Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wentylator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 20:14

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: wentylator » sob wrz 08, 2012 12:34

Witam, temat zakładam ponownie zeszły wylądował w koszu...I prosiłbym Moda o nie wywalanie go od razu tylko o pomoc.Przegooglowałem co się dało, wymieniłem termostat, czujnik temperatury cieczy chłodzącej, płyn, nic.Zagrzałem silnik do temp 106 st C (na VAGU odczyt z bloków wart, z licznika temp płynu 108 st C) wentylator ani drgnął. Test elementów dwa ostatnie to bodajże I i II bieg wentylatorów-nic sie nie dzieje tylko cykanie przekaźników znajdujących się nad zbiornikiem płynu hamulcowego nr 53 i 100 , zamienione bez efektów. Ręce mi opadają...Włączam klimę wentylatory się kręcą oba.Wyciągam bezpiecznik nr 16 włącza sie wentylator chłodnicy.Proszę o jakieś sugestie.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: jeryk10 » ndz wrz 09, 2012 10:37

Nie dziwie się ze twój temat został wyrzucony do kosza jak na ten temat jest sporo na forum Na początek przekaźniki od wentylatora nie znajdują się kolo zbiorniczka płynu hamulcowego główny przekaźnik od wentylatorów znajduje się pod akumulatorem Na chłodnicy masz czujnik termiczny ściągnij z niego kostkę i sprawdź czy masz na nim napięcie jak tak to z zmostkuj piny w kostce i zobaczysz czy kręcą się wentylatory jeśli będą się kręcić to masz czujnik padnięty jeżeli nie będzie napięcia to szukaj po bezpiecznikach


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
wentylator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 20:14

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: wentylator » ndz wrz 09, 2012 12:58

Przeleciałem bezpieczniki tzn 16 w skrzynce bezpieczników i nad aku są 3,wszystkie sprawne. Zwieranie wtyczki nie daje rezultatu, nie dochodzi prąd. Podałem + z aku i połączyłem z jednym z dwóch pozostałych pinów z wtyczki - startuje pierwszy bieg, ten sam sposób z drugim pinem nie powoduje włączenia drugiego biegu wentylatora.
Czy istnieje możliwość sprawdzenia działania tego głównego przekaźnika wentylatorów?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: jeryk10 » ndz wrz 09, 2012 13:24

na pinie 2 drugim kostki włącznika wentylatorów masz mieć napięcie a za to napięcie odpowiada bezpiecznik blaszkowy na akumulatorze sprawdź te bezpieczniki i kostkę wychodząca z tej skrzynki na akumulatorze pewnie jest zaśniedziała widzisz brak napięcia na kostce powoduje ze nie włączają się wentylatory na ciepłym silniku takie to trudne nie jest :-)


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
wentylator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 20:14

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: wentylator » ndz wrz 09, 2012 16:04

Właśnie kolejny raz posprawdzałem owe bezpieczniki jak i kostkę która ma wyjście z tej małej skrzyneczki nad akumulatorem.Ani śladu korozji.Bezpieczniki 3 zielone 30A jak nowe, styki w gniazdach bezpieczników nie zaśniedziałe ani styki kostki.Zapewne o tym miejscu kolega mówił.Obrazek



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: jeryk10 » ndz wrz 09, 2012 18:02

tak za napięcie na kostce na włącznik odpowiada bezpiecznik zielony 3 od góry jeżeli on jest ok to idź po kablu bo może jest zaśniedziały gdzieś w łączeniu w splocie pod obudowa akumulatora


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
wentylator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 20:14

Re: Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: wentylator » wt wrz 11, 2012 21:36

jeryk10 pisze:tak za napięcie na kostce na włącznik odpowiada bezpiecznik zielony 3 od góry jeżeli on jest ok to idź po kablu bo może jest zaśniedziały gdzieś w łączeniu w splocie pod obudowa akumulatora
Zrobione,dwa kable ugnite niedaleko wtyczki termowłącznika .Dziękuję jeryk10 :kwiat:


-----
-----
Do zamknięcia



marcin v6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 18:51

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: marcin v6 » śr wrz 12, 2012 21:31

Witam
Mój problem polega na tym że po przekreceniu zapłonu na wtyczce od wentylatora powinno być zasialnie i masa (3 kabel to sygnał), u mnie jest masa ale nie ma +12.
Na krótko wentylator działa.
Sprawdziłem wszyskie kable az do tych 3 bezpieczników.
Do przekaźnika co jest pod aku dochodzi prąd z akumulatora, ale nie idzie dalej na wentylator.Z przekaźnika idzie kabel do beżpiecznika nr 1 od góry (na zdjęciu które wstawił "wentylator") i przejście ma na bazpiecznik nr3 na dole, z niego idzie kabel do wiązki i w strone podszybia gdzie jest ECU. Nie mam schematu ale podejrzewam że ten kabel musi iść do stacyjki, jutro będę sprawdzał.
Może juz ktoś miał podobny problem i może podpowiedzć co sprawdzić żeby nie rozbebeszać całej wiązki?



Awatar użytkownika
wentylator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 20:14

Re: Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: wentylator » śr wrz 12, 2012 22:24

marcin v6 pisze:Witam
Mój problem polega na tym że po przekreceniu zapłonu na wtyczce od wentylatora powinno być zasialnie i masa (3 kabel to sygnał), u mnie jest masa ale nie ma +12.
Na krótko wentylator działa.
Sprawdziłem wszyskie kable az do tych 3 bezpieczników.
Do przekaźnika co jest pod aku dochodzi prąd z akumulatora, ale nie idzie dalej na wentylator.Z przekaźnika idzie kabel do beżpiecznika nr 1 od góry (na zdjęciu które wstawił "wentylator") i przejście ma na bazpiecznik nr3 na dole, z niego idzie kabel do wiązki i w strone podszybia gdzie jest ECU. Nie mam schematu ale podejrzewam że ten kabel musi iść do stacyjki, jutro będę sprawdzał.
Może juz ktoś miał podobny problem i może podpowiedzć co sprawdzić żeby nie rozbebeszać całej wiązki?
Podaj email nadam Tobie schemat



marcin v6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 18:51

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: marcin v6 » śr wrz 12, 2012 22:27

marcin12310@op.pl
wielkie dzieki mam nadzieje ze pujdzie to szybko i nie bede musiał rozcinać kabli.



Awatar użytkownika
Maxu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn cze 14, 2010 14:27
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: Maxu » pn wrz 24, 2012 18:08

Witam, ten temat jest wałkowany cały czas, ale opisze swój problem, otóż zorientowałem się dzisiaj, że wentylator nie działa kiedy zobaczyłem, że temperatura skoczyła na ok 110 stopni. Wentylator od klimy działa, sprawdziłem ten bezpiecznik nad akumulatorem -jest ok, sprawdziłem napięcie miernikiem we wtyczce od czujnika przy chłodnicy i jest napięcie, kable na pierwszy rzut oka wyglądają ok, ale nie sprawdzalem dokładnie, nie podłączałem wentylatora na krótko, bo się nie znam na elektryce i wole nie kombinować. Czy może być zepsuty ten czujnik przy chłodnicy? czy może jeszcze coś sprawdzić?

Pozdrawiam



rafi1111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw gru 29, 2016 14:38

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: rafi1111 » wt cze 06, 2017 15:41

WITAM,MAM PROBLEM ŻE JAK WŁĄCZE KLIMĘ TO WENYLATOR NIE ZAŁĄCZA SIĘ OD RAZU TYLKO PO OK.10 SEKUNDACH,POTEM CHODZI JAKIEŚ 10 SEKUND I SIĘ WYŁĄCZA I TAK CAŁY CZAS,CZY WENTYLATOR PO WŁĄCZENIU KLIMY NIE POWINIEN CAŁY CZAS CHODZIĆ???,MOJE AUTO GOLF IV 1,9 TDI ,CLIMATRONIC.POMOŻE KTOŚ???,



rafi1111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw gru 29, 2016 14:38

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: rafi1111 » wt cze 06, 2017 15:45

SPRAWDZAŁEM KABLE OD BEZPIECZNIKA NAD ALUMULATOREM,JEDEN I DRUGI SĄ CAŁE,PRZEWODZĄ PRĄD,BEZPIECZNIKI CAŁE,NAWET ZMIENIŁEM PRZEKAŹNIK POD AKUMULATOREM NA PODMIANKĘ I BYŁO TO SAMO,WŁĄCZA SIĘ I WYŁĄCZA TAK OKOŁO CO 10 SEKUND NIE CHODZI CAŁY CZAS,CO MOŻE BYC NIE TAK???



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Mk IV wentylator chłodnicy nie działa

Post autor: marcin7x5 » wt cze 06, 2017 20:29

Uszkodzony wentylator...? Masz dwa wiatraki?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości