[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Który komplet żarówek H7 uważasz za najlepszy? (trwałość/jakość/świecenie)

Hella, long life
9
4%
Narva, plus 50%
1
0%
Narva, arctic blue
4
2%
Narva, plainium
0
Brak głosów
Narva, ultra blue
2
1%
Narva, truckstar +100%
0
Brak głosów
Osram, night breaker
19
8%
Osram, nightbreaker plus
57
25%
Philips, blue vision
6
3%
Philips, blue vision plus
19
8%
Philips, nightguide
3
1%
Philips, premium blister +30%
8
4%
Philips, xtream power +80%
2
1%
Philips, xtream vision +100%
16
7%
Tungsram, megalight ultra +120%
40
18%
Tungsram, megalight ultra +90%
32
14%
Tungsram, sportlight blue +50%
10
4%
 
Liczba głosów: 228

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: daniel.wwe » pn lip 29, 2013 18:56

teksior, jeśli zależy Ci na tym żeby dobrze oświetlały drogę to Osram Cool Blue Hyper sobie odpuść... w nocy kiepsko widać, a jak deszcz popada to dopiero zacznie się jazda :satan: może tylko z daleka ładnie światło wygląda (ala xenon) nic poza tym :bajer:


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
teksior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 636
Rejestracja: pt maja 23, 2008 21:31
Lokalizacja: Płaza / KCH
Kontakt:

[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: teksior » wt lip 30, 2013 09:37

wiec co polecacie co dobrze swieci a ładnie wyglada( białe swiatło)


Golf MKIV -http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=383856
Golf MKII -http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=413484- Odjechał:(

KAZDY PREZES Z POLSKIEJ WSI, SMIGA GOLFEM GTI

Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2307
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: RA_FEEL_IT! » wt lip 30, 2013 09:46

Philips Ultra Vision były fajne ale drogie, weź Tungsramy 120% i powiedz czy są coś warte :bigok:



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » wt lip 30, 2013 18:26

nitrox89 pisze:
skaktus pisze:Niech użytkownicy najpierw ustawią reflektory.
Za przeproszeniem ślepy jesteś czy tępy?
nitrox89 pisze:Ale nie powiem, było ździwko na drodze jak jechałem na mijania a ludzie mrugali że drogowe (światła ustawione na SKP)
Najpierw trzeba czytać, a potem pisać farmazony!!
Może by kolega nieco znalazł umiaru w swoim słownictwie ? Poprzednia wypowiedź bardziej pasuje na forum typu "samosia.pl". Od tępaków proszę nazywać swoich kolegów w szkole lub przy osiedlowym trzepaku a na forum choć trochę kultury nikomu nie zaszkodziło. Być może tępakiem był człowiek na stacji, o tym nie pomyślałeś ? Przykład - pan na SKP nie potrafił ustawić lamp w Polo z 92r. Ewentualnie masz chińskie zamienniki reflektorów lub po prostu walnięte lampy i nie idzie ich ustawić. Po 2 lampy można ustawić samemu, nie trzeba do tego dużej wiedzy, jedynie chęci, proste podłoże i ścianę. Tym samym systemem można skontrolować ustawienie lamp jak i ich stan i rozproszenie światła.
RA_FEEL_IT! pisze:Philips Ultra Vision były fajne ale drogie, weź Tungsramy 120% i powiedz czy są coś warte :bigok:
Osramy 90% i 120% sprawdzałem w Corsie B i moim zdaniem +120% są kiepskie - świecą gorzej...Niby dziwna sytuacja ale tak jest. Dla próby można kupić oba modele, drogie nie są, ale wiele się nie spodziewajcie. To są żarówki HALOGENOWE i poza 3600 - 3800 K w barwie nie wyjdziecie. Z takiej żarówki nigdy nie uzyskacie białęgo światła bo jest to NIEMOŻLIWE. Jedyne wyjście to malowanie baniek na niebiesko co znacznie pogarsza oświetlenie w nocy a efekt końcowy i tak nie przypomina nawet w kilku % ksenonów.

Zamiast Philipsa Ultra Vision można spokojnie użyć Osram Cool Blue Intense ale nie spodziewajcie się szału w postaci białego światła. Miałem to cudo w wersji H1 do projektorów oraz H4 do Skody i fajnie świeci, ale koło ksenonu to nie stało a w nocy wyraźnie widać że oświetlenie jest gorsze.



Awatar użytkownika
mef13337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw cze 24, 2010 15:42
Lokalizacja: UK / Tarnów / M-ka

[NB] Żarówki H1 z niebieska poświatą - jakie?

Post autor: mef13337 » śr lip 31, 2013 10:36

Witam wszystkich!

Ostatnio padła mi zarowka od swiatel mijania w moim NB, wymienilem tymczasowo na jakas tam zapasowa, ktora mialem w schowku, wiadomo ze do wymiany leci tez ta w drugiej lampie.
Jako, ze swiatla mijania sa w soczewce, przymierzam sie do kupna wlasnie takiej, ktora bedzie dawala niebieska poswiate zblizona do xenonu. Mysle, ze bedzie to fajny efekt :bajer:
Co polecacie? Na allegro widziałem zarowki philipsa x-treme vision, blue vision i jakies tam osrama, lecz chcialbym sie dowiedziec ktora z nich najlepiej oswietla oraz daje efekt niebieskiej poswiaty :kac:

Z gory wielkie dzieki :okej:


Obrazek

Awatar użytkownika
jacek_
vw maniak
vw maniak
Posty: 113
Rejestracja: sob lis 15, 2008 15:51
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

[NB] Żarówki H1 z niebieska poświatą - jakie?

Post autor: jacek_ » śr lip 31, 2013 12:49

U siebie mam osram cool blue i światło jest ładne-niebiesko białe, odległość światła jest zdecydowanie lepsza od żarówek no name (takie miałem wcześniej), lepiej doświetla pobocza. Philipsów nie miałem więc nie mam porównania - osram'ki polecam :)


Old vw never die.
Variat - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=519185

Awatar użytkownika
marusiek1992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob lis 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Chełm Śląski

[NB] Żarówki H1 z niebieska poświatą - jakie?

Post autor: marusiek1992 » śr lip 31, 2013 14:13

polecam tungsram. dają 100% więcej światła niż zwykle zarówki i są również koloru jasnoniebieskiego


SBL GRUPA ŚLĄSK

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: [NB] Żarówki H1 z niebieska poświatą - jakie?

Post autor: skaktus » śr lip 31, 2013 14:29

marusiek1992 pisze:polecam tungsram. dają 100% więcej światła niż zwykle zarówki i są również koloru jasnoniebieskiego
A potem obudziłem się i okazało się że wszystko mi się śniło. Nie dają wcale 100% więcej światła (bo norma mówi o max 1550 lumenach z żarówki) i wcale nie koloru jasnoniebieskiego tylko żółtego bo halogen nie osiąga więcej niż 3800K a barwa biała z lekkim zabarwieniem na niebiesko zaczyna się przy około 5500K.

A co całej reszty - z żarówki nie uzyskacie barwy choćby zbliżonej do xenonu, tj białej itd. Żarówki świecą barwą w granicach 3800K i jedynie malowane bańki conieco podwyższają wartość barwy do około 4200 K ale i tak wciąż wygląda to wrednie w porównaniu do fabrycznego xenonu typu 4850K itd. Nawet zestawiając żarówkę typu niby xenon (pomalowaną na niebiesko) do xenononu 4300 K to i tak xenon wypada lepiej.

Z ŻADNEJ ŻARÓWKI NIE UZYSKACIE TAK DOBREJ I "CZYSTEJ" BARWY JAK Z TYPOWEGO PALNIKA XENONOWEGO

Dla autora postu - ofiaruję ci oto ten link, lenistwo nie boli:

viewtopic.php?f=140&t=400915" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
mef13337
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw cze 24, 2010 15:42
Lokalizacja: UK / Tarnów / M-ka

Re: [NB] Żarówki H1 z niebieska poświatą - jakie?

Post autor: mef13337 » czw sie 01, 2013 16:33

skaktus pisze: Dla autora postu - ofiaruję ci oto ten link, lenistwo nie boli:
:pub:

przeczytany caly temat, wiem co i jak juz, wiedze przekaze swoim dzieciom :bigok:
no i racja, zarowka nie podbije xenonu nawet w najmniejszym stopniu, ale na razie nie chce modelowac zderzaka pod spryski :P
dzieki, pozdrawiam :-)


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » pt sie 02, 2013 15:27

Żarówka ma w stosunku do xenonu pewne zalety - od włączenia do pełnej jasności potrzebuje poniżej 1 sekundy, może być często włączana i gaszona, co w przypadku xenonu nie jest możliwe i drastycznie obniża jego trwałość. Do tego rozgrzanie "zimnego" palnika zajmuje i 20 - 40 sekund.



Awatar użytkownika
Thelesia1987
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr sty 27, 2010 17:46
Lokalizacja: złotów
Kontakt:

[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: Thelesia1987 » ndz sie 04, 2013 07:04

nom panowie tungcuda,znaczy sie TUNGSRAM MEGALIGHT PLUS 120% poświeciły u mnie 7 miechów z tym że pierwsza padła jakieś 2 tygodnie temu(zjarały sie mijania) a druga teraz jakoś na czasie i też włókno mijania....
i zastanawiam się znowu nad rzeżbionymi soczewkami :kac: :kac: :kac:
albo doradzcie takie h4 które chociaż rok poświecą...


złomek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » ndz sie 04, 2013 13:30

To czego ty tak naprawdę wymagasz jest nie do zrealizowania - albo kupujesz żarówkę podkręconą o skróconej żywotności albo zadowalasz się słabszym światłem i zwiększoną żywotnością. Wybór należy do ciebie.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: liteon0 » pn sie 05, 2013 11:59

Czy żarówki i żółtej barwie można jeszcze stosować? Bo obiło mi się kiedyś o uszy że mieli wprowadzić zakaz. Chciałem kupić żarówki h3 i h7 NARVA Azurro lub Osram Allseason


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[Ankieta] Żarówki halogenowe - testy, porady, opinie...

Post autor: skaktus » pn sie 05, 2013 13:10

Żółte można stosować tylko w przeciwmgielnych. Do mijania i długich nie można. Jazda na mijania żółtych na dłuższą metę jest cholernie męcząca.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości