Wyprałem w pralce kluczyk do swojego Golfa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mareksuski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 14:31

Wyprałem w pralce kluczyk do swojego Golfa

Post autor: mareksuski » wt wrz 11, 2012 09:02

Witam,

Taki ze mnie gapa, że przed praniem zapomniałem wyjąc z spodni kluczyk do samochodu. Spodnie się ładnie wyprały a kluczyk przestał działać :rozpacz:. Czy wiecie co mógłbym zrobić zanim skontaktuje się z VW aby wyrobić nowy kluczyk? Znacie jakiś sposób na jego uratowanie?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wasze porady.

Marek



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wyprałem w pralce kluczyk do swojego Golfa

Post autor: jhosef » wt wrz 11, 2012 13:32

Otwórz go, wywal baterię, umyj w wodzie destylowanej elektronikę dokładnie. Wysusz. Kup nową baterię i złóż do kupy. Zobacz czy zadziała nadajnik. Jeśli tak to może być potrzebne zegranie pilota z autem.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Wyprałem w pralce kluczyk do swojego Golfa

Post autor: Kamel » wt wrz 11, 2012 13:59

mareksuski w ASO policzą ci jak za zboże..

A co dokładnie przestało Ci działać?
Pewnie centralny z pilota. A co z odpalaniem?
Próbowałeś go odpalać tym kluczykiem? (drugi - zapasowy weź gdzieś dalej)

Jeśli powyższe nie pomoże to możesz próbować dokupić jakąś używkę (do MK6 można trafić już poniżej 100zł). Wtedy do tego nowego przerzucisz swój grot, zakodujesz nowy kluczyk i jazda :bigok:
Tylko przy ewentualnym zakupie zwracaj uwagę na częstotliwość pracy kluczyka, bo na Allegro jest sterta kluczyków od amerykańców działających na innych częstotliwościach niż EU.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
mareksuski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 14:31

Wyprałem w pralce kluczyk do swojego Golfa

Post autor: mareksuski » wt wrz 11, 2012 14:13

Wielkie dzięki za pomoc !!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wyprałem w pralce kluczyk do swojego Golfa

Post autor: jhosef » wt wrz 11, 2012 14:30

Samemu transporderowi się nic nie powinno stać bo to jest zalany monolit.



borek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 18:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Wyprałem w pralce kluczyk do swojego Golfa

Post autor: borek » wt wrz 11, 2012 21:37

Wymyj go nie wodą destylowaną a IPA . Specjanly clener m.in. do elektroniki ...



Awatar użytkownika
mareksuski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 14:31

Wyprałem w pralce kluczyk do swojego Golfa

Post autor: mareksuski » wt wrz 11, 2012 22:27

Witam,

Transponder działa i mogę z kluczyka otworzyć drzwi i uruchomić silnik. Poniewaz kluczyk jest nowego typu, tzn dla samochodów z rocznika 2010+, bardzo trudno go rozebrać. Na początku udało mi sie otworzyć wieczko do wymiany baterii i poprzez ten otwór wdmuchiwalem suszarka gorące powietrze. Pojechałem do sklepu i kupiłem nowa baterie. Po wlożeniu baterii pilot reagowal na wcisniecie przycisków ale po nacisnieciu jednego z nich "przycisk blokowal sie" powodując ze dioda zaczynala cały czas migac i np. w przypadku przycisku otwierajacego samochód powoduje otwarcie samochodu i pózniej otworzenie wszystkich szyb. Czasami ta blokada mija po kilku/kilkunastu sekundach. Wróciłem do domu i postanowiłem na podstawie filmiku z YouTube otworzyłem klucz wbijajac odpowiedni pin do środka obudowy. Przemylem wszystkie styki i złożyłem klucz ponownie - niestety blokujace przyciski pozostały. Na razie dam sobie spokój poniewaz kluczyk działa, tzn otwiera dzwi i uruchamia silnik, a funkcje pilota sobie daruje. Zalany kluczyk bedzie moim zapasowym kluczykiem a teraz będę używał drugiego sprawnego kluczyka który do tej pory był moim zapasowym kluczykiem.

Czy uszkodzenie kluczyka, nie działająca funkcja pilota, powinienem zgłosić ubezpieczycieli gdzie mam wykupione ubezpieczenie AC?

Pozdrawiam,

Marek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości