Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kitex85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 17, 2011 20:11

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Kitex85 » pt cze 17, 2011 20:43

Witam,
niedawno kupiłem Golfa IV 1,4 16v i przed uruchomieniem silnika gaśnie mi kontrolka ciśnieniu oleju. Tak powinno być czy coś jest nie tak? Wiem że w innych samochodach np Oplach kontrolka ta gaśnie chwile po uruchomieniu silnika.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: seebst » pt cze 17, 2011 21:32

Wszystko jest prawidłowo. Przekręcasz zapłon, zapali się na chwilę, po czym zgaśnie i już się nie zapala. jest OK.



Kitex85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 17, 2011 20:11

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Kitex85 » pt cze 17, 2011 21:36

A nie powinna się ta kontrolka zgasić dopiero po uruchomieniu silnika?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Qto » pt cze 17, 2011 21:38

Kitex85 pisze:A nie powinna się ta kontrolka zgasić dopiero po uruchomieniu silnika?
w mk4 już tak nie ma...zapala się tylko na chwilę po włączeniu zapłonu w celu przetestowania działania.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: doggie » pt cze 17, 2011 21:43

jak nie będzie smarowania to i tak po odpaleniu powinna się zapalić



Kitex85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 17, 2011 20:11

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Kitex85 » pt cze 17, 2011 21:46

Ok, dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie: przy włączeniu zapłonu nie zapala mi się kontrolka ładowania akumulatora. Czym to może być spowodowane?



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: seebst » sob cze 18, 2011 08:37

Może spaliła Ci się dioda... Musiałbyś podłączyć pod kompa i zrobić test licznika, wtedy wszystkie kontrolki się świecą i będzie wszystko jasne.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Zico63b » sob cze 18, 2011 16:17

Kitex85 pisze:przy włączeniu zapłonu nie zapala mi się kontrolka ładowania akumulatora. Czym to może być spowodowane?
No to Kolega nie ma wzbudzenia alternatora; zapewne ładuje ale dopiero przy wyższych niż normalnie obrotach.
Próba: zdejmujemy wtyczkę z jednym lub dwoma cienkimi kabelkami z alternatora i niebieski przewód łączymy z masą; następnie włączamy zapłon, ale nie uruchamiamy silnika - kontrolka ma świecić.
Jak świeci to autko (instalacja) dobre a wina w alternatorze lub regulatorze. Gdy nie świeci - jak Kolega Seebst pisał - dioda w liczniku, przewody.



Kitex85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 17, 2011 20:11

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Kitex85 » sob sty 28, 2012 16:52

Witam,
wczoraj wyciekł mi olej przez bagnet. Powodem tego był mróz i zamarznięta odma. Niestety zorientowałem się o tym dopiero po przyjeździe do domu. Oleju wyciekło na tyle dużo że niewiele go zostało a w czasie jazdy nie zapaliła mi się żadna kontrolka! Później w celu sprawdzenia spuściłem cały pozostały olej (a było go niewiele) i kontrolka dalej się nie zaświeciła. Normalnie kontrolka przy włączeniu zapłonu zapala się i gaśnie przed uruchomieniem silnika.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Qto » sob sty 28, 2012 16:58

Kitex85 pisze:Witam,
wczoraj wyciekł mi olej przez bagnet. Powodem tego był mróz i zamarznięta odma. Niestety zorientowałem się o tym dopiero po przyjeździe do domu. Oleju wyciekło na tyle dużo że niewiele go zostało a w czasie jazdy nie zapaliła mi się żadna kontrolka! Później w celu sprawdzenia spuściłem cały pozostały olej (a było go niewiele) i kontrolka dalej się nie zaświeciła. Normalnie kontrolka przy włączeniu zapłonu zapala się i gaśnie przed uruchomieniem silnika.
i na czym polega problem ?? Widocznie ciśnienie było jeszcze w miarę ok i nie wywaliło kontrolki...jeżeli nie masz w misce czujnika poziomu oleju, to kontrolka informująca o niskim stanie się nie zapali :bajer:



Kitex85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 17, 2011 20:11

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Kitex85 » sob sty 28, 2012 17:21

Ale później jak spuściłem cały olej to kontrolka dalej się nie zaświeciła. Chodzi mi o to że jakbym wczoraj gdzieś dalej jechał to mógłbym zatrzeć silnik nie wiedząc o wycieku oleju bo żadna kontrolka mnie o tym nie poinformowała.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Qto » sob sty 28, 2012 17:26

Kitex85 pisze:Ale później jak spuściłem cały olej to kontrolka dalej się nie zaświeciła
chcesz powiedzieć że odpalałeś silnik bez oleju żeby sprawdzić czy kontrolka się zapali?? Czy po włączeni zapłonu nie zapala się czerwona kontrolka oleju ?? Jeżeli to drugie to wyżej masz odpowiedź
Zico63b pisze:Gdy nie świeci - jak Kolega Seebst pisał - dioda w liczniku, przewody.



Kitex85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 17, 2011 20:11

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Kitex85 » sob sty 28, 2012 17:39

Po włączenie zapłonu zaświeca się i później gaśnie, ale przecież jak nie było oleju to nie powinna gasnąć tylko świecić cały czas informując o tym. Wiec to na pewno nie wina diody ani przewodów.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie przed uruchomieniem silnika

Post autor: Qto » sob sty 28, 2012 17:42

nosz kurde...mój pierwszy post w tym temacie
Qto pisze:w mk4 już tak nie ma...zapala się tylko na chwilę po włączeniu zapłonu w celu przetestowania działania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości