Przestawienie świateł w Bora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamciu20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:43

Przestawienie świateł w Bora

Post autor: kamciu20 » śr sie 21, 2013 13:42

Witam. Ponieważ światła świecą bardzo słabo więc sprawdzałem napięcie na poszczególnych pinach kostki świateł. Mam 11,5v. Ale rozchodzi się o to, że mase złapałem z aku i dokładałem do poszczególnych pinów. Kostka była wypięta. Nagle po dotknięciu jednego z pinów drugie światło zaczęło się regulować. Co zrobić aby przywrócić takie same ustawienie w obydwu światłach? Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Przestawienie świateł w Bora

Post autor: skaktus » śr sie 21, 2013 17:33

Coś robił ? Szukałeś masy na pinach ? Piszesz niezrozumiale i nie wiadomo tak naprawdę o co chodzi.



kamciu20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:43

Re: Przestawienie świateł w Bora

Post autor: kamciu20 » śr sie 21, 2013 20:46

Światła zaczęły mi słabo świecić więc postanowiłem sprawdzić jakie jest napięcie. Więc znalazłem najpierw postojowe a potem na włączonym zapłonie szukałem mijania(dokładałem + miernika do poszczególnych pinów aby dowiedzieć się który pin to światła mijania( załącza sie po włączeniu zapłonu po włączeniu świateł). Gdy dołożyłem + miernika do jednego z pinów załączył mi się silniczek regulacji wysokości świateł od drugiego światła . Po wpięciu kostki jedno światło świeci niżej drugie wyżej. Jak reguluje pokrętłem to dziłają oba światła ale różnica jest stała. P.S masę wziąłem z aku, dokładałem tylko +.



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Przestawienie świateł w Bora

Post autor: marcgend » śr sie 21, 2013 22:10

Zapal światła i mierz napięcie na samej żarówce.Pomiar bez żarówki na pinach kostki nic nie da.
Wcześniej światła świeciły równo i oba regulowały wysokość?
Oba silniczki dostają ten sam sygnał z regulatora i powinny chodzić równo, reszta to mechaniczne ustawienie reflektora.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości