkami halogenowymi 35 watowymi z lampek domowych. Oprawke ze spalonej zarowki samochodowej wykozystywalem i wlutowywalem oprawke porcelanowa i do tego zarowka taka jak W5W z nóżkami drucianymi. Zarowki takowe wykozystywalem do swiatla wstecznego. Moge zapodac fotke bo mam jeszcze te oprawki zmodozne. Wycofalem sie z tego i nie polecam zakladania ani zarowek z allegro diodowych czy to na lampy tylne czy na przednie. Nie wolno to nie wolno koniec i kropka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: grg474 » ndz lis 10, 2013 18:44

Antonioo pisze:Ten moduł fajny bajer ale jak sie policjant uprze to sprawdzi że nie ma homologacji DRL i dowód zabierze.
i prawidłowo że zabierze - a kto bogatemu zabroni tracić dowód


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: Antonioo » ndz lis 10, 2013 20:46

Jaworess, niektórzy jak już sie dosyć ciemno to wali na dzienych. Albo jak mocno deszcz pada to wiara jedzie na dziennych bo przeciez jest dzien ale nie myśli o warunkach jakie panują. Co do opon to dla mnie bez sensu stała data, powinno być od jakieś temperatury jaka sie bedzie utrzymywać lub gdy juz są śniegi od dłuższego czasu to nie masz zimówek to masz mandat. Bo takie stałe trzymanie sie daty 1 listopada to tak jak mówisz teraz jest +14 i ty masz jeździć na zimówkach i niszczyć je? ona przeciez nie spełnia swoich zadan do jakich jest przeznaczona.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: wesol » ndz lis 10, 2013 22:37

powinni scigac tych co to maja niepoprawnie zamontowane te dzienne- chodzi mi o ich usytuowanie bo albo daja je przesadnie nisko albo daja przy rejestracji itp. Tak samo jak to ze nie włączają odpowiedniego oswietlenia zaleznie od pory dnia czy warunkow drogowych. Takze jezdza ludziska na halogenach przednich itp. Opony jak opony. Mysle ze tez nie powinni nam narzucac co i jak. Poza tym przeciez moge sobie mieszkac 2 miesiace we Wloszech a na 5 dni przyjechac akurat w listopadzie na odwiedziny. co mam kupować specjalnie opony zimowe??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: grg474 » pn lis 11, 2013 10:13

wesol pisze:powinni scigac tych co to maja niepoprawnie zamontowane te dzienne-
tak samo jak tych co jeżdża na podrabianych w dziale reklamy rejestracjach na samochodach ściąganych np z Niemiec - taki cię zarysuje i sp...i a ty szukaj potem sprawcy.
Wracajac do zimówek - moje zdanie jest takie - jedziesz zimą na letnich - masz kolizję - 50% odszkodowania z twojej kieszeni powinni cię obciążyć. Gdybyś miał świadomość że jak coś się zdarzy na śniegu to leci z twojego portfela to byś nawet na te 2 dni założył zimowe lub przyjechał na całorocznych - proste. Właśnie - do terenówki miałem kupione całoroczne - lepiej trzymały jak Pirelli Skorpion zimowe


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: Antonioo » pn lis 11, 2013 12:13

grg474, dobra tutaj gadanie o dziennych a nie o oponach wiec już nie spamujmy ale weź teraz do busa kup gdy ich mam 4 do kazdego zimówke wzmacnianą :/ masakra.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: Jaworess » pn lis 11, 2013 14:42

Antonioo pisze: niektórzy jak już sie dosyć ciemno to wali na dzienych. Albo jak mocno deszcz pada to wiara jedzie na dziennych bo przeciez jest dzien ale nie myśli o warunkach jakie panują.
Jaworess pisze:teraz ludziki latają na dziennych no bo jest dzień a jednak lepiej by było normalne odpalić
Jaworess pisze: Intelektualna kastracja
Amen



Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

Re: światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: 1208Krzysiek » pn lis 11, 2013 22:59

Antonioo pisze:grg474, :spam: dobra tutaj gadanie o dziennych a nie o oponach wiec już nie spamujmy ale weź teraz do busa kup gdy ich mam 4 do kazdego zimówke wzmacnianą :/ masakra.
:spam: No to ty jestes zaje******** kierowca skoro busem bez zimowek bujasz ,chyba ze to jakis mini bus ,moj to w zimie na pusto z miejsca na letnich nie chce sie ruszyc, nie wiem czy to wydatek na zimowki do busa przeciez te auta zarabiaja na siebie, ciebie i niema co im zalowac gumy


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: kasztanek » czw sty 02, 2014 20:43

Kilka dni temu założyłem sobie taki sterownik świateł wykonany przez p. Kogiela. Ustaliłem z nim przez tel, że ma spełniać funkcjonalność sterownika świateł dziennych z długich z regulacją mocy, posiadać funkcję coming home, mieć wejście na czujnik ręcznego oraz co dość istotne posiadać czujnik zmierzchu, który włącza światła mijania o zmierzchu. Muszę powiedzieć, że spisuje się rewelacyjnie i jest to gadżet, który cieszy. Przy okazji przeczyściłem przełącznik drogowe/mijania, który również niedomagał. Miałem zrobić fotostory, ale nie miałem pod ręką nawet kawałka aparatu.

Aktualnie sterownik jest jeszcze w fazie testów w mojej polówce, na chwilę obecną mogę z czystym sercem polecić - jestem pewny, że do drugiego auta z zenonami taki sterownik poleci.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: wesol » pt sty 03, 2014 11:02

zacytuje tutaj wypowiedz kolegi z innego forum:
Festexx pisze:Kolego wiem co mówię bo byłem przy tym, na dodatek gościu co miał hidy musiał oddać kasę za naprawę samochodu kolegi z własnej kieszeni - poszło z OC, ale ubezpieczyciel zakwestionował niehomologowane wyposażenie w samochodzie i dziękuję, potem gościu musiał oddać kasę ubezpieczycielowi. Jak ktoś chce sobie narobić problemów to niech sobie zakłada jakiś chiński szmelc, a jak jest w miarę ogarnięty to niech sobie dozbiera i przy kupowaniu auta dokupi xenony. Dalsza dyskusja nie ma w sumie tutaj sensu bo nic co nie jest homologowane nie jest legalne i tyle.
Kolega może sobie założyć lampy z xenonem 25 W jak już wyjdą, bo samo włożenie do reflektora halogenowego nie wiele pomoże i tłumaczenie przy policji nic nie da.
Tyle w temacie przeróbek z drogowych na pseldo dziennych. W razie kolizji placi sie z wlasnej kieszeni. OC wypnie sie na kierowce.

[youtube][/youtube]


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

kasztanek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lis 09, 2012 02:00

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: kasztanek » pn sty 06, 2014 03:18

wesol, bardzo fajnie, że przytoczyłeś ciekawego posta - nie ma to jak się czegoś nowego dowiedzieć. Tylko spójrz na temat tej dyskusji i spójrz o czym jest post, który cytujesz. Nie widzę zbieżności między stosowaniem zestawów HID w miejsca żarówek halogenowych a tym o czym rozmawiamy. Tytuł tego tematu nie brzmi również "Czy światła dzienne zamiast długich są zgodne z prawem obowiązującym w PL i co za to grozi". Miło, że starasz się wszystkie zbłąkane owieczki nawrócić - tylko, że jak dotąd nikt o to nie prosił.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: wesol » pn sty 06, 2014 10:51

okej rozumiem. Czyli jesli sasiad bedzie mordowal swoja zone to nie ma na co liczyc sasiadka na twoja pomoc. Poprostu akceptujesz łamanie prawa. Rozumiem jestes poprostu Polakiem. Bedziesz jedynie płakał jak już bedzie po wszystkim i swieczki stawial jak ma to miejsce ostatimi czasy w kilku miejscowosciach po sylwku.

P.S. Poprostu uswiadamiam tych co to nie maja pojecia ze jest to niezgodne z prawem bo na aukcjach allegro to mozna nawet napisac ze zabijanie jest zgodne z prawem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

światła dzienne zamiast długich - regulator

Post autor: Jaworess » pn sty 06, 2014 13:36

wesol, nie dajmy się zwariować polskie prawo to stek bzdur, pamiętasz nie tak dawno jeszcze 3 światło STOP było niedozwolone. Żyjemy w postkomunistycznej rzeczywistości i stąd takie kwiatki. Zobacz na zachód tam nawet angola zarejestrujesz i śmigasz, nie wspominając nawet o jakichś żaróweczkach co świecą w lampeczkach :bigok:
Oczywiście prawo takie ma zastosowanie i niestety, należy je przestrzegać co nie znaczy że trzeba zaraz być wielkim orędownikiem takich bubli i bezkrytycznie do tego podchodzić. Nie możesz stawiać w jednym szeregu kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego zabójstwo i zamontowanie HIDów to zupełnie inna waga no jak to tak?

Poza tym pewnie te HIDy mają taką samą homologację jak lampy DEPO albo inne zamienniki. Dziki wschód Stary, dziki wschód :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości