Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: Haki » ndz lut 03, 2013 17:37

siwyok pisze:@Qto
hmm JAkby Ci wytlumaczyc te kontrolki o ktore pytasz:
Jak przekrecam wlacznik swiatel i przekrecam kluczyk to na pare sekund zapalaja ci sie lamki kontrolne, do tego powinno podswietlac ci zegary, w moim przydaku powinno podswietlc na niebiesko :) Ale w tym rzecz ze mi tych zegarow nie podswietla. MAm nadzieje ze juz rouzmisz co mialem nie mysli. Pozdro

Zegary podświetlają się wtedy gdy włączysz choćby światła postojowe ... w innym przypadku ( czytaj włącznik świateł jest na pozycji "0" zegary nie są podświetlane jak i cała deska , climatronic , etc ) Owszem kontrolki się zapalają i gasną bo są sprawdzane przy zapłonie elementy autka ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: hayperekpo » ndz lut 03, 2013 17:59

siwyok pisze:@hayperekpo
Sprawdziłem, czy zasilanie podświetlenia dociera do licznika - próbnik podpiołem do pinu 20 niebieskiej wtyczki i probnik sie nie zaswiecil... ani przy wylaczonym zaplonie ani przy wlaczonym zaplonie.
A przy włączonych światłach? bo to jest najistotniejsze :bajer: Jeśli nie zaświeci się przy włączonych światłach, to masz winowajcę zamieszania z licznikiem.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » ndz lut 03, 2013 21:25

siwyok, dalej nie wiadomo, normalnie nie wiem jak do Ciebie dotrzeć. Włącz światła - licznik się nie podświetla, to już wiemy - zobacz czy podświetlają się włączniki...awaryjnych, grzania tylnej szyby, otwieranie klapki wlewu paliwa...i inne jakie jeszcze w aucie masz. (jak masz szyby na korbki to pamiętaj że te się nie podświetlają). Zakładam że jednak nic się nie zaświeci. Wyciągnij włącznik świateł, włącz światła i zobacz czy jest napięcie na kabelku szaro/żółtym pin 16...jak nie ma a będzie na kabelku czerwonym, pin 15 - winny włącznik świateł (przy czym nie powinno też działać oświetlenie rejestracji i w niektórych rocznikach lampka w schowku. Jak napięcie jest to jedziemy dalej. Wyciągnij regulator natężenie podświetlenia (ściemniacz - to przy włączniku świateł) i zobacz czy jest napięcie na kabelku szarym, pin 3. Jak nie ma to wymień bezpiecznik nr 3. Jak jest to zobacz czy jest napięcie na kabelku szaro/niebieskim, pin 5. Jak nie ma to odłącz regulator i kawałkiem kabelka zewrzyj piny 3 i 5...jak podświetlenie zadziała to winny ściemniacz. Jak nie zadziała i jest napięcie na kabelku szaro/niebieskim w pinie 5 to jest problem... spróbuj wymienić żarówkę podświetlenie popielniczki, albo na początek odepnij wtyczkę od zapalniczki i zobacz czy jest podświetlenie na liczniku i pozostałych elementach (nie mam na myśli kontrolek)

Haki, Climatronic to akurat z zapłonem...



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Haki » ndz lut 03, 2013 23:23

Qto, racja :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: siwyok » śr lut 06, 2013 22:13

@Qto zgodnie z twoimi instrukcjami:
1. Włączylem światła - licznik się nie podświetla, włączniki...awaryjnych, grzania tylnej szyby, otwieranie klapki wlewu paliwa... tez nie
2. Wyciągłem włącznik świateł, włączylem światła i zobaczylem czy jest napięcie na kabelku szaro/żółtym pin 16... Napiecie było zatem jedziemy dalej.
3. Wyciągłem regulator natężenie podświetlenia (ściemniacz - to przy włączniku świateł) i zobaczylem czy jest napięcie na kabelku szarym, pin 3. Nie było. Wymienilem bezpiecznik nr 3 i dalej nic. Sprawdzilem czy jest napięcie na kabelku szaro/niebieskim, pin 5. Nie było. Pozniej odłączylem regulator i kawałkiem kabelka zmostkowalem piny 3 i 5... podświetlenie nie zadziałało a wiec ściemniacz chyba dobry.

Zatem dalej mamy nierozwiazany problem. Braklo mi czasu ale jutro cos porobie. Pisales aby postarac sie odpiać wtyczkę od zapalniczki i zobaczyc czy jest podświetlenie na liczniku i pozostałych elementach. Pytanie: jak sie dostac do tej wtyczki od zapalniczki? Mam cos zdemontowac czy co? A propos U mnie w aucie jest taki mały bajer ze mam do tego gniazda od zapalniczki podlaczone takie dodatkowe swiatla na nogi, i one napewno mi swieca bo sprawdzalem. Oczywiscie mam to nie podlaczone bo po co mi taki jakis dupiaty bajer hehe Ale napewno jakies napiecie w gniezdzie popielniczki jest bo jak wloze wtyczke z tych dodatkowych swiatel do gniazda popielniczki to mi swieca.

Napisze jeszcze moze taki maly szczegol a moze i nawet duzy. Gadalem z siostra i ona mi mowila ze jak jeszcze dzialalo te podswietlenie zegarow to ona jadac moim autem m.in. włączala podgrzewanie (byl ostry mroz) oraz gdy dodatkowo włączała wlacznik ogrzewania tylnej szyby to nagle te podswietlenie zegarow zgaslo (czyzby jakies przeciazenie?). Choc mi sie podczas jazdy pare dni pozniej zaswiecily te zegary ale to doslownie na ulamki sekund i zgasly...

Pozdrawiam i sie dalej nie poddaje :) Oby tylko cos innego przy okazji w tym aucie nie popsuc :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » śr lut 06, 2013 22:29

siwyok pisze:ściemniacz chyba dobry
się okaże...najpierw trzeba wyczarować napięcie na szarym kabelku.
siwyok pisze:jak sie dostac do tej wtyczki od zapalniczki?
pod wkładem popielniczki jest śrubka...odkręcasz i wyciągasz całą popielniczkę
siwyok pisze:A propos U mnie w aucie jest taki mały bajer ze mam do tego gniazda od zapalniczki podlaczone takie dodatkowe swiatla na nogi, i one napewno mi swieca bo sprawdzalem
to jest akurat nie istotne

Jeżeli odpięcie wtyczki od zapalniczki nic nie zmieni to szukaj w bezpiecznikach...może podświetlenie jest pod innym bezpiecznikiem, akurat z oświetleniem wnętrza różne cuda widywałem jeżeli chodzi o nr bezpiecznika.



siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: siwyok » pt lut 08, 2013 16:02

@Qto
pod wkładem popielniczki odkrecilem ta jedna śrubka...i chcialem wyciągnąć całą popielniczkę ale zabardzo sie nie dalo. Czy ja moge smialo ją wyszarpac i nic nie uszkodze? Czy musze cos podwazac srubokretem itp? Mysle ze lada chwile jakco dostane sie do tej wtyczki ;)



siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: siwyok » wt lut 12, 2013 11:17

Witam ponownie a wiec c.d. problemu braku podswietlenia zegarow
@Qto
Wyciaglem popielniczke obok zapalniczki i wypiolem wtyczke od zapalniczki. Podswietlenie nie zadzialalo. Zmierzylem napiecie na tej wtyczce (sa 3 kabelki) i tylko na czerwono/czarnym bylo napiecie. Dodatkowo poczyscilem styki srodkiem do czyszczenia stykow. Jednak to nic nie pomoglo. Dzis z rana wlaczam swiatla i doslownie na sekunde podswietlily mi sie zegary i zgasly ( czy sie podswietlily pozotale wlaczniki m.in. wlacznik klapki wlewu paliwa, czy tez wlacznik ogrzewania tylnej szyby; tego juz nie zdażylem zauważyc). Problem dalej nie rozwiazany... Powoli sie juz chyba pomysly wyczerpuja. A powiedzcie mi czy w kazdej zapalniczce jest zarowka? Bo pisales zeby ewentualnie ją wymienic ale ja tam zadnej zaroweczki nie widizalem aczkolwiek az tak bardzo temu sie nie przygladalem. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » wt lut 12, 2013 11:24

siwyok pisze:tylko na czerwono/czarnym bylo napiecie
to jest zasilanie dla zapalniczki - nieistotne w tym przypadku
siwyok pisze:czy w kazdej zapalniczce jest zarowka?
jest
siwyok pisze:Powoli sie juz chyba pomysly wyczerpuja
moim zdaniem przyczyna w skrzynce bezpieczników, jeżeli nie bezpiecznik to w samej skrzynce - np brak styku z nóżką bezpiecznika
siwyok pisze:2. Wyciągłem włącznik świateł, włączylem światła i zobaczylem czy jest napięcie na kabelku szaro/żółtym pin 16... Napiecie było zatem jedziemy dalej.
siwyok pisze:3. Wyciągłem regulator natężenie podświetlenia (ściemniacz - to przy włączniku świateł) i zobaczylem czy jest napięcie na kabelku szarym, pin 3. Nie było.
pomiędzy tymi punktami jest tylko skrzynka bezpieczników



Awatar użytkownika
maniak321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 10, 2014 10:08
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: maniak321 » ndz kwie 17, 2016 09:36

I jak udało się rozwiązać ten problem bo wczoraj i mnie dopadło. Ale dziwne bo nie mam też prawego światła tylniego jak kolega. Czy to może być na wspólnym obwodzie ?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » ndz kwie 17, 2016 10:06

maniak321 pisze:nie mam też prawego światła tylniego
zmień żarówkę :chytry: ...bo jeśli z przodu światło działa, to wina będzie przy lampie z tyłu (przy tej która nie świeci)



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: santos13 » ndz kwie 29, 2018 16:43

Odkopie temat. U mnie przypadlosc z podswietleniem zegarow jest taka ze swieca ale strasznie ciemno. W nocy nie jestem w stanie przeczytac godziny i przebiegu. Potencjometr cos tam działa bo da sie toto sciemnic jeszcze mocniej ale coś jest nie halo bo podczas krecenia przygaszaczem regulacja nie jest "plynna", od najciemniejszej do najjasniejszej tylko pracuje jakby skokowo a i po drodze podświetlenie bleszczy i przygasa. Kumpel sugeruje wyżarzone diodki w zegarach, wszak woz ma 18 lat. Bylbym sklonny uwierzyc w taka teorie ale- pozostale podświetlenie deski czyli panel od szyb na drzwiach, przycisk klapki wlewu, grzanie szyby climatronik etc tez swieca slabo. W dzien podświetlenie jest praktycznie nie do zauwazenia, o zmierzchu staje sie widoczne ale widac ze nie swieci to tak mocno jak powinno. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone. Sciemniacz przelozony na probe z innego golfa i to samo. Jakieś sugestie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » ndz kwie 29, 2018 21:11

wyciągnij potencjometr i zrób zworkę w jego wtyczce, pomiędzy kabelkiem szarym i szaro/niebieskim...jeśli podświetlenie się rozjaśni, to winny jest potencjometr



santos13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2017 20:06
Lokalizacja: KRA
Auto: Volkswagen Golf

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: santos13 » ndz kwie 29, 2018 21:22

@Qto, zrobilem jak powiedziales, poprawy w jasnosci podswietlenia brak. Zatem sciemniacz wykluczamy, tak? Co nastepne?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości