Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ryczek46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 26, 2012 18:41

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: ryczek46 » ndz sie 11, 2013 21:11

Witam ostatnimi czasy widziałem fajne rozwiązanie podczas zimy kolega nie wychodząc z domu odpalał samochód i wchodził do nagrzanego, super sprawa chciałbym zrobić sobie również coś takiego ale nie wiem jak włączyć zapłon bez kluczyków tzn chcę mieć zapłon w przełączniku "top gun", golfik jest bez imo także sprawa jest prostsza, najpierw chciałbym zrobić manualne tzn. 1 zapłon z przycisku 2 odpalanie z przyciska typu "reset", proszę o pomoc z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony ndz sie 11, 2013 21:24 przez ryczek46, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Odp: Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: cinek2004 » ndz sie 11, 2013 21:13

Odpinasz przewody od stacyjki i podpinasz pod przyciski.



ryczek46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 26, 2012 18:41

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: ryczek46 » ndz sie 11, 2013 21:16

nie bardzo rozumiem, ile przewodów tyle przycisków?



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: marcgend » ndz sie 11, 2013 21:25

Dokładniej to przełącznik do włączania zapłonu i przycisk do rozrusznika, oba na odpowiedni prąd. Pozostaje kwestia wyłączania odbiorników na czas zapalania sterowania radiem itp. To jest to do ogarnięcia, minus jest taki że zdecydowanie ułatwiamy uruchomienie auta np. złodziejowi .

Wyobraź sobie, że naciskasz guziczek na pilocie, auto zaczyna jechać i bum a Tobie pozostaje patrzeć. Tu trzeba pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem.



ryczek46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 26, 2012 18:41

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: ryczek46 » ndz sie 11, 2013 21:29

tzn radio włączam manualnie nie włącza się samo po włożeniu kluczyków, jedynym problemem dla mnie jest przeniesienie zapłonu pod przełącznik, a jezeli chodzi o kradzież to można łatwo zrobić odciącie pompy itp



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: Skrzak » ndz sie 11, 2013 21:38

Właśnie przyszło mi do głowy moje pytanie z wątku mk4 i wykorzystanie trzeciego przycisku pilota. Normalnie ten przycisk otwiera klapę. Czy np mój dołożony alarm z odcięciem zapłonu jest wystarczającym zabezpieczeniem przy braku immo? No i pozostaje kwestia zostawiania auta na parkingu na luzie i z zaciągniętym ręcznym bo ja np jestem przyzwyczajony do zostawiania na 1. biegu.



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: marcgend » ndz sie 11, 2013 22:14

No właśnie trzeba by zrobić coś co wykryje luz i zaciągnięty ręczny i wtedy pozwoli odpalić z pilota.

@ryczek46
Wyciągasz kostkę stacyjki i masz: na styku 30 (czerwony) jest cały czas plus, styk 15(czarny) i X (czarno żółty) to plus po zapłonie, z tym że X jest wyłączany na czas rozruchu, 50 (czerwono czarny) tu jest plus do sterowania rozrusznika.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: Mavrick » pn sie 12, 2013 10:57

marcgend pisze:No właśnie trzeba by zrobić coś co wykryje luz i zaciągnięty ręczny i wtedy pozwoli odpalić z pilota.
Jezeli chodzi o luz to luz;) bo mozna podpiac sie pod diode sygnalizujaca zaciagniety reczny gorzej z biegami...trzeba by pomyslec nad jakims rozwiazaniem mechanicznym.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: Zico63b » pn sie 12, 2013 11:07

Szczęśliwi tu są posiadacze automatycznych skrzyń: tam to jest integralnie zamontowany czujnik luzu.
Trzeba by zanalizować pracę sterowania skrzyni biegów, i pomyśleć nad jakimi mikrusami w komorze silnika + przekaźnik blokujący.



ryczek46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 26, 2012 18:41

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: ryczek46 » pn sie 12, 2013 11:29

Ja nie mam z tym problemu bo zawsze zostawiam na ręcznym nigdy na biegu. wstawiam schemat podłączenia przycisku do odpalania.Obrazek



i mam teraz podpiąć przewody:30 i 15 pod przełącznik do zapłonu? Poprosiłbym o schemat dla jasności.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: Zico63b » pn sie 12, 2013 12:09

To coś na obrazku - to co odpali? Bo doprawdy nie wiem...
By to zadziałało, jak Koledzy już napisali, musi się z czerwonego pobrać napięcie i podać na czarny (uruchomi się zapłon) a następnie na moment też z czerwonego do czerwonego z czarnym paskiem - to będzie rozrusznik.
Polecam użyć przekaźników "od świateł" czy podobnych , np. Elmot 541.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: skaktus » pn sie 12, 2013 12:19

Na allegro są dostępne autoalarmy z automatycznym odpalaniem auta z pilota a wiele z nich ma dodatkowo termometry więc wiadomo jaka jest aktualnie temp w aucie. Koszt takiego cuda to od 200 do 300 zł. W zestawie pełen pakiet przekaźników, czujników itd. Wada w obu wypadkach - musicie mieć dezaktywowane immo, inaczej auta nie odpalicie. No chyba że koło pętli przykleicie kostkę z kluczyka.



ryczek46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 26, 2012 18:41

Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: ryczek46 » śr sie 14, 2013 21:37

Oczywiście że układ z tego schematu jest poprawny i działa, już tak zrobiłem także wiem co mówie



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Odpalanie z pilota, włączanie zapłonu przyciskiem.

Post autor: Zico63b » czw sie 15, 2013 13:48

ryczek46 pisze:Oczywiście że układ z tego schematu jest poprawny i działa, już tak zrobiłem także wiem co mówie
Chce Kolega napisać, że może włączać rozrusznik po przekręceniu stacyjki w "zapłon", zasilając go z linii "X"? No to - tak.
A do podania prądu na zapłon potrzeba złączyć znów te, co Kolega napisał: czerwony 30 z czarnym 15 - potwierdzam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 31 gości