Kierunkowskazy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wi1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 09, 2009 22:06
Lokalizacja: zamość

Kierunkowskazy

Post autor: wi1984 » ndz paź 07, 2012 17:12

Witam. Mam problem z lewym kierunkiem, otóż po włączeniu go przerywacz tyka-szybciej niż zwykle- ale, kierunków już nie ma. Prawy jest ok, na awaryjnych działają wszystkie ok.. Czasem da się go znaleźć przez odpowiednie ukierunkowanie manetki (lekko od siebie lub mocno w dół). Zdjąłem kierownice i przeczyściłem styki, choć nie były podpalone. Działał dwa dni. Znów to rozebrałem, ale tym razem dla pewności lekko podgiąłem blaszkę od lewego (tak by była bliżej i wcześniej się stykała). Znów podziałał dzień. Odłączyłem przednią, później tylną lampę, ale nie ma żadnej reakcji. Pytanie
-czy jeżeli byłyby wadliwy ten mechanizm, który czyściłem, czy tykał by przerywacz, bo jeżeli by się styki nie zwierały, nie dawałyby prądu na przerywacz i nie powinno byłoby go słychać?
-jeżeli nie tam to gdzie mogę szukać przyczyny?
Dodam, że nie czyściłem całej tej manetki, bo całkiem jej nie odkręcałem, tylko ten mechanizm, który łączy styki, który porusza się dzwigienką od kierunkowskazów.



Awatar użytkownika
kodix13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: wt paź 06, 2009 07:35
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Kierunkowskazy

Post autor: kodix13 » pn paź 08, 2012 11:23

sprawdź żarówki, może wymień wszystkie...potem jeżeli nic nie zdziałasz odpinaj poszczególne kierunki, pojedynczo też.Jeżeli tu nie będzie poprawy, zostaje wymiana stycznika..


Kodix

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Kierunkowskazy

Post autor: ciachotdi » pn paź 08, 2012 15:01

wez psiknij wd w manetkę i poruszaj góra dół jeżeli nie wyciągnij przełącznik awaryjnych rozbierz i przeczyść delikatnie wacikiem ewentualnie podmień od kogoś i zobaczysz



wi1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 09, 2009 22:06
Lokalizacja: zamość

Kierunkowskazy

Post autor: wi1984 » sob paź 13, 2012 09:06

ok. wymieniłem żarówki z tyłu,kierunek i mijania, dziwne bo były ciemne, zczarniałe, ale nie spalone, wymieniłem też przerywacz, bo miałem drugi. Na razie miga.



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Kierunkowskazy

Post autor: peppa_814 » sob paź 13, 2012 09:14

Kolega boryka się chyba z tym samym problemem co ja. :bajer:

[youtube][/youtube]

Pytałem już o to w Kąciku posiadaczy MK4 i otrzymałem odpowiedź, że to styki na manetce powodują jakieś spięcie, które przekaźnik odbiera jako uszkodzenie którejś z żarówek. Ponoć pomaga rozebranie manetki i przeczyszczenie owych styków, ale skoro już próbowałeś to sam nie mam pojęcia...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości