Brak komunikacji VAG-a ze sterownikiem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: Brak komunikacji VAG-a ze sterownikiem.

Post autor: bogiel7 » pn cze 04, 2018 17:39

Witam ponownie. Przekaznik 109 wymieniony. Dalej Nie ma komunikacji z sterownikiem silnika. Po chwili zapala sie kontrolka świec żarowych. Auto gasnie po 2 sekundach od odpalenia. Może moduł komfortu padl. Pomocy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Brak komunikacji VAG-a ze sterownikiem.

Post autor: Qto » pn cze 04, 2018 21:28

jeśli silnik gaśnie zawsze po takim samym czasie, to immo odcina...komunikacja idzie przez licznik, w którym także jest immo - sprawdź wtyczki przy nim i obadaj dokładnie wtyczki na podszybiu.
Komfort nie ma nic do tego...a przy przekaźniku nie byłoby kontrolki świec.



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: Brak komunikacji VAG-a ze sterownikiem.

Post autor: bogiel7 » wt cze 05, 2018 07:03

Witam trop jest dobry, bo wygląda identycznie jak problem z immo. Tylko czemu nie wywala blędu na deske rozdzielczą. Dzisiaj rozpruje reszte tapicerki. Dzięki za odpowiedź. Dam znać co i jak. Pozdro



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Re: Brak komunikacji VAG-a ze sterownikiem.

Post autor: bogiel7 » ndz cze 10, 2018 14:56

Witam ponownie. Nie było mnie długo , miałem pare spraw do załatwienia. Ogólnie uzyskałem komunikacje z komputerem. Ale nie pytajcie jak to się stało:). Podejrzewam że jak odkręcałem plastyki wokoło kierownicy. Sprawdziłem również wtyczki zegarów. Wyglądają na zdrowe. Błędy które wyrzuca to:

17978 Engine Start Blocked by Immobilizer P1570-35-00
01314 Engine Control Module 49 10 No Comunications Intermittent

Ten drugi jest nie zawsze. Moim skromnym zdaniem problem siedzi w antence (czyli w tym czarnym wokoło wkładki stacyjki). Zalałem to clinerem i dobrze wydmuchałem powietrzem. Problem braku komunikacji wraca raz na 10 prób. Czy jest to element naprawialny? Jaki jest koszt nowego (wie ktoś). Myślałem o dokupieniu używanej stacyjki i wszystkich wkładek. Co będę potrzebował żeby auto działało ? Ewentualnie czy jest możliwość usunięcia immobilajzera?(Vagiem). Za jakąkolwiek pomoc bardzo dzekuję.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości