Vento-nie działające dwie szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

FoKa1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 11:46
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Kontakt:

Vento-nie działające dwie szyby

Post autor: FoKa1988 » pt cze 29, 2012 06:58

Witam.Mam problem z dwoma nie działającymi szybami (lewa strona przód oraz prawy tył). Sprawa wygląda następująco: z przodu po ściągnięciu boczka słychać bzyczenie natomiast po rozebraniu mechanizmu podnoszenia szyb silniczek nie porusza w ogóle trybikiem odpowiedzialnym za ruch ślimaka z linką. Po podłączeniu silniczka na ,,krótko'' działa , a najlepsze jest to że mam drugi kompletny zestaw podnośników i jest dokładnie ta sama sytuacja. Sprawdziłem przełączniki , bezpieczniki i jest wszystko OK.
Z tyłu zaś sytuacja wygląda tak iż nie występuje nawet przysłowiowe bzyczenie na zestawie który jest zamontowany ani nawet na zamienionym drugim , który posiadam.

Proszę o VWaszą pomoc gdyż nie mam zupełnie pojęcia gdzie leży przyczyna mojego problemu. Z góry dziękuję za odpowiedzi :pub: :pub: :pub:


Piwo to moje paliwo

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Vento-nie działające dwie szyby

Post autor: skaktus » pt cze 29, 2012 11:08

1-sprawdzić przewody w drzwiach z tyłu.
2-w drzwiach z przodu połączenia i ich jakość. skoro silnik działa na krótko, a przy ori instalacji ma problem, być może coś stawia opór i silnik nie ma pełnej mocy.



FoKa1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 11:46
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Kontakt:

Vento-nie działające dwie szyby

Post autor: FoKa1988 » pt cze 29, 2012 15:15

skaktus, dzięki za odpowiedź ale nie wiem co masz na myśli pisząc ,,sprawdzić przewody'' Prosiłbym coś jaśniej :grrr: Elektryka to nie jest moja mocna strona :crazy:


Piwo to moje paliwo

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Vento-nie działające dwie szyby

Post autor: Paweł Marek » pt cze 29, 2012 18:33

FoKa1988, nie da się konkretnie, w osłonie gumowej wchodzące ze słupka do drzwi jest wiele kabli w tym od modułu obecnego przy kazdym silniku i przy włącznikach - pękanie tych kabli to częsta przyczna usterki jaką masz. Jeśli znajdziesz jakiś przełamany dio polutuj i sprawdzaj ponownie. Dokładniejsza diagnoza wymaga schematu - (sa na forum) , miernika i troche umiejętności.
A co do przednich drzwi skoro silnik działa po odpięciu linki to może oba siłowniki sa mechanicznie uszkodzone - rwą i blokują się w panecerzach i na ślimaku linki często


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

FoKa1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 11:46
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Kontakt:

Vento-nie działające dwie szyby

Post autor: FoKa1988 » pt cze 29, 2012 19:53

Paweł Marek, dziękuję za odpowiedź jutro z rana będziemy działać , popołudniu napisze jakie są wyniki :grin: Mam nadzieje że uporam się z tym problemem bo w te upały szybki to podstawa :satan:


Piwo to moje paliwo

FoKa1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 11:46
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Kontakt:

Vento-nie działające dwie szyby

Post autor: FoKa1988 » sob cze 30, 2012 15:17

Paweł Marek, skaktus, wielkie dzięki za pomoc. Sprawa wyglądała następująco : w przednich drzwiach uj :crazy: ny kabel masowy , zaś w tyle uj :crazy: nych 5 kabli i opierniczona linka na ślimaku :blush: 3,5h wyjęte z weekendu ale wszystko ogarnięte i gra :D A więc popołudniu :pub: :pub: :pub: za VWasze zdrówko chłopaki :helm:


Piwo to moje paliwo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości