Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: krzysiek1aa » pn gru 24, 2012 15:18

Witam od niedawna próbuje sobie poradzić z problemem nie działających świec żarowych w układzie chłodzenia sprawdziłem wszystkie 3 świeczki i działają włożyłęm też miernik do 3 fajek oczywiście z osobna na zimnym silniku i na żadnej niema napięcia, zaczołem grzebać przy przekaźnikach i zauważyłem że jeden kabelek jest obcięty, wie ktoś czy ma coś wspólnego z ogrzewaniem płynu ??
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a2 ... 9690e.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eca ... dfb88.html" onclick="window.open(this.href);return false;
PoZdRaWiAm


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: muszkatobiasz » pn gru 24, 2012 21:51

Z tego co wiem to przekazniki są w komorze silnika od podgrzewacza płynu! sprawdz bezpieczniki!



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: krzysiek1aa » wt gru 25, 2012 10:42

Bezpieczniki sprawdziłęm wszystkie:( od podgrzewania prawdopodobniej jest na akumulatorze,
muszkatobiasz pisze:Z tego co wiem to przekazniki są w komorze silnika od podgrzewacza płynu!

Masz racje 2 przekaźniki są w komorze te same co, właśnie w tej skrzynce z przekaźnikami w kabinie 100 i 53, nawet ju je zamieniłem miejscami te z kabiny dałęm do komory ale dalej to samo, a ten kabelek mi podpada :(


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: muszkatobiasz » wt gru 25, 2012 12:47

To podepnij ten kabelek na próbe i sprawdz! ale żeby świece zadziałały musibyć spełnionych pare warunków temperatura otoczenia, silnika i pobór prądu itp. Sprawdz jeszcze czy jak w przekazniku sklejisz palcami blaszki czy zacznie grzać może zasilania niemasz!



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: krzysiek1aa » wt gru 25, 2012 14:05

AlE dalej nie wiem gdzie ten kabelek podczepić wygląda po kolorze że to może być masa, miernikiem sprawdzałęm, w komorze silnika wyciągłem przekaźnik 53 i napięcie było bende miał chwile to zrobie fotke gdzie i jakie wartości są oczywiście na zupełenie zimnym silniku, sprawdzałęm też czujnik temperatury vagiem i jest w pożądku,
w środe wrzuce fotki :)


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: krzysiek1aa » czw gru 27, 2012 09:32

Witam dzisiaj pomierzyłem troszkę w tej skrzynce z przekaźnikami wrzucam fotke:) Wiecie może co jest nie tak??
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89b ... f9251.html" onclick="window.open(this.href);return false;
na tym obciętym kabelku też jest +12v,
Wsadziłem inne świeczki do fajek podłączyłem pod mase, odpaliłęm auto i nic, temperatura była ok 2 stopni na plusie
Będę wdzięczny za jakąś pomoc :)


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

edido
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 27, 2012 17:17

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: edido » czw gru 27, 2012 17:35

Witam, u mnie te świece grzeją jak temp powietrza zasysanego (według Vag-a ) jest 0 st C albo mniej. Temperatura powietrza przynajmniej u mnie jest zawsze wyższa od temp otoczenia, oczywiście w czasie jazdy, więc żeby się załączyły temp. otoczenia musi byś trochę na minusie. Grzeją do 50 st C płynu chłodzącego.



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: krzysiek1aa » czw gru 27, 2012 19:15

Ja już jestem krok dalej, wiem że ten kabelek jest od niczego ktoś musiał go kiedyś podpiąć bo potrzebował zasilanie :)
byłęm dzisiaj u kumpla który też ma podgrzewanie i po odpaleniu przejechaliśmy może ze 5km i już miał na blacie ok 70stopni a o 10 rano było już ze 5 stopni na dworze i podgrzewanie działało, dodatkowo sprawdziłem napiecia przychodzące na przekaźniki(niestety na szybko) ale ogulnie pokazało tak samo jak u mnie,
jutro postaram się zamienić te przekaźniki anuż zadzała i bendze po temacie :)
edido pisze:Witam, u mnie te świece grzeją jak temp powietrza zasysanego (według Vag-a ) jest 0 st C albo mniej. Temperatura powietrza przynajmniej u mnie jest zawsze wyższa od temp otoczenia, oczywiście w czasie jazdy, więc żeby się załączyły temp. otoczenia musi byś trochę na minusie. Grzeją do 50 st C płynu chłodzącego.
Ten temat poruszyłęm już ok 3-tygodni temu a mrozy były ok -10,i było to samo :(, termostat też jest ok.


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

edido
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 27, 2012 17:17

Re: Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: edido » czw gru 27, 2012 22:28

krzysiek1aa pisze: Ten temat poruszyłęm już ok 3-tygodni temu a mrozy były ok -10,i było to samo :(, termostat też jest ok.
Jaka była temp zasysanego powietrza przy temp otoczenia -10 i czy po nocy są porównywalne wartości temp otoczenia, zasycanego powietrza i płynu chłodniczego? Zbliżone wartości wskazują na sprawne czujniki.

Gdzie znajduje się czujnik zasysanego powietrza? Czujniki na zimnym wskazują podobną temp. w czasie jazdy czujnik zasysanego powietrza zmienia wartości i wskazuje więcej ok 5-10 st od temp otoczenia. Podgrzewacze załączają się u mnie przy 0 st C więc w praktyce działają mi dopiero przy -10 st C na zewnątrz. Wychodzi mi że ten czujnik podgrzewany jest od silnika tylko nie wiem czy tak ma być i gdzie go zlokalizować.



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: krzysiek1aa » pt gru 28, 2012 14:33

niewiem jaką miałęm temperature zasysanego powietrza przy minus 10 ale wskazówka po 10km dopiero oderwała się od podłogi po 20km miałęm ok90,
Zato w tym golfie od kolegi przy +5 po przejechaniu paru km w oczach było widać jak wskazówka śmiga do góry,
doczytałęm też w 1 temacie że w zależności od temperatury otoczenia grzeje jedna swieca albo 3


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

idefix@onet.eu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 19, 2011 10:50

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: idefix@onet.eu » sob gru 29, 2012 15:18

Witam
Podłączę się pod temat, dzisiaj zacząłem sprawdzać te przekaźniki w komorze silnika i doszedłem do wniosku że potrzebna jest masa(-) w tym miejscu gdzie na zdjęciu napisałeś że masz 0,45 v, jak tam podasz masę to cewka przekaźnika się włączy i prześle napięcie ze stałego +12v na świece, i problem jest w tym co podaje tą masę i dlaczego jej niema, czy ona może idzie z komputera.



idefix@onet.eu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sie 19, 2011 10:50

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: idefix@onet.eu » sob gru 29, 2012 17:06

Znalazłem schemat, te dwa przekaźniki powinno włączać Urządzenie sterujące układu wtryskowego (J248), teraz pytanie dlaczego tego nie robi ?



stawsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sie 02, 2012 21:37
Lokalizacja: Rawa Maz.

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: stawsz » sob gru 29, 2012 17:22

a egr -a masz zaslepionego?



edido
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 27, 2012 17:17

Podgrzewanie płynu chłodniczego nie działa

Post autor: edido » sob gru 29, 2012 18:05

Załączanie przekaźników steruje komputer po spełnieniu warunków:
Vag - Silnik(001)->bloki pomiarowe(008)-> blok(016)
1. Obciążenie alternatora w %
2. Podgrzewanie dodatkowe
• Znaczenie cyfr w 8-o pozycyjnym bloku liczbowym dla podgrzewania dodatkowego( od prawej do lewej )
1 Temperatura płynu chłodzącego powyżej 70 do 80 oC lub temperatura zasysanego powietrza poniżej + 5 oC
1 Uszkodzony alternator.
1 Napięcie akumulatora poniżej 9 V.
1 Obroty silnika poniżej 760/min.
1 Uruchomienie silnika w ciągu ostatnich 10 sekund.
1 Uszkodzony czujnik G62 temperatury płynu chłodzącego lub czujnik G72 temperatury kolektora ssącego albo uszkodzony stopień końcowy dodatkowego ogrzewania.
1 Bez znaczenia.
1 Bez znaczenia.
3. Aktywacja/sterowanie dodatkowego podgrzewania
jedynka(i) wskazują włączenie przekaźnika
4. Napięcie zasilające w instalacji elektrycznej samochodu

Tylko po sprawdzeniu Vagiem stwierdzić można który warunek nie został spełniony. Tak w teorii życie i forum pokazuje różnie. U mnie te świece grzeją jak temp powietrza zasysanego (nie temperatura zewnętrzna ) jest 0 st C albo mniej co też mnie zbytnio nie zadowala, mogły by się przy 0 st C załączać ale temp. zewnętrznej. Jadąc np. w temp. - 5 st C ostygniętym silnikiem podgrzewacze załączą mi się na chwilę ale zasysane powietrze się podgrzewa i po paru min już nie grzeją, temp płynu jest 30 st C więc za szybko się wyłącza. Mój golf pewnie przystosowany na temp - 30 st C.
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2013 12:47 przez edido, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 25 gości