Golf 4 brak alarmu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Golf 4 brak alarmu

Post autor: Szczygieł » czw maja 10, 2012 18:49

Witam, niedawno zakupiłem Golfa 4 z grudnia 98r. Wydaję mi się, że w/w auto nie posiada alarmu, tylko centralny zamek, zabezpieczone jest także przez immo, ( bez guzika w progu nie odpali ). Na początku myślałem, że posiada alarm, bo jest wbudowana dioda w drzwi kierowcy i tym się sugerowałem. Dzisiaj akurat chciałem sprawdzić jaki sygnał wydaje ten alarm, ale ku mojemu zdziwieniu mimo otwierania drzwi z kluczyka, bagażnika nic się nie włączało. Dodam, że przy otwieraniu auta migają mi tylko kierunki 2 razy, nic poza tym. Dodam, że posiadam kluczyk - scyzoryk z dwoma guzikami, do otwierania i zamykania samochodu. Jeśli okazałoby się, że nie posiadam alarmu, to chciałbym zamontować to cacko . Chciałbym się także dowiedzieć, ile kosztuje alarm + montaż na terenie śląska / Częstochowy. Z góry dzięki, pozdrawiam



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Golf 4 brak alarmu

Post autor: peppa_814 » czw maja 10, 2012 19:55

Prosta sprawa - sprawdź pod maską czy masz syrenkę. :bigok:

Koszt alarmu to orientacyjnie 300 zł. :bajer:



Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Golf 4 brak alarmu

Post autor: Szczygieł » czw maja 10, 2012 20:56

W którym miejscu powinna znajdować się taka syrenka ? Te 300 zł to cena za dobrej jakości alarm ? A co ze scyzorkiem, trzeba by było wymieniać ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf 4 brak alarmu

Post autor: Qto » czw maja 10, 2012 20:59

Za pewne masz alarm...o ile scyzoryk oryginalny, bo jak dokładany to może tylko sterownik centralnego zamka jest
Szczygieł pisze:mimo otwierania drzwi z kluczyka, bagażnika nic się nie włączało
bo niestety w seryjnym eepromie modułu komfortu otwarcie z kluczyka wyłącza alarm
Wsiądź do auta...zamknij auto pilotem...poczekaj 30s i spróbuj odpalić.
peppa_814 pisze:Prosta sprawa - sprawdź pod maską czy masz syrenkę.
Często można szukać i nie znaleźć...bo często oryginalnym rozwiązaniem jest dodatkowy klakson na podszybiu.



Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Golf 4 brak alarmu

Post autor: Szczygieł » czw maja 10, 2012 21:02

Qto pisze:bo niestety w seryjnym eepromie modułu komfortu otwarcie z kluczyka wyłącza alarm
Wsiądź do auta...zamknij auto pilotem...poczekaj 30s i spróbuj odpalić.
Auta nie odpalę bez wciśnięcia guziczka w progu :hmm: pewnie po wciśnięciu alarm się wyłączy i tyle z tego. Nie wiem co bym nie robił, pukał gdzieś, otwierał nie wiadomo jak to i tak mi nie zawyje, dziwna sprawa :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf 4 brak alarmu

Post autor: Qto » czw maja 10, 2012 21:04

Szczygieł pisze:Auta nie odpalę bez wciśnięcia guziczka w progu
nie obchodzi mnie ten przycisk na progu (chyba że odcina prąd ze stacyjki, to wtedy zrób z tym przyciskiem to co trzeba aby odpalić auto)...masz po prostu zamknąć auto pilotem i spróbować (przekręcić kluczyk w stacyjce) odpalić
Szczygieł pisze:Nie wiem co bym nie robił, pukał gdzieś, otwierał nie wiadomo jak to i tak mi nie zawyje, dziwna sprawa
nie dziwna...czujników wstrząsu nie ma, otwieranie z kluczyka wytłumaczyłem wyżej.



Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Golf 4 brak alarmu

Post autor: Szczygieł » czw maja 10, 2012 21:07

Ok dzięki, jutro spróbuje :bajer:



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Re: Golf 4 brak alarmu

Post autor: koczyk » czw maja 10, 2012 21:28

Jeżeli ktoś Ci powie, że Ci zamontuje alarm za 300zł dobry polski nie chińczyka to lepiej do niego nie jedź bo to sie mija z celem. Nie zamontujesz alarmu w cenie za 300zł żeby złodziej nim nie odjechał w przeciągu 2 min, jedynie że ktoś Ci zrobi prezent i pracuje za darmo. Ja jak montuje alarm rozpruwam wszytskie oryginalne wiązki i po alarmie nie ma śladu praktycznie do tego oryginalna taśma z serwisu VW i czasami montaż,który potrafi trwać nawet 15 godzin. Alarm zamontować to nie sztuka byle jak bo golf 4 jest takim autem, że jak sie sprężę to zrobie go w 1,5 godziny. Jak chcesz dobrze zabezpieczyć auto to poproś również o 2 syreny jedna pod maską druga pod deską dobrze zamocowana i wysoko ukryta, żeby nie szło jej tak łatwo wyrwać, ta w środku jest ważniejsza niż ta pod maską bo ją łatwo unieszkodliwić dla kogoś kto ma pojęcie a jak wyje w środku pod deską i jest trudno dostępna to złodziej na 99,9% odpuści. Wiedza z autopsji sporo auto zostało w rekach swoich właścicieli przez porządny montaż, lecz polska rzeczywistość jest taka że ludzie chcą jak najtaniej i wtedy mają tak zamontowane, że sciagniesz pierwszy platsik i masz centrale alarmową w ręce.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Golf 4 brak alarmu

Post autor: grg474 » czw maja 10, 2012 22:54

koczyk, nic dodać nic ująć - tanie alarmy to na alegro a nas nie stać żeby tanio montować


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Szczygieł
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr maja 09, 2012 19:05
Lokalizacja: Częstochowa

Golf 4 brak alarmu

Post autor: Szczygieł » pt maja 11, 2012 13:03

Alarm zadziałał, gdy zamknąłem się w środku i próbowałem go odpalić. Dzięki wielkie :hmm:
Jest taka możliwość, aby zainstalować czujniki wstrząsu ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf 4 brak alarmu

Post autor: Qto » pt maja 11, 2012 13:06

najwyżej czujniki ruchu - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=221234" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Golf 4 brak alarmu

Post autor: koczyk » wt maja 15, 2012 19:01

Szczygieł, i co Ci da ten alarm jak weźmiesz łamak do ręki i otworzysz auto i już masz po swoim alarmie, złamiesz stacyjkę podłączysz odpalarkę na 30-45sek i jedziesz gdzie chcesz. Małpa dobrze nauczone odjedzie Twoim autem :bigok:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Golf 4 brak alarmu

Post autor: grg474 » wt maja 15, 2012 21:34

koczyk pisze:i co Ci da ten alarm jak weźmiesz łamak do ręki i otworzysz auto i już masz po swoim alarmie,
na 30 sekund :bigok: bo mądrzy ludzie aktywują żeby wył po otwarciu kluczykiem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości