Zapłon. Opdpala a po sekundzie gaśnie (VR6)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Zapłon. Opdpala a po sekundzie gaśnie (VR6)

Post autor: VWyznawca » ndz lip 17, 2011 19:29

Witam po dłuższej przerwie.Ostatnio miałem nieciekawą kolizję po której długo dochodziłem do siebie, z góry więc przepraszam że nie odpisywałem wcześniej.
Obecnie wymieniłem nagrzewnicę więc zdjąłem deskę razem z bebechami wentylacji.
Zanim założę deskę chciałbym odpalić auto i nagrzać je, by sprawdzić szczelność.
A tu zaczyna się problem.
odpalam auto z kopyta zapala, a po sekundzie gaśnie. Czuć zapach spalonej benzyny, ale jakby jakieś odcięcie się załączało , czy coś takiego... .
Raz nawet udało mi się w tą sekundę depnąć do 4000 rpm ale i tak po trochę dłużej niż sekundzie silnik zgasł. Benzyna jest, ok 7 litrów w baku.
Auto stało 3 miesiące z tą zdjętą deską ale było zamknięte. Przed zdjęciem deski nie było takiej fazy. Co mogło pójść nie tak?

Sprawa jest o tyle ważna dla mnie , że muszę golfem jechać do blacharza na spawanie kielicha , a potem on wyjeżdża, więc auto będę miał na chodzie dopiero pod koniec września.


Zostało nie wiele, żeby móc znowu bujać się Golfem VR6. Podnośniki z tyłu, światła, nagrzewnica.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zapłon. Opdpala a po sekundzie gaśnie (VR6)

Post autor: miś fazi » ndz lip 17, 2011 19:32

zobacz czy przy zakładaniu deski rozdzielczej podłączyłeś kabelek masowy pod śrubę kolumny kierownicy , jest to kabelek brązowy z oczkiem , to jest masa imobilajzera , jeśli go nie podłączyłeś to tak będzie



Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapłon. Opdpala a po sekundzie gaśnie (VR6)

Post autor: VWyznawca » pn lip 18, 2011 13:12

A jeśli nie ściągałem w ogóle kierownicy? Czy mamy na myśli tą samą śrubę? :D


Zostało nie wiele, żeby móc znowu bujać się Golfem VR6. Podnośniki z tyłu, światła, nagrzewnica.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zapłon. Opdpala a po sekundzie gaśnie (VR6)

Post autor: miś fazi » pn lip 18, 2011 13:38

to nie jest śruba co trzyma kolumnę , po prawej stronie kolumny jest oryginalnie zgrzana do metalowej poprzeczki śruba 6 , tam jest przykręcona masa imobilaizera , jak zdejmowałeś deskę rozdzielczą to prawdopodobnie odkręciłeś ten kabelek, choć to tylko moje domysły , ale jak zakładałem klimę to tak samo miałem jak Ty , i winny był właśnie ten kabel



Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Zapłon. Opdpala a po sekundzie gaśnie (VR6)

Post autor: VWyznawca » śr lip 20, 2011 22:20

Drogi kolego, jeśli będę kiedyś w Nowym Sączu, to zapewniam Cię, że będę Cię szukał, żeby Ci osobiście postawić browca. :okej:
Okazało się że kable od immobilizera zostały rozłączone zupełnie. Podłączyłem i kukają :D:D:D:D Dzięki stokrotne! :pub:


Zostało nie wiele, żeby móc znowu bujać się Golfem VR6. Podnośniki z tyłu, światła, nagrzewnica.

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zapłon. Opdpala a po sekundzie gaśnie (VR6)

Post autor: miś fazi » czw lip 21, 2011 10:40

to fajnie że wszystko działa :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości