[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Który komplet żarówek H7 uważasz za najlepszy? (trwałość/jakość/świecenie)

Hella, long life
9
4%
Narva, plus 50%
1
0%
Narva, arctic blue
4
2%
Narva, plainium
0
Brak głosów
Narva, ultra blue
2
1%
Narva, truckstar +100%
0
Brak głosów
Osram, night breaker
19
8%
Osram, nightbreaker plus
57
25%
Philips, blue vision
6
3%
Philips, blue vision plus
19
8%
Philips, nightguide
3
1%
Philips, premium blister +30%
8
4%
Philips, xtream power +80%
2
1%
Philips, xtream vision +100%
16
7%
Tungsram, megalight ultra +120%
40
18%
Tungsram, megalight ultra +90%
32
14%
Tungsram, sportlight blue +50%
10
4%
 
Liczba głosów: 228

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » ndz mar 25, 2012 16:23

Wszystko jest na forum, wystarczy poszukać.

Osram Cool Blue INTENSE - dają prawie białe światło.

Każda żarówka tego typu świeci słabiej niż zwykłe i w nocy na mokrym mało co widać. Ewentualnie Cool Blue Hyper. Świecą praktycznie na niebiesko z białym,sa bez homologacji.



Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Re: A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: JacekB » ndz mar 25, 2012 17:25

skaktus pisze:Wszystko jest na forum, wystarczy poszukać.

Osram Cool Blue INTENSE - dają prawie białe światło.

Każda żarówka tego typu świeci słabiej niż zwykłe i w nocy na mokrym mało co widać. Ewentualnie Cool Blue Hyper. Świecą praktycznie na niebiesko z białym,sa bez homologacji.
Właśnie nie ma na forum nic mądrego, wszyscy chwalą swoje jak to się mówi.
Ja doczytałem się, że ponoć super są Osram Nightbreaker PLUS oraz Philips Xtreme Vision. O tych które Ty napisałeś nawet nie słyszałem.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » wt mar 27, 2012 15:36

Osram Night Breaker - standardowe, tez PLUS mają teoretycznie nieco wyższą żywotność. Barwa koło 3500 K
Philips X-Treme +80% / +100% - różnica typu chwyt marketingowy, barwa koło 3500K
Tungsram +90% - efekty w deseń co Philips i Osram, najtańsze

Osram Coob Blue / Philips Blue Vision / Tungsram Sport Blue - barwa minimalnie wyższa niż w zwykłej żarówce, w ciągu dnia brak różnic, w nocy na mokrej drodze kiepsko, Tungsram najtańszy, Philips najdroższy

OSram Cool Blue Intense / Philips Blue Vision Ultra - efekt, podobny, Osramy tańsze, barwa teoretycznie koło 4200 K, w życiu bywa różnie, wiele zależy od reflektora, Osram najtańszy

Osram Cool Blye Hyper / Philips Diamond Vision - bez homologacji, światło wręcz niebieskie, w nocy wiele nie widać, wiele Diamond Vision z Allegro to podróby.

Prawidłowe napięcie na żarówce - bez tego żadna najlepsza żarówka ci nie pomoże.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: Maggot » czw mar 29, 2012 20:21

JacekB, http://allegro.pl/zarowki-xenon-farenhe ... 04849.html

Coś takiego :)
Wiem - "chiński, wiejski pseudo xenon look badziew" ALE sam ich używałem na h4 w mk3 i powiem Ci, że po prostu super jak dla mnie :bigok:
I to bez przekaźników :chytry: Ładne białe światło w dzień i nocy ! Po prostu malina jak na halo :grin:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » pt mar 30, 2012 13:42

Badziew masz rację, głównie dlatego że kopułka pomalowana srebrną farbą kopci.

Git malina barwa - też masz rację, wydaje się biała a to z kolei powoduje że wydaje się że jest jej więcej. Nie mniej jednak stawaj z kimś kto ma przekaźniki + dobre żarówki w deszczową noc na ciemnej drodze poza miastem i niestety "farenhajt" odpada....



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: Maggot » pt mar 30, 2012 18:19

skaktus, używałeś ? Bo ja używałem dłuższy czas i wybacz ale dziwnym trafem na mokrym, suchym, w dzień i w nocy spisywały się świetnie .
Każdy może myśleć co chce, ale ja przetestowałem i wiem co mówię :bajer:

Ps. jeśli się coś porównuje, to na równi tj. żarówkę, żarówką, a nie żarówka vs. przekaźnik+żarówka :bajer:
(logiczny wygrany)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » sob mar 31, 2012 17:29

Tak, miałem farenhaita w wersji na H4 która okopciła mi odbłyśnik w MK4. Miałem też ten same żarówki po zakupie projektorów - używałem krótko - świeciły bardzo fajnym białym światłem ale w porównaniu do Philipsa Premium na mokrej ulicy było tragicznie - oba testy wykonane na przekaźnikach.

Niestety nie uwierzą w to, że żarówki malowane na niebiesko świecą lepiej niż zwykłe - barwa biała, uzyskana poprzez barwienie bańki żarówki na niebiesko, zabiera dużą część światła - w przypadku Bottari w H4 ponad 70%. Prawdopodobnie aby świeciły się mocno, żarówka mimo napisu na opakowaniu że ma homologację E, wcale jej nie miała i miała więcej W aby spełnić choćby najniższy poziom normy. Test tego typu żarówek pokazały dobitnie, że markowe produkty są na granicy normy (BlueVision) a wiele produktów no-name albo norm nie spełnia albo ma więcej W. To samo ludzie piszą na forach...



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: RA_FEEL_IT! » pn kwie 02, 2012 10:03

chyba walne ankietę dot. żarówek H7 tyle że nie wiem czy ludzie będą głosować na dobrą żarówkę czy na to co obecnie mają w samochodach :bigok:



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: Maggot » pn kwie 02, 2012 10:07

Sata, sam sobie niestety odpowiedziałeś - większość i tak zagłosuje na to co aktualnie u niego siedzi w aucie :P
ps. w jakiejś gazecie parę mies. temu był dobry test żarówek H7 własnie, może poszukaj na necie?
(to chyba była gazeta auto świat :) )



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » pn kwie 02, 2012 16:59

Te testy ja bym brał z lekkim przymróżeniem oka - w jednym z testów w AŚ były dane, mówiące o tym że żarówka Philips Premium o ile się nie mylę na włóknie świateł długich daje około 2100 lumenów, w innym ta sama żarówka dawała 1600.

Bardziej należy się patrzyć na instalację, reflektor, jego rodzaj. Bo niestety ból jest taki że jedna np. H7 świeci rewelacyjnie w takim reflektorze a w innym totalna katastrofa. Do tego należy pamiętać że wciąż są używane żarówki H1, H3 i wiele aut ma H4, które wbrew pozorom potrafią zagiąć niejedno nowe auto. Mam tego przykład po Corsie B - tam H4 są genialne.



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: Maggot » pn kwie 02, 2012 17:43

skaktus, nie wiem jaki test widziałeś, ale ja widziałem w miarę wiarygodny (realne wartości były podawane) i teoretycznie było to przeprowadzane wszystko w labolatorium, z którego parę fotek zamieścili :)

Tak czy siak - każdy ma swoje zdanie, nie spróbujesz sam, nie przekonasz się :)

Co do tych różnie świecących żarówkach w innych reflektorach - zgadzam się, tak samo jak lekkie już przestawienie(czy np. wymiana żarówki) może wpłynąć na wiązkę światła którą emituje reflektor)

Także reasumując: jeśli napięcie w instalacji ok(mowa o mk3 i w dół zwłaszcza), reflektor wygląda dobrze, to pozostaje zmienić żarówki i wyregulować światła .

(najlepiej dla pewności zrobić foto na starych żarówkach i na nowych, aby ocenić efekt)



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » wt kwie 03, 2012 17:49

I do tego dodać że nie warto kombinować z żarówkami z marketów, biedronek itp - mam żarówkę "Comparator" z biedronki, super white coś tam coś tam - włókno jest obniżone w stosunku do np. Philipsa o jakieś 3 mm - widać to gołym okiem. Oczywiście żarówka świeci dużo słabiej bo nie trafia w ognisko reflektora.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: Zico63b » śr maja 02, 2012 01:05

Najważniejsze, lub przynajmniej ogromnie ważne by reflektor był po prostu ogromny. Łada 2105 czy Samara, Volvo 244 lub choćby Polo 86C2f + żarówki H4 nie dawały najmniejszych szans powiedzmy nie tak starej Marei z jej lampkami od roweru jako światłami mijania. A specjalnie mierzyłem napięcia, Marea miała takie same lub lepsze (niż Łada). A takie same wyniki były kiedyś w Motorze, nie pamiętam numeru.
No i żarówki oczywiście nie barwione!



Maggot
M & K
M & K
Posty: 2053
Rejestracja: czw lip 08, 2010 22:45

A,B,C żarówek halogenowych - testy, porady, opinie...

Post autor: Maggot » śr maja 02, 2012 09:10

Zico63b, tylko kto kieruje się wielkością reflektora w wyborze auta ?
Bo innej opcji nie ma, chyba, że potrafisz wstawić reflektory od jeep'a do mk3, to szacun :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości