Rozładowany akumulator podczas jazdy?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Konrraadoo
grupa sandomierska
grupa sandomierska
Posty: 182
Rejestracja: pn lut 04, 2013 22:30

Rozładowany akumulator podczas jazdy?

Post autor: Konrraadoo » czw sie 15, 2013 11:03

Witam,

Wczoraj w nocy, wracając autostradą A4 2 razy złapałem notlaufa, podczas jazdy przekrecilem kluczyk na OFF a potem na OK i notlouf zginoł, ale ja nie o tym, mianowicie po jakimś czasie od tego zabiegu zapaliła mi się kontrolka ABS, potem od razu pasów, podświetlenie zaczeło mrugać, padł klimatronic, dmuchawa, światła osłabły i wgl, padnięty aku (aku ma rok, nie było z nim żadnych problemów), zgasiłem silnik, kolega mnie lekko pchnoł (stanołem na górce) auto zapaliło i... wszystko wróciło do normy, aku się naładowalo, wszystko we wnętrzu zaczeło pracować tak jak powinno, po powrocie do domu zgasiłem silnik i potem odpalił normalnie, co mogło się stać? Czy przez gaszenie podczas jazdy mogło coś popsuć? Podepne potem Vaga i zerkne na ładowanie. Jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Rozładowany akumulator podczas jazdy?

Post autor: skaktus » czw sie 15, 2013 12:12

Padnięte szczotki alternatora - raz jedziesz na ładowaniu a raz na samym akumulatorze itd.



Awatar użytkownika
Konrraadoo
grupa sandomierska
grupa sandomierska
Posty: 182
Rejestracja: pn lut 04, 2013 22:30

Rozładowany akumulator podczas jazdy?

Post autor: Konrraadoo » czw sie 15, 2013 12:23

Dobra, wyciągnąłem szczotki, ale nie wiem, ale chyba są OK? Co myślicie?

Ta krótsza ma jakies 7mm

https://www.dropbox.com/sh/ru2twh7jddediwd/18fLdq8ToI" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Konrraadoo
grupa sandomierska
grupa sandomierska
Posty: 182
Rejestracja: pn lut 04, 2013 22:30

Rozładowany akumulator podczas jazdy?

Post autor: Konrraadoo » czw sie 15, 2013 20:55

Panowie, chyba wiem o co chodzi. Miałem P1503, po usunięciu, odpaleniu i dodanie gazu powyżej 2k obrotów alternator się "wzbudza" i pięknie ładuje aku... Dodatkowo już kilka miesięcy temu zauważyłem że raz na jakiś czas zapala mi się kontrolka ASRu, czytałem na forum że może być przerwany kabelek jakiś od wzbudzeń. Dodatkowo wgl. nie zapala mi się kontrolka akumulatora na desce, na teście licczników VAGiem wszystko jest OK. Obstawiam regulator napięcia lub przerwany obwód, jak sprawdzić ten przerwany obwód? Tam idą 2 czarne kable z tego co pamiętam. Dodatkowo jak kumpel pobawił się chwile kostką od rozrusznika jakąś to zapaliła się znowu kontrolka ASRu



Awatar użytkownika
Konrraadoo
grupa sandomierska
grupa sandomierska
Posty: 182
Rejestracja: pn lut 04, 2013 22:30

Rozładowany akumulator podczas jazdy?

Post autor: Konrraadoo » pt sie 16, 2013 18:39

Dla potomnych, problemem był kabelek w kostce koło akumulatora, foto:

https://www.dropbox.com/s/be75hrtw2thuk ... .05.31.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości