Uszkodzony sterownik Air Bag

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Docent_3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 13, 2011 20:12

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Docent_3 » wt mar 06, 2012 17:11

Witam,
Wczoraj podłączyłem się kompem do poduszek programem VAG 4.9 i niestety trafiłem 6Q0 909 605 A. W tej chwili poduszki palą się non stop i występuje błąd 65535. Dzisiaj podłączyłem się programem VCDS-Lite i próbowałem usunąć błąd ale nie udało się. Co robić?

VCDS-Lite Version: Release 1.1
Control Module Part Number: 6Q0 909 605 A
Component and/or Version: 0F AIRBAG VW5 01 0004
Software Coding: 12358
Work Shop Code: WSC 01317
VCID: 351DA2D71C4F
2 Faults Found:
00532 - Supply Voltage B+
07-10 - Signal too Low - Intermittent
65535 - Shareware Version. To Decode all DTCs
00-10 - Please Register/Activate - Intermittent



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Qto » wt mar 06, 2012 17:18

Docent_3 pisze:6Q0 909 605 A
Docent_3 pisze:65535
wpisz te dwie rzeczy w google - temat wiele razy poruszany



Docent_3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 13, 2011 20:12

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Docent_3 » wt mar 06, 2012 17:39

Szukałem ale nic konkretnego o naprawieniu tego nie ma, jedynie znalazłem takie coś, ktoś próbował według tej instrukcji?

Witam, jeśli ktoś uszkodził sobie felerny sterownik 6Q0909605 poprzez odczytywanie błędów vagiem albo innym tego typu programem to da się go naprawić (odblokować) za pomocą programu Vag EEPROMER Programmer 1.18 oraz kabla którym łączymy się z samochodem poprzez złącze diagnostyczne.
Program który nie uszkadza sterownika poduszek to VCDS-Lite !!!

1. Uruchamiamy Vag eepromer programmer
2. Podpinamy kabel i przekręcamy stacyjke
3. Naciskamy AIRBAG / Read EEprom
3a. Teraz powinien nam zczytać eeprom z naszego sterownika. Jeśli wyskoczy błąd wyłączamy zapłon i przekręcamy kluczyk od nowa. Do skutku aż sczyta eeprom na dysk komputera.
3b. Kiedy sczyta eeprom naciskamy guzik "Clear Crashdata & DTC"
3c. Kiedy to zrobimy możemy zapisać sobie nasz naprawiony wsad do sterownika na dysk komputera.
4. Żeby zapisać do pamięci sterownika naciskamy Airbag / Write EEprom.
4a. Może znowu wyskoczyć błąd przy łączeniu więc powtarzamy czynności ze stacyjką.
5. Po wgraniu kontrolka poduszek nam zgaśnie i po kłopocie
Wszystko działa i brak błędów



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: edzio » wt mar 06, 2012 18:33

Próbuj nic więcej nie zepsujesz.Jednak zaleca się nie przebywać w samochodzie podczas pracy. :bigok:



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: psilos1 » wt mar 06, 2012 19:35

Docent_3 pisze:Szukałem ale nic konkretnego o naprawieniu tego nie ma, jedynie znalazłem takie coś, ktoś próbował według tej instrukcji?

Witam, jeśli ktoś uszkodził sobie felerny sterownik 6Q0909605 poprzez odczytywanie błędów vagiem albo innym tego typu programem to da się go naprawić (odblokow
ać) za pomocą programu Vag EEPROMER Programmer 1.18 oraz kabla którym łączymy się z samochodem poprzez złącze diagnostyczne.
Program który nie uszkadza sterownika poduszek to VCDS-Lite !!!

1. Uruchamiamy Vag eepromer programmer
2. Podpinamy kabel i przekręcamy stacyjke
3. Naciskamy AIRBAG / Read EEprom
3a. Teraz powinien nam zczytać eeprom z naszego sterownika. Jeśli wyskoczy błąd wyłączamy zapłon i przekręcamy kluczyk od nowa. Do skutku aż sczyta eeprom na dysk komputera.Z
3b. Kiedy sczyta eeprom naciskamy guzik "Clear Crashdata & DTC"
3c. Kiedy to zrobimy możemy zapisać sobie nasz naprawiony wsad do sterownika na dysk komputera.
4. Żeby zapisać do pamięci sterownika naciskamy Airbag / Write EEprom.
4a. Może znowu wyskoczyć błąd przy łączeniu więc powtarzamy czynności ze stacyjką.
5. Po wgraniu kontrolka poduszek nam zgaśnie i po kłopocie
Wszystko działa i brak błędów
I co ,działa ?



Docent_3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 13, 2011 20:12

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Docent_3 » wt mar 06, 2012 20:18

Orientuje się ktoś jak jest z wymianą tego sterownika? Wystarczy że kupię sterownik 6Q0 909 605 A czy jeszcze patrzeć na jakieś inne numery?




Awatar użytkownika
marzol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:19
Lokalizacja: Jelenia Góra/Bolków
Kontakt:

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: marzol » śr kwie 11, 2012 10:29

Kolego Docent_3 miałem dokładnie taką samą historię ze swoim sterownikiem 6Q0 909 605 A. Żadne kasowanie błędów nie pomogło :banghead: Jedyna rada wymienić sterownik. Mi się udało trafić na Allegro identyczny używany (patrzałem również po numerze INDEX). Po wymienie podłączyłem się VAGiem i skasowałem błędy :okej: Wszystko działało jakiś czas, ale teraz poduszki się zapalają i wywala mi błąd 00588, kasuję go i parę dni mam spokój. Operację powtarzałem już kilkukrotnie i na szczęście sterownik nie zawiesza się i nie mam błędu 65535.
W sobotę planuję wymianę taśmy i mam nadzieję, że to zlikwiduje mi problem pojawiającego się błedu 00588.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Qto » śr kwie 11, 2012 10:57

marzol pisze:Po wymienie podłączyłem się VAGiem
to jeden sterownik uwaliłeś VAGiem...i po wymianie dalej łączyłeś się VAGiem? - odważnie. Mój sterownik 6Q0 909 605 A też się nie sypie po VAGu...ale po wymianie sterownika wolałbym użyć innego programu.



Awatar użytkownika
marzol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:19
Lokalizacja: Jelenia Góra/Bolków
Kontakt:

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: marzol » śr kwie 11, 2012 11:10

Też miałem pewne obawy co do podłączenia się VAGiem, ale nie widziałem innego wyjścia... a kontrolka świeciła. Teraz podłączam się VAGiem lub polskim VAGiem i jest dobrze.

Podłączam się u ojca, który ma identyczny sterownik i u niego też nie ma żadnych problemów z tym. A też wywala mu 00588.



Konrad_1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 15:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Konrad_1992 » sob kwie 26, 2014 22:25

Jako że przytrafił mi się ten sam problem, a w Krakowie jak to w Krakowie za naprawę krzyczą od 100 zł w górę postanowiłem sam powalczyć z tematem.

Mam zwykły najtańszy kabelek KKL do diagnostyki na USB, początkowo nie mogłem zupełnie złapać komunikacji. Niektóre opisy wskazywały że musi być kabel COM ale udało się zrobić to bez problemu z USB. Wystarczyło zmniejszyć w ustawieniach czas oraz użyć Vag EEPROM Programmera w wersji 1.19G. Pamięć zgrana, poprawiona i wrzucona do sterownika. Błąd zniknął, lampka zgasła więc pełen sukces.

Pozdrawiam



Adams5502
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 20, 2013 20:01
Lokalizacja: Mazury

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Adams5502 » ndz kwie 27, 2014 08:38

Kolego Konrad_1992 możesz podesłać mi opis na priva co i jak dokładnie z tym VAG EEPROM bo mam taki sam problem i nie mogę sobie z tym poradzić.



Konrad_1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 15:40
Lokalizacja: Kraków

Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Konrad_1992 » ndz kwie 27, 2014 10:40

Opis podany wyżej działa bardzo dobrze z wersja 1.19g

Kod: Zaznacz cały

1. Uruchamiamy Vag eepromer programmer
2. Podpinamy kabel i przekręcamy stacyjke
3. Naciskamy AIRBAG / Read EEprom
3a. Teraz powinien nam zczytać eeprom z naszego sterownika. Jeśli wyskoczy błąd wyłączamy zapłon i przekręcamy kluczyk od nowa. Do skutku aż sczyta eeprom na dysk komputera.Z
3b. Kiedy sczyta eeprom naciskamy guzik "Clear Crashdata & DTC"
3c. Kiedy to zrobimy możemy zapisać sobie nasz naprawiony wsad do sterownika na dysk komputera.
4. Żeby zapisać do pamięci sterownika naciskamy Airbag / Write EEprom.
4a. Może znowu wyskoczyć błąd przy łączeniu więc powtarzamy czynności ze stacyjką.
5. Po wgraniu kontrolka poduszek nam zgaśnie i po kłopocie
Wszystko działa i brak błędów
Jeśli mamy interfejs USB to taką opcje zaznaczamy w programie.
Dodatkowo w zaawansowanych ustawieniach portu COM w menadżerze urządzeń ustawiamy Czas opóźnienia (msek) na 1.



Adams5502
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 20, 2013 20:01
Lokalizacja: Mazury

Re: Uszkodzony sterownik Air Bag

Post autor: Adams5502 » ndz kwie 27, 2014 11:40

A są masz wsad do sterownika ? i czy samo Reset crasch data wystarczy czy trzeba wgrać wsad nowy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości