polo classik 1.6 aft 100KM LPG problem z komputerem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

polo classik 1.6 aft 100KM LPG problem z komputerem

Post autor: piotrek2586 » ndz lut 19, 2012 13:35

witam forumowiczów :grin: mam taki problem z moją polówką założyłem niedawno gaz lpg firmy BRC sekwencja lepszej klasy. :hmm: i gazownik miał problem z tym zeby zgrac program benzynowy z gazowym. i długo bardzo mu sie robił. zalecił zresetownie komputera i autoadaptacje przepustnicy i czyszczenie nie duzy koszt a warto. bo były tez rozne czasy wtrysków na benz ale silniczek pracuje równo. i mechanik ma problem z komunikacja z komputerem nie moze sie z nim połączyć. łaczy sie z poduszkami a do konkretnych ustawien nie chce sie połączyc niestety i nie wiem co zrobic moze mieliście taki problem. był wymieniany juz raz sterownik komputer bo był problem ze zle zczytywał czujnik wału i nie chciał zapalic jak sie zle ustawił. poprzedni własciciel go wymienił na nowy i po problemie :grin: i od tamtego czasu zadnych błędów. prosze o pomoc co mozna z tym zrobic to podpowiem temu mechanikowi bo on tez szuka schematów na krótko i stara sie to zrobić. pozdrawiam i czekam na odp. :pub:
ps. dobrze zalecili tą autoadaptacje i zresetowanie? zeby dokładnie idealnie zgrac oba kompy od benzyny gazu i zeby pozniej wszystko chodziło idealnie. tak zalecił gazownik ze wtedy bedzie idealnie dobrze mówi? :chytry:


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

polo classik 1.6 aft 100KM LPG problem z komputerem

Post autor: luki07 » ndz lut 19, 2012 14:35

piotrek2586, skoro gazownik sobie nie radzi, zmień gazownika, mogę Ci polecić mojego, Siemianice, koło Obornik Śląskich, zakładałem u niego 2 razy instalację i jeżdżę tylko na wymiany filtrów, nic się nie dziej i mam nadzieję, że dziać się nie będzie, mogę podać Ci nr tel do niego jak coś



Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

polo classik 1.6 aft 100KM LPG problem z komputerem

Post autor: piotrek2586 » ndz lut 19, 2012 14:43

ale wiesz to juz nie chodzi o gazownika tylkonie łaczy sie z komputerem benzynowym wchodzi tylko do poduszek i tyle bo gazownik zrobił prgram ale auto z trudem zrobiło program i dlatego zalecił kasowanie tego od benzyny czyszczenie i autoadaptacja przepustnicy i dopiero jeszcze raz do gazownika i zgra oba kompy. bo rozne czsy na sa wtryskach na benzynie skacza czasami. i nie ma mechanik jak sie podpiąc pod kompa od benzyny. gaz mam nówke brc porządna instalke i gazownik sam powiedzial ze jak cos to on wszystko ustawi co do gazu ale jak chce zrobic ta adpatacje i chodzi mi o to czy dobrze to zalecili zeby ja zrobic i zseretowac kompa i poustawiac na nowo i dopiero jescze raz do gazownika :pub:


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

Awatar użytkownika
H_and_P
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 15, 2007 21:44
Lokalizacja: ŚVWidnica
Kontakt:

polo classik 1.6 aft 100KM LPG problem z komputerem

Post autor: H_and_P » ndz lut 19, 2012 15:52

piotrek2586, u kogo zakładałeś gaz? Ja mamy chyba podobny silnik i również wstawiłem instalację BRC w firmie Martin Serwis na Księcia Bolka i zero problemów z samą instalacją. Oczywiście na wstępie zostałem uprzedzony że prawdopodobnie czeka mnie czyszczenie i adaptacja przepustnicy, ale przez lato nic się nie działo, więc się nie martwiłem. Dopiero na jesień wyszły problemy z dławieniem się i nierówną pracą na zimnym silniku. Szukają przyczyn na forum znalazłem rozwiązanie. Podczas instalowania gazu, gazownik użył starych uszczelek od kolektora dolotowego, które już nie uszczelniały i kiedy silnik był zimny to dostawał lewe powietrze. Po wymianie uszczelek jest spokój.

Więc napisz dokładnie jakie są problemy z samą instalacją bo może niepotrzebne jest połączenie do kompa.
Możemy się również gdzieś spiknąć na mieście jak będziesz potrzebował pomocy :bigok:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

polo classik 1.6 aft 100KM LPG problem z komputerem

Post autor: piotrek2586 » ndz lut 19, 2012 16:37

h and p ja właśnie u tego samego zakładałem gaz na ks bolka bardzo dobry gościu znający sie na robocie :grin: i robił mi to i to własnie on stwierdził ze trzeba zrobiś autoadaptacje bo są różne czasy wtrysków na benzynie i trzeba skasowac kompa przeczyścic przepustnice i jak nim jezdzil to mowił ze moze byc delikatne poszarpywanie albo mam tak jak jeździłe to dałem mu gazu a on miał taka sekunde przerwy i dopiero ciągnął wiec nie wiem. i ten gosciu marcin poradził mi zeby to poustawiac i jeszcze raz do niego na zgranie obu kompów. mowił ze narazie szału nie bedzie z jazda na gazie bo sa te rózne czasy wtrysków i trzeba ta adaptacje i czyszczenie zrobic i bedzie elegancko


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

Awatar użytkownika
piotrek2586
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lut 03, 2010 01:29
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

polo classik 1.6 aft 100KM LPG problem z komputerem

Post autor: piotrek2586 » sob lut 25, 2012 10:22

Wszystko rozwiązane. Mechanik się połączył dzięki za podpowiedzi i pomoc.


Obrazek
Mój były Mk3 Diesel Power ;(
viewtopic.php?t=322819" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktualne Polo Classic 1.6 AFT +podtlenek LPG
viewtopic.php?f=91&t=456429&p=5496576#p5496576" onclick="window.open(this.href);return false;
VW BORA 1.9 TDI ASZ 130KM i żonki SKODA FABIA 1.4 MPI + LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości