Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: siwyok » wt sty 29, 2013 00:07

Witam znawcow. Mam pare problemow z golf 4 1.9sdi.
1. brak podświetlenia zegarow. byl taki moment ze sie podczas jazdy na ulamek sekundy podswietlily te zegary i ponownie zgasly. Wiec wykluczyc chyba mozemy spalone żarówki/ledy. Czyścilem też papierem i środkiem do czyszczenia stykow piny od włącznika świateł i potencjometru od regulacji wys swiatel/kontrastu podswietlenia zegarow i dalej nic... Przelozylem wlacznik do swiatel od kolegi z auta i tez nic... Czy ktos moze mi pomoc? Nie znam sie nic na elektryce oraz na mechanice ale czytam te forum i rozne poradniki i bardzo chcialbym to opanowac samemu a nie dajac auto na wartsztat... :) Ale jesli bedzie tzreba to na warsztat niestety trzeba bedzie jechac.
2. drugi problem to brak prawego przedniego i prawego tylniego swiatla mijania. Wpierw nie swiecilo mi z tylu , potem i ztylu i z przodu. Teraz mi juz nawet postojowe nie swieci, i wszystko z prawej strony. Kierunkowskay dzialaja lewa i prawa strona ok. Żarówki wymienilem na nowe i dalej nic. Sprawdzam probnikiem 12Voltowym bezpieczniki nr 22 i 23. 22- lampka w probniku mi sie zaswiecila, 23- lampka wprobniku sie nie zaswieca. Bezpieczniki sa dobre ale tak jakby napiecia nie bylo na wtykach w miejscu bezpiecnzika nr 23... To normalna rzecz? Ktoś coś poradzi?
Czy te dwa problemy mogą byc jakos ze soba powiazane?Wpierw zaczał mi sie problem z podswietlaniem zegarow a potem z tymi swiatlami...



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: wojtas46 » wt sty 29, 2013 07:22

siwyok, co do zegarów to sprawdż bezpieczniki nr 10-5A i nr 15-A , światła nr 20-10 A i nr22-5A



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: hayperekpo » wt sty 29, 2013 13:30

siwyok,
siwyok pisze:brak podświetlenia zegarow
Cała deska nie świeci, czy tylko licznik?
siwyok pisze:tylniego swiatla mijania
mijania czy postojówki? Jeśli chodzi Ci o światła postojowe, to:

wyłącz zapłon i sprawdź czy po przełączeniu manetki kierunkowskazów w lewo/w prawo będą świeciły Ci się postojówki z lewej/prawej strony. Jeśli tak, to znaczy że okablowanie jest ok. Następnie sprawdź czy po przekręceniu przełącznika świateł na postojówki, na jego wyprowadzeniach 13 i 14 (kable: szaro-brązowy i szaro-filoletowy) pojawia się 12V.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: siwyok » wt sty 29, 2013 15:22

@wojtas46
1. jesli chodzi o brak podswietlenia zegarow to sprawdzilem bezpieczniki nr 10 i nr 15 i są dobre, procz tego Probnikiem zmierzylem napiecie na tych blaszkach co sie w nie bezpieczniki wpina i sie prbonik swieci czyli jest ok. Jakieś inne porady?
2. odnosnie braku prawego przednigo swiatla mijania i prawgo tylnego swiatla mijania oraz braku prawego swiatla postojowego to sprawdzalem bezpieczniki od nr 18 do 23 i sa dobre. Mierzac probnikem napiecie na blaszkach gdzie wchodza te bezpieczniki , probnik nie zaswiecil mi sie tylko w poz. nr 22... Czy to jest jakis trop?



siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: siwyok » śr sty 30, 2013 10:25

Mały postęp, a wiec tak na dzień dzisiejszy problem wygląda tak ze juz mi tylko prawe tylne światło nie świeci no i ten nieszczesny brak podswietlenia zegarow.
@hayperekpo
Tylko podswietlenie zegarow nie dziala, inne kontrolki sie podswietlaja.
1. odnosnie braku podswietlenia zegarow to ma ktos jakis pomysł? Poczyszcze jeszcze raz piny od wlacznika swiatel ( a propos czyszczenia czy rozebrac go na czesci pierwsze i poczyscic czy tylko te piny starcza?)oraz poczyszcze piny od potencjometru wys.regulacji swiatel/kontrast podswietlenia. Regulacja wys.swiatel dziala poprawnie. Wyciagne ten potencjometr i na wtyczce zrobie mostek i wtedy dowiemy sie czy to wina potencjometru. Wtyczka po stronie regulacji kontrastu ma trzy wejscia na piny (czy wiecie ktore mam zmostkowac?, albo na ktorych ma sie pojawic 12V?) a po stronie regulacji wysokosci swiatel ma dwa wejscia na 2 piny.
@hayperekpo
2. robilem tak jak pisales o tym przelaczaniu przy wylaczonym zaplonie manetki kierunkowskazu w lewo i sie swiatla postosjowe swiecily z przodu i tylu, jesli kierunkowskaz dalem w prawo to swiecil mi sie tylko przod a TYL nie. Zarowka z tylu sprawdzalem i jest dobra...
Następnie chciales abym sprawdźil czy po przekręceniu przełącznika świateł na postojówki, na jego wyprowadzeniach 13 i 14 (kable: szaro-brązowy i szaro-filoletowy) bylo 12 V. A wiec tak przy wylaczonym zaplonie probnik zaswiecil mi tylko przy 15 a po wlaczeniu zaplonu probnik swiecil na wyprowadzeniach 15, 1 i 2.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: hayperekpo » śr sty 30, 2013 15:42

siwyok, jeśli podświetlenie reszty deski działa, to znaczy, że wyłącznik świateł i regulator jasności mają się dobrze. Możesz sprawdzić, czy zasilanie podświetlenia dociera do licznika - próbnik podepnij do pinu 20 niebieskiej wtyczki.
siwyok pisze:jesli kierunkowskaz dalem w prawo to swiecil mi sie tylko przod a TYL nie. Zarowka z tylu sprawdzalem i jest dobra...
Wyjmij wkład tylnej lampy i sprawdź czy dochodzi napięcie do oprawki żarówki postojówek. Zerknij też na wtyczkę, którą wkład jest podłączony do wiązki - czy piny nie są zaśniedziałe/brudne itp.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: siwyok » śr sty 30, 2013 16:36

hayperekpo pisze:

Wyjmij wkład tylnej lampy i sprawdź czy dochodzi napięcie do oprawki żarówki postojówek. Zerknij też na wtyczkę, którą wkład jest podłączony do wiązki - czy piny nie są zaśniedziałe/brudne itp.


Napiecie dochodzi do oprawki żarówki postojówek bo przelozylem przed chwila wlacznik od swiatel od kolegi i mi sie zaswiecily tylne postojowe prawe i lewe ale zas z przodu mi sie swiatla mijania nie swiecily... Z powrotem wlozylem moj wlacznik swiatel i mi znow prawy tyl i przod postojowek nie swieci, reszta czyli prawa strona postojowek swieci i mijania tez swieca.... Cos dziwne, raz swieci , raz nie, masakra. Czyli reasumując na ta chwile nie swieca mi postojowe przod i tyl prawa strona. A jak rozebrac ten wlacznik od swiatel na czesci? ?Moze jeszcze w srodku trzeba to obejrzec i ewentualnie poczyscic.
@hayperekpo
Piszesz zeby sprawdzić, czy zasilanie podświetlenia dociera do licznika - próbnik podepnij do pinu 20 niebieskiej wtyczki.

O ktora niebieska wtyczke Ci chodzi? Ta co idzie do wlacnzika świateł czy jakas inna i ewentualnie gdzie tej wtyczki szukac?



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: cinek2004 » śr sty 30, 2013 16:42

siwyok pisze:gdzie tej wtyczki szukac
z tylu licznika



Awatar użytkownika
sagitar2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 26, 2013 16:04

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: sagitar2 » czw sty 31, 2013 10:16

Sprawdź masę, dodaj na chwilę dodatkowy kabelek masowy od tylnej lampy do najbliższej śrubki w nadwoziu, brak dobrego masowania robi często '' choinkę '' ze świateł.
Ostatnio zmieniony sob lut 16, 2013 00:08 przez sagitar2, łącznie zmieniany 1 raz.



siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: siwyok » czw sty 31, 2013 11:28

Panowie wracam dzis z roboty , patrze a tu wszystkie swiatelka sprawnie swieca :) Ciekawe na jak dlugo hehe ( przed praca jeszcze raz poczyscilem wlacznik swiatel i chyba to pomogło). Czy to wina wlacznika była? Sam juz nie wiem... Teraz moi drodzy forumowicze pozostal jeszcze problem z brakiem podswietlenia zegarow (pozostale kontrolki na desce rozdzielczej normalnie swieca). Byla sugestia od jednego z forumowiczow zeby zmostkowac piny nr 15 i nr14 od wtyczki z wlacznika swiatel. Mialy sie wtedy mi zaswiecic prawe postojowe tyl i przod i w dodatku podswietlic te zegary. Gdy zmostkowalem te piny 15 i 14 to siwatla po prawej stronie mi sie zaswiecily ale zegary sie juz NIE podswietlił sie...

@hayperekpo, cinek 2004

Wezme sie teraz za tą niebieska wtyczke i sprawdze czy jest napiecie na pin nr 20 tak? Piszecie mi ze ta wtyczka jest z tylu licznika, a jak sie mam do niej dostac? Pod kierowniaca mam normalnie te oslony sciagnac? Napiszcie cos dokladniej, ktore oslony mniej wiecej ile srubek tam jest do odkrecenia i ewentualnie co jeszcze musze zdemontowac zeby sie dostac do tej wtyczki co dochodzi do licznika. Bo nie wiem :) Ps. co mamy na mysli piszac ze ze swiateł robi sie czesto "choinka"??? :P



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: hayperekpo » czw sty 31, 2013 12:56

siwyok pisze: Ps. co mamy na mysli piszac ze ze swiateł robi sie czesto "choinka"??? :P
Mamy na myśli, że sobie świecą jak chcą, migają, przygasają, itp.

Co do demontażu licznika, np. tu masz to opisane (nawet fotki są)http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=72756


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: siwyok » sob lut 02, 2013 15:48

Dzien przerwy i znow działamy :)
@hayperekpo
Sprawdziłem, czy zasilanie podświetlenia dociera do licznika - próbnik podpiołem do pinu 20 niebieskiej wtyczki i probnik sie nie zaswiecil... ani przy wylaczonym zaplonie ani przy wlaczonym zaplonie.
Przy wylaczonym zaplonie probnik zaswiecil w miejscach nr : 23,30
Przy wlaczonym zaplonie probnik zaswiecil w miesjcach nr: 1,26,27,30 i kurcze nie pamietam juz czy w nr 23

Skoro nie ma napiecia na pinie 20 to co to oznacza? Co dalej robic? Jaki jeszcze moze byc powod ze nie mam tego podswietlenia zegarow?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i tyl

Post autor: Qto » sob lut 02, 2013 17:07

siwyok pisze:Tylko podswietlenie zegarow nie dziala, inne kontrolki sie podswietlaja.
siwyok pisze:problem z brakiem podswietlenia zegarow (pozostale kontrolki na desce rozdzielczej normalnie swieca)
śledzę temat od dłuższego czasu...i się zastanawiam co masz na myśli pisząc "kontrolki", możesz to sprecyzować ??
Kontrolki są w liczniku...a przy Twoim problemie istotne jest czy działa podświetlenie włączników/przełączników



siwyok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 17:16

Re: Brak podświetlenia zegarów oraz nie świeci prawy przod i

Post autor: siwyok » ndz lut 03, 2013 16:55

@Qto
hmm JAkby Ci wytlumaczyc te kontrolki o ktore pytasz:
Jak przekrecam wlacznik swiatel i przekrecam kluczyk to na pare sekund zapalaja ci sie lamki kontrolne, do tego powinno podswietlac ci zegary, w moim przydaku powinno podswietlc na niebiesko :) Ale w tym rzecz ze mi tych zegarow nie podswietla. MAm nadzieje ze juz rouzmisz co mialem nie mysli. Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości